جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان گیلان با گلایه از بی تفاوتی سازمان برنامه وبودجه استان در اختصاص بودجه مصوب شده سفر ریاست جمهوری به گیلان گفت: مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای تکمیل و نوسازی ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سید علی حسینی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه آسایشگاه معلولین و سالمندان گیلان و رشت از قدیمی ترین مراکز نگه داری توان خواهان در کشور است، اظهار کرد: بیش از ۴۷۰ نفر تحت پوشش آسایشگاه معلولین و سالمندان گیلان هستند.

وی با بیان اینکه این مجموعه با کمک های مردمی اداره می شود، گفت: نقش مردم گیلان در سرپا نگه داشتن این مجموعه خیریه بی نظیر است.

مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت با اشاره به نگاه حمایتی دولت سیزدهم به آسایشگاه خیریه گیلان بیان کرد: دولت سیزدهم نگاه ویژه ای به مجموعه های خیریه به ویژه آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت دارد درحالی که در دولت های گذشته این گونه نبوده است.

وی از نگهداری ۲۷۲ نفر بی سرپرست در آسایشگاه معلولین و سالمندان گیلان خبر داد و افزود: نیمی از تعداد ۴۷۴ بیمار تحت پوشش این مجموعه، بی سرپرست هستند و درواقع جمعیت ۵۰ درصدی این مجموعه بی سرپرست هستند.

حسینی با بیان اینکه پنج درصد تحت پوشش این مجموعه غیربومی و غیر گیلانی هستند، گفت: آسایشگاه معلولین و سالمندان گیلان فرااستانی است و باید توجه ویژه ای به آن شود.

مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت با اشاره به بدهی ۵ و نیم میلیارد تومانی آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت درگذشته بیان کرد: این بدهی در سال ۱۴۰۰ به ۸ میلیارد تومان رسید اما با پیگیری های انجام شده ۵ و نیم میلیارد تومان آن شامل بخشودگی شد و حدود ۳ میلیارد بعدی تسویه شده است.

وی با اشاره به عوارض ۲ میلیارد تومانی آسایشگاه به شهرداری افزود: درگذشته شهرداری حتی حکم تخریب ساختمان های آسایشگاه را اخذ کرده بود اما با رایزنی با شورای ششم این مسئله به صورت تهاتر حل وفصل شد.

مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت با گلایه از بی تفاوتی سازمان برنامه وبودجه استان در اختصاص بودجه مصوب شده سفر ریاست جمهوری به گیلان برای نوسازی این مجموعه تصریح کرد: مبلغ ۱۰ میلیارد تومان جزو مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان برای تکمیل و نوسازی ساختمان های آسایشگاه در نظر گرفته شده اما تاکنون یک ریال اختصاص پیدا نکرده است.

حسینی با بیان اینکه تخصیص اعتبار سفر راه حل قانونی می خواهد، گفت: هیچ اراده ای در سازمان برنامه وبودجه برای اختصاص این اعتبار جهت نوسازی و ساخت وساز این مجموعه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در ایام کرونا شرایط سختی را سپری کردیم، افزود: با مدیریت خوبی که صورت گرفت اجازه ندادیم همه گیری کرونا در آسایشگاه اتفاق بیافتد.

مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت با بیان اینکه ظرفیت این مجموعه تکمیل است، گفت: با تکمیل و ساخت واحدهای این مجموعه، ۲۰۰ نفر افزایش ظرفیت خواهیم داشت.

حسینی با تصریح بر اینکه اعتمادسازی مردمی بسیار اهمیت دارد، بیان کرد: در سال گذشته ۳۸ میلیارد تومان اعتبار برای اداره این مجموعه نیاز بود که ۱۲ میلیارد تومان آن توسط مردم به صورت نقدی و غیر نقدی تأمین شد.

وی با بیان اینکه ۷۰۰ میلیون تومان فقط در عید فطر امسال جمع آوری شد، افزود: مردم گیلان نسبت به آسایشگاه معلولین و سالمندان تعصب خاصی دارند و همیشه موردحمایت مردمی قرار داریم به طوری که در عید فطر امسال 1750 کیلوگرم برنج نیز مردم به آسایشگاه کمک کردند.

مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت با اشاره به هزینه های سرسام آور نگهداری از افراد در آسایشگاه معلولین و سالمندان بیان کرد: هرماه ۹ میلیون تومان برای نگهداری هر فرد در آسایشگاه هزینه می شود.

حسینی از حضور تنها یک باره استاندار گیلان به آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت خبر داد و گفت: ما نیازمند مساعدت های ساختاری نماینده عالی دولت به جهت بهره مندی از ظرفیت های استان هستم.

وی با اشاره به ظرفیت بی نظیر نمایندگان مجلس در حل بخشی از مشکلات آسایشگاه ها بیان کرد: در برخی از بخش های آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت خلأهای قانونی وجود دارد که نیازمند بازنگری در قانون هستیم.

مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت همچنین از اشتغال ۲۰۰ نفر در آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت خبر داد و افزود: ماهانه بالغ بر دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه حقوق، دستمزد، بیمه و اضافه کار می شود.

پایان پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان