جستجوگر خبری شهرستان شفت

آب کشاورزی کانال راست سد سنگر مربوط به شالیزار های شرق استان گیلان، از فردا به مدت ۴ روز قطع می شود.

محمدجواد خانی پور، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گیلان از قطع آب کشاورزی کانال راست سد سنگر (مربوط به شالیزار های شرق استان) از صبح فردا (دوشنبه ۸ خرداد ماه) به مدت ۴ روز بر اساس برنامه نوبت بندی آب کشاورزی خبر داد.

او افزود: بر این اساس، دومین مرحله آبگذاری کانال چپ سد سنگر برای آبیاری شالیزار های مناطق مرکزی استان گیلان شامل شهرستان های رشت و خمام از فردا به مدت ۸ روز انجام می شود.

به گفته معاون شرکت آب منطقه ای گیلان، پس از آبگذاری ۸ روزه کانال چپ سد سنگر، آب کشاورزی این کانال به مدت ۴ روز قطع خواهد شد.

خانی پور تصریح کرد: در فصل آبیاری، شهروندان و مسافران به منظور جلوگیری از بروز هرگونه خسارات جانی و مالی احتمالی، از نزدیک شدن به بستر و حریم رودخانه سفیدرود و کانال ها و تأسیسات آبیاری جدا خودداری کنند.

او همچنین بر رعایت تقویم زراعی از سوی کشاورزان تأکید کرد و گفت: هرگونه تغییرات برنامه های آبیاری متناسب با شرایط آب و هوایی و نیاز های احتمالی به کشاورزان اطلاع رسانی می شود.

سد سنگر در جنوب شرقی رشت بر روی رودخانه سفیدرود واقع شده است.

این سد قسمت عمده آب سفیدرود را برای آبیاری شالیزار های اراضی جلگه ای شرق و غرب این رودخانه در ۲ کانال اصلی سمت راست و چپ تقسیم می کند.

کانال سمت چپ (غرب گیلان) به طول ۳۰ کیلومتر تا اراضی فومنات و کانال سمت راست (شرق گیلان) به طول ۲۶ کیلومتر تا لنگرود ادامه دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان گیلان رشت


نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان