جستجوگر خبری شهرستان شفت

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان از وجین ۹۰ درصدی شالیزارهای گیلان خبر داد و گفت: بر اساس آمار تاکنون ۲۱۴ هزار شالیزار گیلان معادل ۹۰ درصد توسط شالی کاران وجین شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سید علی موسوی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مدیریت آبی در شالیزارهای گیلان به بهترین نحو در حال انجام شدن است، اظهار کرد: با توجه به کمبود منابع آبی شالی کاران گیلانی امسال با همتی مضاعف و با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی در هنگام خزانه گیری و مدیریت آب، کشت و مراحل نشا رو به بهترین شکل انجام دادند.

وی از وجین ۹۰ درصدی شالیزارهای گیلان خبر داد و گفت: بر اساس آمار تاکنون ۲۱۴ هزار شالیزار گیلان معادل ۹۰ درصد توسط شالی کاران وجین شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با ابراز خرسندی از اهتمام شالی کاران به نشای مکانیزه در گیلان افزود: امسال مراحل نشا به دو صورت سنتی و مکانیزه نشا شده و بر اساس آمار تاکنون ۱۷۰ هزار هکتار از شالیزار های استان امسال به روش ماشینی کشت شده است.

موسوی با تأکید بر اینکه گیلان بزرگ ترین تولیدکننده ارقام بومی و با کیفیت برنج در کشور است، بیان کرد: ۱۷۱ هزار هکتار از شالیزار های گیلان در داخل شبکه از آب سد سفیدرود و مابقی خارج از شبکه از آب رودخانه ها، آب بندان ها و چاه ها بهره مند هستند.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان