جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- سرپرست معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بر لزوم نهادینه سازی فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی در جامعه تاکید کرد و گفت: حمایت از تولید کتاب های با کیفیت در دستور کار قرار دارد.

اکرم السادات حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح اولویت ها و اهداف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان پرداخت و اظهار کرد: اعتماد خانواده ها به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و باورمندی جامعه به این نهاد فرهنگی را سرمایه ای ارزشمند عنوان کرد.

سرپرست معاونت فرهنگی کانون گیلان به سیاست های کلان این مجموعه در تعامل با خانواده ها اشاره کرد و افزود: تحقق شعار «هر خانه یک کانون، هر مادر یک مربی» از اهم این اهداف به شمار می رود لذا تعامل و هم گرایی با خانواده ها در دستورکار قرار دارد.

حسینی با اشاره به ظرفیت های گسترده مربیان کانون و هم گامی آنان با فن آوری های روز و به روزرسانی آگاهی ها در سایه دانش افزایی گفت: شرکت مربیان در دوره های آموزشی، مطالعه و بهره گیری از کتاب خانه الکترونیکی، از جمله گام هایی است که درجهت ارتقای توان مندی ها و حرکت در مسیر کشف و پرورش استعدادهای فکری و ذوقی مخاطبان برداشته می شود.

وی موفقیت های اعضای کانون در جشنواره و مهرواره های بین المللی و ملی را رهاورد توانمندی، هدایت و نظارت مربیان این مجموعه دانست و ادامه داد: بر همین اساس کارگاه های حضوری، مجازی و انجمن های تخصصی برگزار می شود.

حسینی، خدمات رسانی ۳۱ مرکز فرهنگی هنری ثابت، چهار کتابخانه پستی ۶ مرکز سیار روستایی و شهری کانون در سطح استان را را بستری برای ارائه این فعالیت های خلاقانه و هدف مند عنوان کرد و اضافه کرد: افزایش گستره برنامه ها، تحقق عدالت اجتماعی و خدمات رسانی به تمامی کودکان و نوجوانان، به ویژه در مناطق روستایی و کم برخوردار، مدنظر دست اندرکاران کانون قرار دارد.

وی به فعالیت برخی از مراکز تخصصی کانون در سطح استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه کانون استان گیلان از امکانات و تجهیزات قابلی قبولی در این زمینه برخوردار است و برای افزایش کمی و کیفی این تجهیزات آموزشی، نیازمند توجه بیشتر مسئولان هستیم.

حسینی تصریح کرد: همواره شاهد به روز رسانی کتاب های مراکز فرهنگی هنری هستیم و سال جاری نیز تازه های کتاب به کتاب خانه های مراکز در سراسر استان گیلان افزوده می شود.

وی بر لزوم نهادینه سازی فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی در جامعه اشاره کرد و افزود: حمایت از تولید کتاب های با کیفیت و محوریت سبک زندگی ایرانی اسلامی، نقش به سزایی در حرکت های سازنده این مجموعه در جلب نظر و مأنوس سازی مخاطبان با کتاب دارد.

سرپرست معاونت فرهنگی کانون استان گیلان با دعوت از کودکان، نوجوانان و خانواده ها برای همراهی با فعالیت های کتاب محور مبتنی بر آموزه های دینی و اسلامی ادامه داد: مراکز فرهنگی هنری این مجموعه در سطح استان پذیرای مخاطبان ۴ تا ۱۸ سال خواهد بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان