جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از اجرای ۵۰ برنامه فرهنگی در شب میلاد امام رضا(ع) در این استان خبر داد و گفت: طرح «قرار دوازدهم» با پسوند محرومیت زدایی در گیلان برگزار می شود.

حجت الاسلام ستار علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: گیلان به جهت وجود بقاع متبرکه از استان های مذهبی و فرهنگی کشور تلقی می شود.

وی از اجرای طرح «قرار دوازدهم» توسط اوقاف گیلان خبر داد و افزود: با اجرای این طرح، تعداد ۱۵ هزار بسته معیشتی به ارزش ۱۰ میلیارد تومان در سطح استان گیلان توزیع شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه
طرح «قرار دوازدهم» به منظور محرومیت زدایی اجرا می شود، گفت: این طرح ملی در راستای ارائه خدمات اجتماعی، فرهنگی هماهنگ و منسجم و ساماندهی مساعدت های بقاع متبرکه و موقوفات اجرا می شود.

علیزاده با تاکید بر اجرای فعالیت های فرهنگی در بقاع متبرکه، بیان کرد: راه اندازی مراکز افق در بقاع متبرکه، فرصتی مغتنم برای اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و اعتقادی است.

وی ادامه داد: اجرای فعالیت های مختلف فرهنگی و اجتماعی از جمله جلسات دینی، مذهبی، قرآنی، کلاس ها و محافل قرآن کریم در بقاع متبرکه توسط مراکز افق در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه خیمه های معرفت در بقاع متبرکه به شبهات زوار پاسخ می دهند، گفت: ارتباط گیری و تعامل بقاع متبرکه با مدارس در راستی ترویج سبک زندگی اسلامی بسیار اهمیت داشته و مورد تاکید است.

حجت الاسلام علیزاده از راه اندازی ۱۰ بازارچه محلی در بقاع متبرکه گیلان خبر داد و اضافه کرد: آموزش و تقویت مشاغل خانگی با آموزش ۳۱۴ نفر در ۱۸ بقعه گیلان در راستای حمایت از شعار سال در حال انجام است.
وی از برگزاری ۵۰ برنامه فرهنگی در شب میلاد امام رضا علیه السلام در گیلان خبر داد و افزود: به مناسب گرامیداشت دهه کرامت ۳۰ محفل انس با قرآن کریم در بقاع متبرکه گیلان دایر است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان