جستجوگر خبری شهرستان شفت

منطقه آزاد انزلی یکی از گردشگرپذیر ترین مناطق استان گیلان است که دارای جاذبه های بسیار زیادی بوده و از تاریخ ۲۵ اسفند سال گذشته تا پنج فروردین ماه سال جدید ۷۰۰ هزار نفر در این منطقه حضور پیدا کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، منطقه آزادانزلی یکی از پر جاذبه ترین نقاط در استان گیلان است که هرساله در ایام نوروز شاهد حضور بیشماری در این منطقه هستیم. 

مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی، باشگاه سوارکاری، پیست کارتینگ، اتوبوس دریایی در مارینای منطقه آزاد انزلی، فاز تجاری و گردشگری منطقه آزاد انزلی و ماهی آکواریومی از جمله جاذبه های گردشگری در منطقه آزاد انزلی است که سالانه هزاران نفر را به این منطقه می کشاند ولی در سه سال گذشته به دلیل وجود بیماری کرونا شاهد افزایش اثراث مخرب کرونا بر اقتصاد منطقه آزاد انزلی و واحدهای گردشگری این منطقه بودیم. 

حال در ایام نوروز سال جدید مسافران بسیاری از استان های مختلف کشور به منطقه آزاد انزلی سفر کردند که به رشد اقتصادی منطقه و ایجاد اشتغال کمک شایانی کرده به طوری همه روزه شاهد ترافیک چندین کیلومتری در جاده های منتهی به این شهر هستیم. 

 

بر اساس آمارهای اعلام شده توسط سازمان منطقه آزاد انزلی از ۲۶ اسفند ماه سال گذشته تا فروردین ماه سال ۱۴۰۲، بالغ بر یک میلیون و دویست هزار نفر وارد محدوده منطقه آزاد انزلی شدند. 

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از این تعداد، گردشگران ورودی صرفا به فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی به ۷۰۰ هزار نفر می باشد و آنطور که عیسی فرهادی می گوید در مدت مشابه سال گذشته تعداد گردشگرانی که این منطقه را برای تعطیلات نوروزی خود انتخاب کردند، حدود ۴۰۰ هزار نفر بوده، رقمی که بیانگر افزایش تقریبا ۲ برابری تعداد گردشگران است. 

 

به گفته مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در سال گذشته در این منطقه که یکی از قطب های اصلی حضور گردشگران در کشور است، ۱۰ میلیون نفر به منطقه آزاد انزلی حضور پیدا کردند لذا با توجه به همزمانی بهار طبیعت و بهار قرآن اجرای تنوع گسترده ای از برنامه های فرهنگی، هنری، مذهبی، تفریحی در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۲ برای گذران دورانی مفرح، همراه با شادکامی برای خانواده در دستور کار سازمان منطقه آزاد انزلی قرار دارد. 

توجه به زیباسازی فضای شهری، نوسازی و بهسازی مبلمان شهری یکی از روش های جذب گردشگر به ویژه در ایام نوروز است از این رو علیرغم برودت و بارانی بودن هوای منطقه آزاد انزلی در بخشی از نیمه اول تعطیلات نورزی، شاهد ۲ برابر شدن تعداد گردشگران نوروزی هستیم. 

حال طبق گفته فرهادی علاوه بر نوسازی و بهسازی مبلمان شهری و بوستان ها و طرح ساحلی، امکانات گردشگری، تفریحی، ورزشی و رونق کسب و کار در مجتمع های تجاری منطقه، منطقه آزاد انزلی میزبان جشنواره ترنم بهار در بهار است که رویدادهای متعدد و متنوعی در قالب این جشنواره برگزار می شود. 

 

برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و سوغات اقوام ایرانی و نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استان گیلان ۲ نمایشگاهی است که در منطقه آزاد انزلی برگزار شده و منجر به آشنایی گردشگران با توانمندی ها و ظرفیت های قومیت های مختلف ایران زمین و گیلان زمین در کنار حمایت از تجاری سازی این هنر-صنعت را هدف گذاری کرده است. 

تقارن نوروز ۱۴۰۲ با رمضان ۱۴۴۴، زمینه را برای برگزاری برنامه های مختلفی همچون برپایی محفل انس با قرآن کریم، ایستگاه زیست عفیفانه، برپایی موکب افطار، نمایشگاه کتب و محصولات و کالاهای فرهنگی مرتبط با حوزه عفاف و حجاب، اجرای برنامه های شاد و مفرح برای خانواده ها فراهم کرد لذا و به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، رویدادهای فرهنگی، مذهبی رمضانی در منطقه آزاد انزلی با همکاری فعالان فرهنگی، مذهبی در حال اجرا می باشند. 

 

برپایی نمایش های آئینی-بومی با رویکردهای مرتبط با نوروز و ماه مبارک رمضان؛ اجرای موسیقی محلی-فولکلور با همکاری گروه های هنری استان؛ برگزاری بازی های مناطق مختلف استان و همچنین برگزاری مسابقه عکاسی «عید رمضانی» با تلفن همراه به مناسبت ایام نوروز و ماه مبارک رمضان؛ از جمله برنامه های سازمان منطقه آزاد انزلی در این ایام است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان