جستجوگر خبری شهرستان شفت

استاندار گیلان از کاهش بیش از ۳ درصدی نرخ بیکاری در استان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ دکتر اسدالله عباسی در نشست شورای توسعه تعاون گیلان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در استفاده از ظرفیت شرکت های تعاونی از سوی ادارات کل، گفت: دستگاه های اجرایی از ظرفیت تعاونی ها در حوزه های صنایع دستی، کشاورزی، صید ماهی، آبزی پروری و دامداری به دُرُستی استفاده و به مردم و استانداری اطلاع رسانی کنند.

 وی با گلایه از عملکرد نامناسب برخی از شرکت های توسعه عمران در گیلان، افزود: متأسفانه تعاونی توسعه عمران در شهرستان ها عملکرد خوبی ندارد و تنها دلیلش معرفی نشدن دُرُست شرکت های توسعه عمران به مردم است.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم افزایش فعالیت شرکت های تعاونی به ویژه در شهرستان مرزی آستارا در امر صادرات و واردات کالا ، گفت : فعالیت شرکت های تعاونی در شهرستان های مرزی باعث افزایش صادرات محصولات غیرنفتی در شهرستان ها می شود.

دکتر اسدالله عباسی با اشاره به نقش موثر شرکت های تعاونی در اجرای درست نهضت ملی مسکن، بر استفاده از ظرفیت این شرکت ها در ایجاد اشتغال، اجرای درست نهضت ملی مسکن، معرفی شرکت های برتر تعاونی و بررسی دلایل ضعف شرکت های توسعه عمران در شهرستان ها تاکید کرد.

وی با تاکید بر وجود شرکت های تعاونی موفق در این استان گفت: شرکت های تعاونی موفق استان شامل حوزه های پره صیادی، پرورش ماهیان خاویاری ، سرد آبی و گرمابی باید حمایت شوند.

دکتر اسدالله عباسی افزود: برای کارآمدی شرکت های تعاونی در ایجاد اشتغال و توسعه استان و همچنین کاهش نرخ بیکاری ، باید سهم بخش تعاون از اعتبارات و تسهیلات از تبصره ۱۶ و ۱۸ مشخص و جذب شود.

وی با بیان اینکه شرکت های توسعه تعاون در بخش جهش مسکن در کشور و گیلان ظرفیت خوبی دارند ، گفت : شرکت های تعاونی باید در طرح نهضت ملی مسکن و تکمیل مسکن مهر ورود کرده و اداره کل راه و شهرسازی هم موظف است از این شرکت ها به خوبی استفاده کند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان