جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به اینکه ۳۰ درصد مشترکان برق استان پرمصرف هستند، گفت: رعایت مصرف و صرفه جویی مهم ترین راهکار برای کاهش خاموشی ها است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسماعیل هنرمند شامگاه یکشنبه در برنامه گفتگوی ویژه خبری با اشاره به افزایش هزینه ۲۳ درصدی مشترکان پر مصرف برق نسبت به سال گذشته، گفت: مصرف برق در کشور و گیلان رشد ناگهانی داشته و این موضوع با توجه به افزایش دمای هوا نگران کننده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با بیان اینکه در سه ماهه نخست امسال پیک بار مصرفی برق گیلان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۱ درصد افزایش یافته است، افزود: رشد مصرف برق سه ماهه نخست امسال نیز ۶ درصد است.

وی اضافه کرد: بر اساس مصوبه هیئت وزیران، قیمت تعرفه های کلیه بخش های برق استان گیلان امسال ۷ درصد رشد دارد.

هنرمند با بیان اینکه الگوی مصرف برق گیلان از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور، ۴۰۰ کیلو وات است، بیان کرد: تعرفه برق از خرداد امسال برای مشترکان پر مصرف ۱۶ درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به اینکه ۳۰ درصد از مشترکان برق در استان پرمصرف هستند، افزود: گرمای هوا، استخراج بیت کوین و کاهش ذخیره سد سفیدرود از عوامل خاموشی ها هستند.

وی خاموشی های سراسری را امری اجتناب ناپذیر جهت ایجاد تعادل در صنعت برق دانست و تصریح کرد: خاموشی های ناخواسته ای که این روزها اعمال می شود برای جلوگیری از یک فاجعه بزرگ ملی است و به تمامی مشترکان برق توصیه می کنیم که نسبت به رعایت مصرف و صرفه جویی اقدام کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان