جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرعامل برق منطقه ای گیلان با اشاره به ظرفیت و موقعیت ویژه این استان در بخش انرژی های تجدید پذیر، گفت: سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدید پذیر گیلان سودآور است.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن داراب زاده پیش از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه ظرفیت اسمی تولید انرژی برق در استان گیلان بیش از ۲۸۰۰ مگاوات است، اظهار کرد: عملاً حدود ۲۴۰۰ مگاوات برق در استان تولید می شود.

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از اعمال خاموشی به مشترکان خانگی، شرکت برق منطقه ای گیلان تفاهم نامه هایی با مشترکان صنایع سنگین استان گیلان منعقد کرده است، افزود: در راستای این تفاهم نامه صنایع باید در ساعات اوج مصرف برق، مصرف خود را به حداقل برسانند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان با اشاره به همکاری مطلوب صنایع در این زمینه، گفت: اقداماتی هم در زمینه افزایش تولید در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه به منظور تولید حداکثری انرژی برق، برنامه تعمیرات اساسی نیروگاه های استان را در زمان غیر پیک تنظیم کردیم تا این نیروگاه ها بتوانند دز زمان پیک بار در مدار باشند، ادامه داد: همچنین در همین راستا پروژه های بسیار خوبی در بخش افزایش ظرفیت پست ها و خطوط در دست اجرا است که تعدادی از آنها به مرحله بهره برداری نیز رسیده اند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان در مورد انرژی های تجدید پذیر نیز گفت: در بخش انرژی های تجدید پذیر و نو در استان گیلان، پتانسیل بسیار خوبی جهت احداث نیروگاه ۲۰۰۰ مگاواتی بادی وجود دارد و از سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در این بخش استقبال می کنیم.

وی افزود: از نظر انرژی خورشیدی نیز خوشبختانه در بخش جنوبی استان گیلان از منجیل تا لوشان ظرفیت بسیار خوب و استثنایی وجود دارد.

داراب زاده با اعلام آمادگی برای حضور سرمایه گذاران در این بخش به علت موقعیت ممتاز و ویژه استان گیلان در بخش انرژی بادی و خورشیدی، ادامه داد: سرمایه گذاری در بخش انرژی بادی و خورشیدی در استان گیلان صد در صد سودآور است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان