جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- همزمان با نزدیک شدن به سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) ۳۱۳ نفر از مردم دیار میرزا کوچک جنگلی پای پیاده به سمت حرم مطهر امام راحل حرکت کردند.

دریافت 87 MB

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- بهرام قربانپور: هر ساله خرداد که به نیمه می رسد، داغ بیش از سه دهه ای وداع حزن انگیز با امام امت، دوباره تازه می شود. جامعه اسلامی پس از ۳۴ سال فراق و دلتنگی، عزادار و سوگوار رهبر و امامی است که با حرکت و نهضتش، حکم آزادی خواهی، عدالت طلبی و استقلال خواهی را به تمام مسلمانان و مستضعفان عالم ارزانی داد.

همزمان با نزدیک شدن به سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) مردم دلداده به امام و انقلاب، از نقاط مختلف کشور با پای پیاده به سمت حرم مطهر حرکت می کنند. بعد از سه سال شیوع ویروس کرونا که اعزام کاروان های پیاده و سواره را به حرم مطهر تعطیل کرده بود این روزها شاهد حرکت کاروان های پیاده برای رفتن به حرم مطهر امام راحل از جای جای کشور هستیم و گیلانی ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

قلب مردم ایران با حضرت امام گره خورده است

حسینی یکی از شهروندان گیلانی که برای پنجمین بار با پای پیاده به حرم مطهر امام خمینی (ره) مشرف می شود در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: قلب مردم ایران با حضرت امام گره خورده و این مسئله در خصوص گیلانی ها عمیق تر است.

وی با بیان اینکه یک امت مدیون هدایت ها و رهنمودهای امام راحل هستند، گفت: تفکر و فرهنگ انقلاب اسلامی با تلاش امام خمینی (ره) در کشور زنده شد.

حسینی با بیان اینکه مردم گیلان عاشق امام و رهبری هستند، اضافه کرد: مشکلات اقتصادی و معیشتی نمی تواند مردم را از فرهنگ ناب انقلاب اسلامی دور کند.

وی با اشاره به حضور حماسی مردم در پیاده روی حرم مطهر امام (ره)، افزود: پیاده روی حرم امام (ره) مصداق پیاده روی اربعین است.

لزوم پرداختن به زوایای مختلف پیاده روی زائرین حرم امام

رحمانی یکی دیگر از زائرین پیاده حرم امام خمینی (ره) در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: دو دهه است که با پای پیاده به حرم امام (ره) مشرف می شوم و هر سال هم انگیزه ام برای رفتن بیشتر می شود.

وی، پیاده روی به حرم امام راحل را حرکت اعتقادی دانست و افزود: مردم بعد گذشت بیش از سه دهه وفادار به ارزش های امام راحل و انقلاب اسلامی هستند.

این شهروند گیلانی با بیان اینکه پیاده روی نیمه خرداد به حرم امام خمینی (ره) یک فرهنگ ارزشی است، گفت: مردم برای پاسداری از ارزش های اسلامی و دینی، سختی های راه، گرما و تشنگی را تحمل می کنند.

رحمانی با اشاره به جنگ بی امان رسانه ای دشمن علیه باورهای اعتقادی و دینی، اضافه کرد: پیاده روی به حرم امام راحل یک کار تبلیغی و رسانه ای متقابل علیه جنگ نرم دشمن است.

وی با تاکید بر لزوم پرداختن به زوایای مختلف پیاده روی زائرین حرم امام، افزود: مستندسازی، تهیه گزارش و تولیدات رسانه ای در باب پیاده روی و حال هوای زائرین حرم در اولویت رسانه ها و خبرنگاران قرار گیرد.

قدرشناسی از مردم برای استقبال از زائرین

محمدزاده یکی از شهروندان گیلانی که اولین سال پیاده روی به حرم امام راحل را تجربه می کند، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: قبل از شیوع کرونا حرکت کاروان به شکل منسجمی از گیلان به سمت مرقد امام انجام می شد که با ورود کرونا چند سالی متوقف شد.

وی با اشاره به حضور معنادار جوانان در پیاده روی حرم امام راحل، افزود: مشارکت و استقبال جوانان در این حرکت فرهنگی نشان دهنده شکست سناریوی دشمن است.

این شهروند گیلانی با اشاره به استقبال مردم از کاروان پیاده در محورها و شهر به شهر، بیان کرد: استقبال و پذیرایی مردمی از کاروان پیاده زائران حرم امام راحل نشان دهنده نوع دوستی و انقلابی گری مردم است.

محمدزاده با تاکید بر لزوم امام شناسی و ترویج فرهنگ اعتقادی و دینی در جامعه، اضافه کرد: جامعه امروز به شدت نیازمند نسخه شفابخش مکتب امام خمینی (ره) است.

وی با اشاره به قرارگیری در آستانه سالگرد رحلت حضرت امام، افزود: تبیین ابعاد معرفتی، اعتقادی و رفتاری امام خمینی (ره) مورد توجه قرار گیرد.

پیاده روی زائرین حرم امام (ره) یک رزمایش رسانه ای است

صادق زاده یکی دیگر از زائرین پیاده حرم امام راحل در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: حال و هوای زائرین پیاده حرم امام راحل وصف ناشدنی است.

وی با اشاره به محبوبیت مثال زدنی حضرت امام (ره) در دل مردم، افزود: حُب و علاقه مردم به امام خمینی (ره) بعد از گذشت چند دهه همچنان پابرجا است.

این شهروند گیلانی با بیان اینکه پیاده روی زائرین حرم امام (ره) یک رزمایش رسانه ای است، گفت: دشمن از این تفکر اعتقادی و ارزشی مردم ایران هراس دارد و مدام تلاش می کند تا بنیان های ارزشی و دینی جامعه را سست و لرزان کند اما هر بار با شکست مفتضحانه مواجه می شود.

وی با تاکید بر لزوم زنده نگه داشتن یاد و خاطره امام راحل و شهدای گرانقدر، افزود: انتقال فرهنگ ناب انقلاب اسلامی با پرداختن به تفکرات و اندیشه های امام راحل اتفاق می افتد.

گفته می شود ؛۳۱۳ نفر از مردم مؤمن و ولایی گیلان با پای پیاده مسیر گیلان را به حرم امام راحل پیمایش می کنند. پیش بینی می شود حدود ۲ میلیون زائر از نقاط مختلف کشور در روز ۱۴ خرداد سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام (ره) به حرم این بزرگوار مشرف شوند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان