جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - استاندار گیلان با قدرشناسی از عوامل و مجریان انتخابات ۲۸ خرداد به جهت اهمیت دادن به سلامت رای دهندگان، گفت: بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان، این همه پرسی پرشور با رعایت کامل ...

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا؛ ارسلان زارع ظهر امروز (یکشنبه) در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان، بر آماده سازی مراکز تزریق واکسن به شهروندان و بر بهره گیری از همه ظرفیت های فرهنگی جهت جلوگیری از عادی انگاری خطرات کووید ۱۹ تاکید کرد.

وی اظهار کرد: هرچند در زمان حاضر، غیر از رودبار سایر شهرستان های گیلان دارای وضعیت زرد کرونایی هستند؛ اماتوصیه های بهداشتی همچنان باید مورد توجه عموم شهروندان باشد.

وی خاطرنشان کرد: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم گیلان طی هفته گذشته نسبت به زمان قبل از آن، بهتر شده اما از میانگین کشوری پایین تر است و باید از همه ظرفیت ها برای جلوگیری از عادی انگاری خطرات کرونا استفاده شود.

استاندار گیلان با تاکید به برخورد با ناقضان دستورالعمل های بهداشتی، خواستار اطلاع رسانی نتیجه گشت های مشترک بازرسی، اتحادیه های صنفی، دانشگاه علوم پزشکی و تعزیرات حکومتی به مردم شد.

وی گفت: با اهتمام شرکت های داخلی، دسترسی به واکسن تسهیل می شود و باید علاوه بر مرکز استان، شهرستان ها نیز مراکز تزریق واکسن به شهروندان را آماده کنند تا با کمبود مکان، مواجه نباشیم.

وی با ستایش تلاش تولیدکنندگان انواع ماسک و مواد ضدعفونی کننده در استان، نقش آفرینی سپاه و بسیج در اجرای طرح محله محور موسوم به شهید سلیمانی را یادآور شد و گفت: در اجرای فرآیند واکسیناسیون نیز از ظرفیت این نهادها برای انجام مطلوب کار استفاده شود.

شیوع ویروس کرونا در جهان موجب محدویت هایی در اجتماعات شده است و کارشناسان بهداشت بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و خودداری از دست دادن افراد در اجتماعات تاکید می کنند.

درک شرایط خطیر، جلوه باشکوه مردم سالاری دینی را خلق کرد

استاندار گیلان با تبریک پیشاپیش میلاد حضرت امام رضا (ع) اظهار داشت: باید با حمد و سپاس خداوند متعال، از مردم بزرگ و آگاه استان قدردانی کنیم که با تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری، درک شرایط خطیر کنونی و احساس وظیفه، جلوه های شورانگیز و با شکوهی از مردم سالاری دینی را خلق کردند.

وی ادامه داد: شرکت مردم در انتخابات، با همه هجمه هایی که دشمنان از ماه ها پیش برنامه ریزی کرده بودند؛ ثبت حماسه ای غرورآفرین و امیدبخش بود و نشان داد مردم به آینده خویش دغدغه مند بوده و برای تعالی کشور و استان، احساس مسئولیت می کنند.

استاندار گیلان افزود: اطمینان دارم شکوه این اقتدار در سایه یکپارچگی و انسجام، زمینه ساز غلبه بر مشکلات خواهد بود تا آنچه برای ملت ما شایسته است محقق شود.

زارع همچنین از تلاش های عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی، نیروهای قضایی، امنیتی، نظامی، انتظامی، اصحاب رسانه و گروه های اجتماعی، نخبگان و ائمه جمعه که در برگزاری پرشور انتخابات نقش آفرینی کردند، قدردانی کرد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد ماه همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

استان گیلان در شمال ایران دارای ۲ و نیم میلیون نفر جمعیت، ۱۷ شهرستان و ۵۳ شهر است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان