جستجوگر خبری شهرستان شفت

استاندار گیلان با بیان اینکه آزادسازی سواحل به معنای رهاسازی آن نیست، گفت: گیلان قدمگاه هشت هزار شهید و دارای مردمانی متدین با غنای فرهنگی بالاست بنابراین اجازه رفتارهای ساختارشکنانه در استان را ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، اسدالله عباسی امروز در جلسه شورای اداری استان گیلان ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید و تقارن آن با بهار معنویت، اظهار داشت: تکمیل پروژه های نیمه تمام راه آهن، آزادراه، پل ها، آب بندان ها و سردهنه ها در استان موجب رضایتمندی مردم و تسهیل امور خواهد شد.

استاندار گیلان با اشاره به شعار راهبردی مهار تورم و رشد تولید تصریح کرد: در سال گذشته با بحران کرونا، کمبود واکسن کرونا، آرد و نان، کمبود آب زراعی و مشکلات برق در فصل گرم تابستان مواجه بودیم اما دولت مردمی توانست این مشکلات را با همراهی مردم و عملکرد جهادی پشت سر بگذارد و خللی در روند اداره کشور ایجاد نشد.

عباسی یکی از دلایل دشمنی دیرینه استکبار با ملت  ایران را بصیرت و ولایتمداری این ملت دانست و بیان کرد: دشمن پس از عدم موفقیت در اغتشاشات، به جنگ روانی در مدارس روی آورد تا مردم را نگران کند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مشهدالرضا(ع) درباره عدم وابستگی اقتصاد به فروش نفت خام در کشور بیان کرد: عدم وابستگی به فروش نفت خام که همواره مورد تأکید رهبری و رییس جمهور بوده در واقع یکی از برنامه ها و سیاست های قطعی دولت مردمی است و در استان گیلان نیز پیگیری می شود.

وی با تأکید بر ضرورت حمایت از سرمایه گذار و ایجاد امنیت سرمایه گذاری خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری که با زحمت فراوان جذب می شود نباید درگیر بروکراسی اداری و سردرگم شود و مدیران استان به این مسئله توجه جدی داشته باشند.

استاندار گیلان توجه و عمل به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی را کلید حل مشکلات کشور دانست و اضافه کرد: پیری جمعیت یکی از معضلات مهم کشور و گیلان است لذا باید از تجمل گرایی دوری جست و شرایط را برای ازدواج جوانان با برنامه های عملیاتی فراهم کرد.

عباسی یکی از اهداف مهم دولت سیزدهم را افزایش مراودات های تجاری با کشورهای منطقه، حاشیه دریای خزر و همچنین توسعه بنادر و کریدور شمال به جنوب عنوان کرد و گفت: تاکنون اقدامات مهمی در راستای توسعه مبادلات تجاری با کشورهای همسایه و حاشیه دریای خزر از جمله پیوستن ایران به اتحادیه شانگهای انجام شد و تکمیل کریدور شمال به جنوب، راه آهن رشت ـ کاسپین و رشت ـ آستارا نیز جزو برنامه های مهم دولت در گیلان است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان، ورود بیش از یک میلیون خودرو و اقامت بیش از 6 میلیون نفر مسافر در گیلان را نشان دهنده ظرفیت بالای این استان در حوزه گردشگری دانست و بیان کرد: جمعیت گیلان به دو میلیون و 500 هزار نفر می رسد در عین حال سرانه مصرف مرغ در این استان 200 الی 259 تن مرغ است و روزانه 500 تن مرغ در این استان تولید می شود که برای ارائه خدمات بهتر به مردم و گردشگران از صادر کردن مرغ به سایر استان ها جلوگیری شده است.

استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت فعال کردن قرارگاه های فرهنگی در استان افزود: متولیان امور فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در گیلان به این مهم توجه کنند، هیچ کس حق متهم کردن دیگران را ندارد.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به فرهنگ غنی گیلان و با یادآوری اینکه "این استان قدمگاه سرداران و هشت هزار شهید، دیار آل بویه، مردمانی متدین با غنای فرهنگی بالا و زادگاه مرجع عالی قدر حضرت آیت الله العظمی بهجت فومنی(ره) است"، گفت: اجازه رفتارهای ساختارشکنانه و عدم رعایت شئونات اسلامی در استان را نمی دهیم.

عباسی با بیان اینکه آزادسازی سواحل به معنای رهاسازی آن نیست تصریح کرد: بهره مندی از موهبت الهی دریا باید با دقت نظر، رعایت مبانی اسلامی و سازگار با قوانین جمهوری اسلامی باشد.

وی با تأکید به اینکه سازمان ها، نهادها و ادارات دولتی و خصوصی درباره رعایت عفاف و حجاب توسط کارکنان و ارباب رجوع ملزم هستند، گفت: تمامی کارکنان ادارات دولتی و خصوصی موظف به رعایت اصول هستند و وظیفه نظارت بر این امر به عهده مدیر مربوطه است.

استاندار گیلان با اشاره به نقش غیرقابل کتمان ائمه جمعه در گسترش فرهنگ حجاب در کشور و روشنگری در تریبون های نماز جمعه بیان کرد: ائمه جمعه با استفاده از تریبون های نماز جمعه نقش مؤثری در روشنگری مبحث مهم عفاف و حجاب و اثرات ارزشمند آن در سطح جامعه، توطئه های دشمن در این بخش و فریضه جهاد تبیین با ارائه تحلیل های کارشناسانه دارند.

عباسی دیگر مسائل استانی را مورد توجه قرار داد و با ابراز اینکه رشد و معرفی تولیدات کشاورزی منجر به توسعه استان در عرصه های مختلف می شود، گفت: از کشاورزان و تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و صنایع دستی با جدیت حمایت می کنیم تا محصولات خود را عرضه کنند.

وی  با اشاره به آخرین جمع بندی ها در خصوص وضعیت فاضلاب استان گیلان، پسماند و شیرابه ها تصریح کرد: 36 درصد آلودگی دو رودخانه زرجوب و گوهررود و همچنین تالاب بین المللی انزلی مربوط به فاضلاب شهر صنعتی رشت است که با تدابیر اتخاذشده، بهره برداری از تصفیه خانه این فاضلاب در دستور کار است.

به گفته استاندار گیلان، 17 هزار خانوار در مسکن مهر رشت با مشکلات فاضلاب مواجه بودند که با تدابیر صورت گرفته، فاضلاب مسکن مهر رشت با ظرفیت پوشش 30 هزار خانوار نیز از پروژه های در دست اجراست.

انتهای پیام/+

 


نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان