جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از قرارگیری شهرستان فومن در صدر پر بازدید های استان در دور نخست سفر های نوروزی ۱۴۰۲ خبر داد.

ولی جهانی، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: در دور نخست سفر های نوروزی ۱۴۰۲ شاهد استقبال گردشگران از شهرها، روستا ها و مراکز تاریخی و گردشگری استان هستیم.

او افزود: طی این مدت شهرستان های فومن، انزلی و لاهیجان مورد استقبال بیشتر گردشگران قرار گرفتند و شهرک تاریخی ماسوله با روزانه بیش از ۷ هزار نفر بازدید در صدر اماکن تاریخی پربازدید استان قرار گرفته است.

بر اساس گزارش ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان؛ تاکنون بیش از ۸ میلیون و ۵۰۰ هزاز نفر مسافر به صورت زمینی و هوایی وارد استان شده اند که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۵۴ درصدی دارد.

شمار بازدیدکنندگان شهرک تاریخی ماسوله از ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفت

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان همچنین گفت: با استقبال بی سابقه گردشگران و علیرغم چالش ترافیک سنگین و نیمه سنگین در اکثر محور های مواصلاتی تاریخی استان و به خصوص ماسوله، تعداد بازدیدکنندگان از این شهرک تاریخی از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت.

او با بی نظیر خواندن شهرک تاریخی ماسوله، طبیعت بکر منتهی به این شهر را یکی از عوامل تأثیرگذار در جذب گردشگر دانست و نامزدی ثبت جهانی ماسوله را از دیگر عوامل مهم رشد ۳۸ درصدی مسافران نوروزی امسال این منطقه برشمرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از هموطنان درخواست کرد ضمن بهره گیری از مواهب خدادادی، حفاظت و صیانت از طبیعت و مواریث ارزشمند فرهنگی را سرلوحه اقدامات خویش قرار دهند.

بازدید ۸۰ هزار گردشگر از قلعه رودخان

جهانی همچنن افزود: طبق آمار و از تاریخ ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۱ لغایت ۵ فروردین ماه ۱۴۰۲ قریب به ۸۰ هزار نفر از قلعه رودخان بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴ درصد رشد نشان می دهد.

او افزود: دژ تاریخی قلعه رودخان در فاصله ۲۵ کیلومتری شهر فومن یکی از بنا های تاریخی شاخص است که با واقع شدن در دل جنگل و جاذبه های طبیعی فراوان هر سال پذیرای خیل علاقه مندان و فرهنگ دوستان از سراسر ایران است.

باشگاه خبرنگاران جوان گیلان رشت


نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان