جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان پیش بینی کرد: باغداران گیلانی امسال بیش از ۲ هزار تن انواع توت فرنگی گلخانه ای و فضای باز در استان برداشت کنند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان، منوچهر پارسافر با اشاره به اینکه برداشت توت فرنگی از فضا های باز استان نیز آغاز شده گفت: برداشت توت فرنگی تا پایان خرداد ادامه دارد و پیش بینی می شود در مجموع ۲ هزار و ۱۹ تن توت فرنگی گلخانه ای و فضای باز استان به ارزش ۱۴۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برداشت شود.
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی گیلان اضافه کرد: گیلان ۱۳ و نیم هکتار گلخانه و ۱۲۸ هکتار فضای باز توت فرنگی دارد که پیش بینی شده گلخانه داران ۹۹۵ تن و باغداران توت فرنگی هزار و ۶۴۰ تن توت برداشت کنند. 


وی با اشاره به اینکه سی دشت رودبار و صوفیان ده صومعه سرا قطب تولید این میوه خوش طعم در گیلان است، گفت: گیلان ۷۵۰ بهره بردار دارد که بیشتر باغ های آن ها در رودبار، فومن، صومعه سرا، لاهیجان، رشت و آستانه اشرفیه قرار دارد.


مدیر باغبانی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به حمایت های جهاد کشاورزی گیلان بیان کرد: کشاورزانی که مایل به کشت توت فرنگی و توسعه گلخانه های استان هستند به سایت سیتا مراجعه کنند و از تسهیلات توسعه گلخانه ها ی استان استفاده نمایند.
وی تأکید کرد: برداشت توت فرنگی در مراکز اصلی تولید این محصول آغاز شده و جشنواره های مختلف نیز به شکرانه برداشت توت فرنگی در استان آغاز شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان