جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - تیم های فوتبال ملوان بندر انزلی، چوکا تالش و شهرداری بندر آستارا به عنوان نمایندگان استان گیلان در رقابت های لیگ دسته اول کشور، دیدارهای سخت و سرنوشت سازی با حریفان خود پیش رو دارند تا در ...

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا؛ هفته سی ام رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور از غروب دوشنبه ۳۱ خرداد ماه آغاز می شود و تیم های ملوان بندر انزلی و چوکا تالش در دیدارهای خانگی و شهرداری بندر آستارا در بازی خارج از خانه، به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در ورشگاه تختی این شهر مقابل تیم قدرتمند مس کرمان قرار خواهد گرفت و به طور حتم یکی از حساس ترین و سخت ترین بازی های هفته سی ام لیگ دسته اول رقم خواهد خورد.

ملوانان، هفته گذشته در یک بازی خارج از خانه مغلوب حریف خود شد تا تنها نماینده بازنده گیلان در هفته بیست و نهم لیگ دسته اول باشد و هم اکنون سودای پیروزی بر تیم خوب مس کرمان را در این بازی خانگی در سر دارد.

تیم فوتبال ملوان بندر انزلی که تاکنون نتوانسته رضایت طرفداران خود را جلب کند، اینک در نیمه دوم جدول رده بندی به کسب هر سه امتیاز بازی برابر تیم مس کرمان نیاز دارد تا با پیروزی در این دیدا خانگی، شکست هفته گذشته را به فراموشی بسپارد.

تیم فوتبال ملوان بندر انزلی در صورت برتری بر تیم قدرتمند مس کرمان، چند پله در جدول رده بندی صعود خواهد کرد و می تواند در نیمه اول این جدول حضور یابد تا با روحیه مناسب در بازی های آتی به میدان برود و جایگاه مناسبی در جدول رده بندی کسب کند.

البته تیم فوتبال مس کرمان که چند هفته ای در صدر جدول رده بندی رقابت های لیگ دسته اول قرار داشت و از کادر فنی و بازیکنان خوبی نیز برخوردار است، در این بازی خارج از خانه و برابر تیم ملوان نیز با هدف کسب امتیاز به میدان خواهد آمد تا با پیروزی احتمالی، همچنان جزو تیم های مدعی قهرمانی و صعود به لیگ برتر باشد.

با توجه به این امر، دیدار تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی و مس کرمان می تواند یکی از حساس ترین بازی های هفته سی ام لیگ دسته اول محسوب شود که به طور حتم طرفداران ، کادر فنی و بازیکنان ملوان در این بازی خانگی فقط چشم به پیروزی و کسب هر سه امتیاز این بازی حساس دوخته اند.

هم اینک تا پایان هفته بیست و نهم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور، تیم مس کرمان با کسب ۴۶ امتیاز در مکان ششم و تیم فوتبال ملوان بندر انزلی با کسب ۳۹ امتیاز در مکان یازدهم جدول رده بندی قرار دارند.

چوکا و پیوس در تفکر دومین پیروزی 

تیم فوتبال چوکا تالش، دیگر نماینده استان گیلان در رقابت های لیگ دسته اول کشور در هفته سی ام این مسابقات همانند تیم ملوان باید در یک دیدار خانگی به میدان برود و مقابل تیم فوتبال استقلال ملاثانی قرار گیرد.

چوکایی ها که حدود دو هفته گذشته دوباره دست به تغییر کادر فنی خود زده و فرشاد پیوس را جانشین مهدی پاشازاده کرده اند، در این دیدار خانگی با تفکر پیروزی به میدان خواهند آمد تا به همراه سرمربی جدید خود، دومین پیروزی متوالی خانگی خود را جشن بگیرند.

فرشاد پیوس که پیش از این سابقه مربیگری تیم فوتبال چوکا تالش را داشت، با حضور مجدد در نیمکت این تیم، در اولین دیدار و در یک بازی خانگی موفق به پیروزی شد و هم اینک به همراه تیم خود، چشم به دومین پیروزی خانگی دوخته است.

چوکایی ها هفته گذشته نیز در یک بازی خارج از خانه مقابل حریف خود به نتیجه مساوی دست یافتند تا پیوس از ۲ بازی، چهار امتیاز کسب کند و اینک طرفداران چوکا منتظرند تا این تیم با هدایت پیوس در سومین بازی به پیروزی دست یابد و دومین پیروزی متوالی خانگی خود را جشن بگیرد.

به هرحال تیم فوتبال چوکا با تغییر سرمربی خود و به خدمت گرفتن پیوس که چهارمین سرمربی این تیم در رقابت های فصل جاری لیگ دسته اول محسوب می شود، در ۲ بازی گذشته بهتر ظاهر شد و با کسب چهار امتیاز، تا حدی از انتهای جدول فاصله گرفت.

اگر چوکا تالش در این دیدار خانگی موفق به شکست تیم استقلال ملاثانی شود، نه تنها فاصله خود از ۲ تیم انتهای جدولی را افزایش خواهد داد، بلکه با کسب سه امتیاز خانگی ، فاصله خود را با تیم های میانه جدول کاهش داده و از خطر سقوط دور خواهد شد.

تا پایان هفته بیست و نهم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور (جام آزادگان) ، تیم استقلال ملاثانی با کسب ۳۶ امتیاز در مکان سیزدهم و تیم فوتبال چوکا تالش با کسب ۲۹ امتیاز در مکان شانزدهم جدول رده بندی قرار دارند.

شهرداری آستارا مترصد کسب امتیاز از دیگر تیم شمال کشور

تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا دیگر نماینده استان گیلان در لیگ دسته اول کشور در هفته سی ام این مسابقات باید در دیداری خارج از خانه در بابل مقابل تیم فوتبال رایکا دیگر تیم و نماینده استان های شمال کشور قرار گیرد.

تیم شهرداری آستارا که هفته گذشته طعم شیرین پیروزی را چشید و تنها نماینده پیروز گیلان در هفته بیست و نهم این رقابت ها بود، با روحیه مناسب مقابل رایکا قرار خواهد گرفت و طرفداران  شهرداری آستارا امیدوارند این تیم با کسب امتیاز به خانه باز گردد.

این در حالی است که تیم شهرداری آستارا در دور رفت این رقابت ها بسیار قدرتمند ظاهر شد و عنوان صدرنشینی و قهرمانی نیم فصل لیگ را به خود اختصاص داد اما با توجه به مشکلات مالی و جدایی چند بازیکن، نتوانست در دور برگشت نتایج خوبی کسب کند.

با این وجود و با توجه به پیروزی هفته گذشته این تیم، طرفداران تیم فوتبال شهرداری آستارا امیدوارند روند رو به رشد این تیم در دور برگشت رقابت های لیگ دسته اول تداوم یابد و در چند بازی باقی مانده همانند بازی های دور رفت بدرخشد.

البته شکست های متوالی شهرداری آستارا در دور برگشت مسابقات باعث شد تا نه تنها با صدر جدول و تیم های مدعی فاصله بگیرد، بلکه هم اینک در نیمه دوم جدول رده بندی قرار گرفته و نیارمند کسب امتیاز در همه بازی های خود است تا در پایان لیگ، جایگاه مناسبی در جدول رده بندی داشته باشد.

اینک تا پایان هفته بیست و نهم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور ، تیم شهرداری بندر آستارا با کسب ۳۸ امتیاز در مکان دوازدهم و تیم فوتبال رایکا بابل با کسب ۳۴ امتیاز در مکان چهاردهم جدول رده بندی قرار دارند.

در رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور (جام آزادگان)، ۱۸ تیم در یک گروه به صورت دوره ای و رفت و برگشت با هم رقابت می کنند و تیم های فوتبال ملوان بندر انزلی ، چوکا تالش و شهرداری بندر آستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند. نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان