جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان گفت: طی روزهای گذشته تعداد موارد کرونا مثبت سرپایی در گیلان رو به افزایش بوده است.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: بر اساس آخرین رنگ بندی های کرونایی تنها شهرستان رودبار در استان گیلان نارنجی است.

وی با تأکید بر اینکه همچنان شهروندان باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، گفت: تعداد بسترهای کرونایی در بیمارستان های گیلان دوباره در حال افزایش بوده که این نگران کننده است.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه طی روزهای گذشته شاهد افزایش تعداد بیماران کرونا مثبت سرپایی بوده ایم، از شهروندان گیلانی خواست در صورت تماس با افرادی که طی روزهای گذشته تست پی سی آر آنها مثبت بوده به مراکز ۱۶ و ۴۲ ساعته مراجعه و تست کرونا بدهند.

وی با بیان اینکه عادی انگاری و سهل انگاری نسبت به این بیماران که نشان داده می تواند لحظه تغییر وضعیت دهد بسیار خطرناک است، اضافه کرد: رعایت فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک در هنگام حضور بیرون از منازل، شستن مرتب دست ها باید همچنان از سوی شهروندان رعایت شود.

حیدرزاده تأکید کرد: اصناف نیز برای جلوگیری از اعمال دوباره محدودیت ها در صورت بالا رفتن آمار کرونا باید شیوه نامه هایی که برای آنها تنظیم شده به صورت دقیق اجرایی کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان