جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - مدیر توسعه و ارزیابی تحقیقات معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اهمیت اهدای عضو در جامعه، گفت: فرهنگ اهدای عضو با تلاش رسانه ها نهادینه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، پیروز سامی دوست ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسب روز اهدای عضو اظهار کرد: مرگ مغزی پایان زندگی است و بر خلاف آنچه که برخی ها ادعا می کنند احتمال بازگشت افراد دچار مرگ مغزی، اصلاً وجود ندارد.

وی با بیان اینکه داستان کما با مرگ مغزی متفاوت است، افزود: در مرگ مغزی، سلول ها و بافت مغز آسیب جدی می بینند اما در کما این طور نیست.

مدیر توسعه و ارزیابی تحقیقات معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه برای بیماران مرگ مغزی هیچ جایگزینی وجود ندارد، گفت: اهدای عضو سنت بسیار حسنه ای است که فرد دچار مرگ مغزی به فرد دیگری اجازه ادامه حیات می دهد.

سامی دوست با اشاره به اهمیت اهدای عضو در جامعه بیان کرد: اهدای عضو حیات بخشی به افراد نیازمند است و باید این فرهنگ در جامعه توسط اصحاب رسانه ترویج داده شود.

وی با اشاره به نقش رسانه و خبرنگاران در آگاهی بخشی جامعه افزود: فرهنگ اهدای عضو با تلاش رسانه ها نهادینه شود.

این متخصص پیوند کبد در گیلان با اشاره به اینکه اجازه اولیای دم در اهدای عضو فرد دچار مرگ مغزی شده ضروری است، گفت: حدود ۵۰ درصد خانواده ها به اهدای عضو فرد دچار مرگ مغزی، رضایت ندادند.

سامی دوست با بیان اینکه اهدای عضو رایگان است، اضافه کرد: اهدای عضو یک نوع ایثارگری برای حیات بخشی به افراد نیازمند است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان