جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه ساماندهی وضعیت پسماند این استان باید اولویت دولت جدید باشد، خواستار توجه به وضعیت محیط بانان به عنوان حافظان محیط زیست شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی ظهر یکشنبه در دیدار مدیرکل، معاونان و رؤسای ستادی حفاظت محیط زیست استان به مناسبت روز ملی محیط بان با اشاره به رفتار انسان ها در محیط زیست بسیار تأثیرگذار است، اظهار کرد: متأسفانه توجهات لازم به محیط بان به ویژه در استان گیلان انجام نشده است.

وی همچنین به موضوع توسعه شهری با در نظر گرفتن حفظ محیط زیست نیز اشاره کرد و افزود: توجه به توسعه شهری در سایه حفظ محیط زیست ضروری است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه استان گیلان سالانه پذیرای ۳۰ میلیون مسافر است، گفت: با توجه اینکه حضور این حجم از مسافر در استانی همانند گیلانی به صورت شناور می تواند تبعات زیست محیطی داشته باشد باید بسترهای فرهنگی مناسب برای حفاظت از محیط زیست فراهم شود.

وی با اشاره به وضعیت دپوی زباله در منطقه سراوان رشت که حدود ۱۰۰ متر می رسد، اضافه کرد: دپوی این حجم از زباله در این منطقه آلودگی های بسیاری برای مردم سراوان و رودخانه های زرجوب و گوهررود به دنبال داشته که باید ساماندهی شود.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه محیط زیست به عنوان متولی اصلی این بخش باید به مسائل زیست محیطی توجه بیشتری داشته باشد، گفت: دولت جدید باید توجه ویژه به وضعیت این دو رودخانه و همچنین وضعیت پسماند گیلان داشته باشد.

وی به وظیفه سایر دستگاه ها و نهاد نسبت به محیط زیست نیز اشاره و اضافه کرد: البته باید به این موضوع نیز توجه شود که نباید به بهانه حفظ محیط زیست و منابع طبیعی روستاییان آسیب ببینند.

نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین با اشاره به وضعیت محیط بانان و لزوم توجه بیشتر به آنها، تأکید کرد: محیط بانان حافظان انفال هستند باید به آنها نگاه ویژه ای انجام شود.

وی به وجود جنگل های هیرکانی در استان گیلان اشاره و با بیان اینکه این ثروت ارزشمند است، افزود: گیلان دارای برخی گونه های گیاهی است که در دنیا بی نظیر هستند و باید از آنها محافظت شود.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه بی توجهی به حفظ محیط زیست می تواند آثار زیانباری به دنبال داشته باشد، اضافه کرد: باید از ظرفیت دانشگاه و نخبگان دانشگاهی برای حل مشکلات محیط زیستی بهره مند شد.

وی همچنین از مسئولان و متولیان امر خواست تا امکانات و تجهیزات مورد نیاز محیط بانان به عنوان حافظان محیط زیست فراهم شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان