جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- سرپرست معاونت امور جنگل منابع طبیعی گیلان از پیش بینی تولید ۱۲ میلیون اصله نهال در سال جاری خبر داد و گفت: بیش از ۲ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز نهالستان های گیلان اختصاص یافته است.

صادق عابدینی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: اجرای طرح کاشت یک میلیارد اصله نهال در کشور از طرح های مهم و حیات بخش است.

وی با بیان اینکه منابع طبیعی گیلان به جد پیگیر اجرای طرح ملی کاشت نهال است، افزود: برای سال جاری کاشت ۸ میلیون نهال در سطح ۸ هزار هکتار برای گیلان پیش بینی شده است.

سرپرست معاونت امور جنگل اداره کل منابع طبیعی گیلان از تولید ۹ میلیون اصله نهال در سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: این تعداد نهال در ۹ نهالستان دولتی و ۳۵ نهالستان بخش خصوصی در گیلان تولید شده است.

عابدینی از پیش بینی تولید ۱۲ میلیون اصله نهال در سال جاری خبر داد و بیان کرد: تعهد منابع طبیعی در تولید نهال، ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار اصله بوده که ۳۰ درصد بیشتر از این تعداد پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: ۹۰ درصد نهال ها صنوبر بوده و همچنین تولید نهال پهن برگ جنگلی از جمله توسکا، افرا و بلوط پیش بینی شده است.

سرپرست معاونت امور جنگل منابع طبیعی گیلان از اختصاص ۲ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز نهالستان های استان خبر داد و اضافه کرد: به روزرسانی و تجهیز نهالستان ها منجر به افزایش بهره وری می شود.

عابدینی با بیان اینکه گیلان در بحث زراعت چوب حرف برای گفتن دارد، گفت: وضعیت گیلان در بخش زراعت چوب بسیار امیدوارکننده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان