جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - استاندار گیلان با تاکید بر لزوم هوشمندسازی و پایش تصویری سواحل استان گفت: نصب تابلو و علائم هشدار دهنده در اماکن خطرآفرین سواحل گیلان ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی عصر سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی سواحل گیلان، اظهار کرد: بهره گیری از ناجیان غریق دارای مهارت در طرح های سالم سازی دریا در گیلان ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه ناجی غریقی که در استخر آموزش دیده نمی تواند نجاتگر افراد در دریا باشد، افزود: دقت در بکارگیری ناجیان غریق بسیار اهمیت دارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه ناجیان غریق دارای مهارت و آماده برای استفاده در طرح های سالم سازی دریا در گیلان مشخص شود، گفت: سال گذشته ضعف هایی در بخش های مختلف طرح های سالم سازی دریا در استان بوده که امسال نباید مشاهده شود از این رو همه فرمانداران و دستگاه ها در گیلان باید بیش از گذشته پای کار باشند.

عباسی با بیان اینکه رشت و انزلی جزو سواحل قابل دسترس گیلان است، اضافه کرد: طرح سالم سازی سواحل در گیلان با جدیت دنبال شود.

وی با اشاره به عدم آشنایی گردشگران با وضعیت دریا در گیلان، افزود: برای جلوگیری از اتفاقات تلخ و ناگوار، اجازه شنا به افراد در دریای مواج داده نشود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه شنا در دریای مواج بسیار خطرناک و مرگ آفرین است، گفت: نصب تابلو و علائم هشدار دهنده در اماکن خطرآفرین سواحل گیلان ضرورت دارد.

عباسی با بیان اینکه در سواحل دریا باید چهار موضوع فرهنگی، اجتماعی، عمرانی (زیرساخت های عمرانی) و امنیتی مد نظر باشد، اضافه کرد: قرار بر این شد که سپاه پاسداران دبیری مسائل فرهنگی را داشته باشد ضمن اینکه استانداری پشتیبانی و نظارت را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه هوشمندسازی و پایش تصویری در سواحل گیلان باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: فرمانداران در شهرستان های مختلف استان تا ۲ هفته فرصت دارند تا با بهره گیری از همه ظرفیت ها، گزارش عملیاتی در حوزه سواحل دریا مربوط به شهرستان محل خدمات خود ارائه دهند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان