جستجوگر خبری شهرستان شفت

مسئولان گیلان در ۳ دیدار جداگانه ، راهکار های تحقق شعار سال و تسریع در توسعه و همچنین مسایل و مشکلات استان بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ نماینده ی ولی فقیه در گیلان در دیدار عیدانه با اعضای مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی گفت : یک نماینده زمانی در راه احقاق حقوق مردم موفق می شود که کارشناسانه و جسورانه حرف بزند و روند اجرای طرح ها و برنامه های توسعه ای را تا پایان کار نظارت و پیگیری کند.

آیت الله فلاحتی بر لزوم اتمام هرچه سریعتر طرح های نیمه تمام بر اساس یک اولویت بندی مشخص تاکید کرد و افزود: نوآوری و تحول گرایی از الزاماتی است که روند توسعه در کشور و به تبع آن استان را ارتقاء می بخشد و زمینه ی رضایتمندی عمومی را فراهم می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش به مساله با اهمیت عفاف و حجاب در جامعه ی اسلامی اشاره کرد و گفت : رعایت حجاب و عفاف یک مساله و شاخص فرهنگی است که دشمنان این مرز و بوم بر روی آن تمرکز کرده اند.

امام جمعه ی رشت خاطر نشان کرد: بهترین شیوه ی مواجه با پدیده ی مذموم بی حجابی ، اقناع سازی و آگاهی بخشی در بستر کارکرد های صحیح فرهنگی است که متولیان امر باید بدان اهتمام بیشتری ورزند.

استاندار نیز در نخستین نشست با اعضای مجمع نمایندگان گیلان در سال جدید با اشاره به نام گذاری امسال بنام «مهار تورم، رشد تولید»، عینیت بخشی به منویات رهبر معظم انقلاب را مستلزم همگرایی و وحدت رویه بین دست اندرکاران قوای سه گانه دانست و افزود: این امر مهم در سال جدید بیش از گذشته در دستور کار قرار می گیرد تا روند توسعه ی متوازن را در بخش های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، محیط زیست و معیشت مردم تسریع کند.

دکتر اسدالله عباسی در همین رابطه به تحقق تعهدات سال گذشته ی دولت در حوزه ی رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار در بستر حمایت از واحد های تولیدی و صنعتی استان اشاره کرد و افزود: حمایت از بخش کشاورزی نیز از دیگر الزاماتی بود که زمینه ی بهبود تولیدات کشاورزی به ویژه برنج را در فضای متاثر از تنش آبی مهیا ساخت و از بروز خسارت های احتمالی در این بخش جلوگیری کرد.

وی در ادامه به تلاش های دولت برای ساماندهی پسماند در مناطق مختلف گیلان بویژه مرکز استان اشاره کرد و با بیان اینکه با تلاش و جدیت شبانه روزی تعهد دولت در بخش ساماندهی زباله در سراوان عملی شده افزود: این اقدام تنها آغاز راهی ست که دولت برای ساماندهی پسماند در سراسر استان در پیش گرفته و در بستر تعامل و همراهی مجموع متولیان و دست اندرکاران، اهداف بیشتری در این بخش محقق خواهد شد.

استاندار در همین رابطه به ورود بیش از ۵ میلیون گردشگر به گیلان تا ششمین روز از ایام نوروز امسال اشاره کرد و افزود: درحال حاضر اقامت گردشگران نوروزی در استان ۲ برابر جمعیت گیلان است که این مهم تولید تساعدی پسماند در استان را موجب می شود و حساسیت و پیگیری ها در مدیریت اجرایی استان را مضاعف می کند.

دکتر عباسی در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به کاهش ذخیره ی آب پشت سد سفیدرود تاکید کرد: در حال جاضر ۴۰۱ میلیون متر مکعب آب پشت این سد ذخیره است در حالیکه سال گذشته در همین موقع این رقم بیش از ۵۵۰ میلیون متر مکعب بود.

وی راه های پیشگیری از تنش آبی در سال زراعی پیش رو را در دو بخش احیای آب بندان ها و مدیریت مصرف در بستر تغییر فصل زراعی تشریح کرد و افزود: برای مقابله با تنش و مهار بحران آب کشاورزی در گیلان اخیرا ۴۰ میلیارد تومان به شرکت آب منطقه ای و جهاد کشاورزی استان تخصیص یافته تا هم روند لایروبی آب بندان ها تسریع شود و هم ایستگاه های پمپاژ و چاه های آب کشاورزی تجهیز شوند.

استاندار در ادامه به اولویت های زیرساختی استان در سال جدید اشاره کرد و افزود : اتمام خط آهن رشت – کاسپین در راستای تکمیل کریدور نوستراک به همراه تکمیل ۸ کیلومتر باقیمانده از آزادراه حدفاصل منجیل به رودبار و آغاز عملیات احداث خط آهن رشت – آستارا از الزاماتی ست که در سال جدید بطور جد پیگیری می شود.

دکتر محمدرضا احمدی ، رییس مجمع نمایندگان گیلان نیز در این دیدارها، حفظ وحدت رویه و تعامل منطقی اعضای این مجمع با مجموع متولیان دولتی و مدیران اجرایی استان را موجب تحقق اهداف پیش بینی شده در سال جدید و متناسب با شعار سال دانست و تاکید کرد: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مسایل اقتصادی و معیشتی همراه با مهار تورم از اولویت هایی ست که در راس برنامه های مجمع نمایندگان استان قرار می گیرد و وکلای مردم، پیگیری مستمر در این حوزه ها را با هدف نیل به توسعه ی پایدار و متوازن در دستور کار قرار می دهند.

سردار محمد عبدالله پور ، فرمانده ی سپاه قدس گیلان نیز در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان، از آمادگی سپاه برای کمک به اجرای طرح های اولویت دار، مردم محور و عام المنفعه ی استان خبر داد و افزود: همانگونه که قرارگاه سازندگی در حوزه ی محرومیت زدایی و عمران مناطق محروم تمام توان خود را بکار بسته ، این مهم می تواند در دیگر بخش های عمرانی و زیربنایی نیز به کمک بخش دولتی امده و توسعه را در بستر تحقق عدالت در جامعه تجلی بخشد.

در دیدار عیدانه اعضای مجمع نمایندگان گیلان با نماینده، ولی فقیه در گیلان، استاندار و فرمانده سپاه قدس استان آقایان سید علی آقازاده و جبار کوچکی نژاد ۲ نفر از نمایندگان رشت و خمام، ابراهیم نجفی نماینده آستانه ی اشرفیه، حسن محمدیاری، نماینده ی تالش، ماسال و رضوانشهر، خلیل بهروزی فر، نماینده ی فومن و شفت، رسول فرخی نماینده ی لاهیجان و سیاهکل و غلامرضا مرحبا، نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی نکته و نظرات خود را در خصوص اولویت بخشی به طرح های عمرانی، تولیدی، کشاورزی، استان بیان کردند و تمرکز بر یک طرح ملی در هر شهرستان را در راستای تحقق شعار سال و تسهیل در روند خدمت رسانی عمومی خواستار شدند.

لزوم راه اندازی قرارگاهی با عنوان مقابله با جنگ ترکیبی دشمنان علیه ملت در استان، رفع مشکل گمرک و ترانزیت کالا در بندر مرزی آستارا، فعال سازی قرارگاه مدیریت آب کشاورزی، احیا و ارتقاء ظرفیت های بندری استان برای تسهیل در روند صادرات و ترانزیت کالا، عمران روستایی، اجرای مستمر طرح های محرومیت زدایی، رونق تولید در دو بخش صنعت و کشاورزی از دیگر تاکیدات نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در این نشست های سه گانه بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان