جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- فرمانده انتظامی استان گیلان از رفع تصرف هزار و ۵۰۰ متر مربع از اراضی ملی در بازکیاگوراب لاهیجان خبر داد و گفت: متهم ۵۸ ساله برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار عزیزاله ملکی امروز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با تاکید بر مبارزه جدی مجموعه انتظامی با متخلفان اقتصادی، زمین خواران و افرادی که به هر نحوی قصد تصرف اراضی ملی و طبیعی را دارند، اظهار کرد: این اقدام و برخورد با متخلفان به طور مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.

وی به دریافت خبری در خصوص تصرف اراضی ملی توسط فردی سودجو در منطقه بازکیاگوراب شهرستان لاهیجان و آغاز تحقیقات پلیس در این زمینه اشاره کرد و گفت: مأموران پلیس آگاهی این شهرستان ضمن هماهنگی قضائی به همراه کارشناسان اداره منابع طبیعی و جهاد کشاورزی به محل اعلامی اعزام شدند.

فرمانده انتظامی استان گیلان تصریح کرد: در بازدید از منطقه مورد نظر مشخص شد، فردی هزار و ۵۰۰ متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و به صورت غیرقانونی آن را به وسیله سیم خاردار محصور کرده است.

سردار ملکی از معرفی متهم ۵۸ ساله برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی خبر داد و با بیان اینکه کارشناسان ارزش تقریبی این اراضی را ۱۰۰ میلیارد ریال برآورد کردند، افزود: با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع، کلیه آثار تجاوز جمع آوری و رفع تصرف انجام شد.

سردار ملکی حفظ و حراست از منابع طبیعی را وظیفه همگانی عنوان کرد و ادامه داد: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشابه، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان