جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ورود به چاله جمعیتی را بحران کشور و استان برشمرد و گفت: جمعیت و فرورفتن گیلان در چاله جمعیتی امروزه ابرچالش استان است و باید برای عبور از این ابرچالش راهبردی، نگاه ما بر ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدتقی آشوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در دیدار با محمدعبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به ظرفیت سپاه و بسیج در همه امور، اظهار کرد: سپاه و بسیج در همه ادوار به ویژه در بحران کرونا یار و یاور مدافعان سلامت بودند و تا مهار کامل پاندمی کرونا در کنار خادمان مردم در نظام سلامت ماندند.

وی به بحران فعلی کشور و استان گیلان در دوره کنونی اشاره کرد و افزود: جمعیت و فرورفتن گیلان در چاله جمعیتی امروزه ابرچالش استان است و باید برای عبور از این ابرچالش راهبردی، نگاه ما بر مبنای حل مسئله باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به طرح ضربتی نجات فرزندان سقط اشاره و ابراز امیدواری کرد: این طرح با همکاری مضاعف بسیج مردمی بدون شک همچون طرح شهید حاج قاسم سلیمانی از موفق ترین طرح ها خواهد بود.

آشوبی از تشکیل قرارگاه جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در دانشگاه علوم پزشکی گیلان و استان خبر داد و گفت: طرح تعیین وضع حقوق و بیمه برای مادران خانه دار به تناسب فرزند، مشارکت خیران در حمایت مالی از زوج های دارای دو یا چند قلو و برگزاری جشنواره های حوزه جمعیت و خانواده از خروجی های این قرارگاه بوده است.

وی با بیان اینکه موج خوبی در راستای جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در استان گیلان ایجادشده، تصریح کرد: کار در حوزه جمعیت و خانواده بسیار بزرگ و سرنوشت ساز است و لازم است سپاه در قرارگاه جوانی جمعیت و حمایت از خانواده نقش محوری و پررنگ تری داشته باشد.

محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این نشست با پراهمیت برشمردن موضوع جمعیت و ضرورت توجه به بنیان خانواده، اظهار کرد: حمایت از خانواده و جوانی جمعیت صرفاً مالی نیست بلکه باید قرارگاهی منسجم، کاربردی و میدانی در رفع دغدغه های حوزه جمعیت تشکیل شود.

وی با اشاره به وضعیت بحرانی گیلان در حوزه جمعیت و فرزند آوری، افزود: باید با ابتکارات تشویقی و حمایتی شرایطی را برای فرزندآوری در گیلان فراهم کرد.

پایان پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان