جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گفته نماینده عالی دولت در گیلان براساس فرمایشات و تاکیدات رئیس جمهور چنانچه بانکی در اعطای تسهیلات در گیلان کوتاهی کرد باید مشخصاتش بلافاصله به بانک مرکزی اعلام شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی عصر امروز در جلسه شورای عالی اشتغال که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: یکی از تاکیدات دولت سیزدهم توجه به افزایش اشتغال در جامعه است و تمامی جلسات شورای عالی اشتغال بعد از سال ها در این دولت از سوی آیت الله رئیسی برگزار می شود. 

وی با اشاره به انتظار رئیس دولت سیزدهم از دستگاه های اجرایی در خصوص توجه به ایجاد اشتغال افزود: از تمامی نهادها و متولیان امر انتظار دارم در خصوص ایجاد اشتغال کار را جدی گرفته و از هیچ تلاشی دریغ نکنند. 

عباسی از کاهش نرخ بیکاری در گیلان به نسبت میانگین کشوری خبر داد و گفت: نرخ بیکاری در گیلان ۷.۹ درصد به نسبت میانگین کشور ۹ دهم درصد کمتر است و این روند باید با جدیت تداوم داشته باشد. 

نماینده عالی دولت در گیلان یکی از اولویت های دولت سیزدهم را احیای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل در کشور دانست و بیان کرد: بسیاری از این واحدها در گروه بانک ها است که هیچ اقدامی در خصوص احیای آن ها صورت نمی گیرد و دولت در این خصوص برنامه های ویژه ای را در دستور کار دارد. 

عباسی با اشاره به تلاش ها برای احیای کارخانه کفش ملی در گیلان افزود: با وحدت و همدلی کارخانه کفش ملی گیلان توسط صندوق بازنشستگی کشوری به زودی در استان احیا شده و برای ۱۵۰ نفر اشتغال ایجاد می شود. 

وی با بیان اینکه ایحاد اشتغال خانگی به ویژه در روستاها باید توسط نهادهای مربوطه مورد توجه قرار گیرد، گفت: اشتغال پایدار بیشتر مربوط به تبصره ۱۶ است که تاثیر زیادی در افزایش اشتغال خانگی دارد. 

استاندار گیلان با اشاره به آمار بسیار خوب این استان در افزایش مولدسازی در سطح کشور تصریح کرد: بنیاد برکت و بنیادهای مستضعفان و بنیاد شهید می توانند در افزایش اشتغال و اعطای تسهیلات به کارآفرینان کمک کنند، زیرا اکنون بسیاری از مشکلات تولیدی مربوط به سرمایه در گردش است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان