جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مردم گیلان نیز همانند سایر نقاط کشور، دیروز پرشور و حماسی پای صندوق های رأی حاضر شدند و حالا، پس از اعلام نتایج، منتظر عمل به وعده ها برای تغییر وضعیت موجود هستند.

خبرگزاری مهر- گروه استان ها: گیلان در جمعه ای که گذشت، شاهد حضور سبز اهالی این استان پای صندوق های رأی بود. سالخوردگان با گام های آهسته اما استوار خویش در شعب اخذ رأی حاضر شدند و جوانان به ویژه رأی اولی ها با شوری که در چشمانشان هویدا بود، آمده بودند.

زنان و مردان سرزمین میرزا کوچک روز گذشته یک بار دیگر نشان دادند که برای سرافرازی کشور خود از هیچ کوششی دریغ ندارند. بسیاری از آنان با اینکه بار سنگین گرانی و تورم را بر دوش می کشند اما به امید فردایی بهتر قدم در صحنه انتخابات گذاشتند و برگه های رأی خویش را با هزاران امید، راهی صندوق های رأی کردند.

آسمان آفتابی گیلان در جمعه ای که گذشت شاهد بود که اقشار مختلف گیلان در روستاها و شهرهای این استان با حضور شکوهمند خود بار دیگر، نشان دادند که سرنوشت کشورشان برایشان مهم است و هر یک به نوبه خود کوشیدند تا ایفاگر نقش خویش در این میدان باشد. آنها زمانی که نام نامزد منتخب خویش برای ریاست جمهوری و همچنین نامزدهای منتخب خود برای شوراهای اسلامی را بر برگه های رأی می نوشتند به فرداهایی می اندیشیدند که می تواند میزبان امید و روشنایی باشد.

فرداهایی که از رنج رنجوران کاسته شود و بر دردهای دردمندان مرهم گذاشته شود. آنها به امید ساختن آینده ای نیک برای فرزندان خود پای صندوق های رأی رفتند و اکنون منتظرند تا نتیجه انتخاب خود را ببینند. آنها به فردا چشم دوخته اند تا ببینند وعده ها چگونه جامه عمل می پوشند و منتخبان تا چه اندازه برای تحقق امیدها و کاهش رنج های این مردم وفادار قدم بر می دارند.

پرچم های برافراشته، کودکانی که با پدران و مادران خویش همراه شده بودند، انعکاس آوای سرودها، لبخند نوجوانان رأی اولی، دستان پیر و جوانی که شناسنامه در دست داشتند، از جمله تصاویر آشنای ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ در گیلان بود. گیلانیان در آدینه ای که گذشت، چون دیگر مردم کشورشان یک بار دیگر با حضور خویش پای صندوق های رأی نشان دادند که خواهان سرافرازی و آبادانی کشور خویش هستند و امیدوارند با انتخاب صحیح در ساختن فردایی بهتر سهیم باشند.

حضور مردم در انتخابات نمایشی از شکوه و ایستادگی بود

ارسلان زارع استاندار گیلان با اشاره به اینکه حضور عزتمندانه و سراسر غرور ملت بزرگ و متمدن ایران اسلامی به ویژه گیلانیان آگاه و شریف در آزمون سرنوشت ساز ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰، به درستی بیانگر درک و بینش عمیق و نمایش اتحاد، همدلی و همبستگی در درون کشور است، اظهار کرد: این رخداد بزرگ سیاسی ثابت کرد که شور و شعور ملی به دست کسانی رقم می خورد که بر اساس آگاهی و تدبیر، یکپارچگی و وحدت را بهترین رمز و شعار برای پیروزی می دانند.

وی افزود: ملت ایران نشان دادند با تأسی از منویات رهبر معظم انقلاب و دلسوزان نظام و ملت، حرکت در مسیر صحیح اهداف را برمی گزینند تا علاوه بر تقویت و استحکام پایه های نظام اسلامی، بر همه مشکلات داخلی و خارجی فائق آیند.

استاندار گیلان ادامه داد: حضور پرشور و حماسی مردم وظیفه شناس و نجیب گیلان، نمایشی از شکوه و ایستادگی را رقم زد و پاسخی خردمندانه و قاطع به دشمنانی بود که به خیال خام خویش، ناامید کردن مردم و حضور نیافتن پای صندوق های رأی را در سر می پروراندند.

نتایج نهایی شمارش آرا امروز اعلام می شود

محمود قاسم نژاد رئیس ستاد انتخابات گیلان نیز با اشاره به ادامه شمارش آرای صندوق های اخذ رأی در استان گیلان، اظهار کرد: حدود ۵۷ درصد مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری داشته ایم.

وی با بیان اینکه تاکنون سه هزار و ۸۴ شعبه اخذ رأی از مجموع سه هزار و ۹۴ شعبه شمارش شده است، گفت: تنها شمارش ۱۰ شعبه اخذ رأی باقی مانده که تا ساعتی دیگر تکمیل و اعلام خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات گیلان در ادامه با اشاره به پایان شمارش آرای انتخابات شوراهای شهر و روستا، افزود: بعد از تأیید نهایی نتیجه برخی از شهرها همانند شهر رشت اعلام شده است.

وی همچنین به ادامه شمارش آرای انتخابات میان دوره ای مجلس در آستانه اشرفیه نیز اشاره و اضافه کرد: حدود ۶۱ درصد مردم حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه و کیاشهر در انتخابات شرکت کردند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان