جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- «سهیل سمیعی» فرزند گرانقدر استاد «احمد سمیعی گیلانی» با تقدیر از حضور گرم و صمیمی مردم در مراسم وداع استاد گفت: پدرم خدمت بزرگی به جامعه ادبیات کرد.

دریافت 22 MB

به گزارش خبرنگار مهر، «سهیل سمیعی» فرزند گرانقدر «استاد احمد سمیعی گیلانی» ظهر یکشنبه در مراسم تشییع با تقدیر از حضور گرم و صمیمی مردم در مراسم وداع استاد، اظهار کرد: فرهنگ دوستی و قدرشناسی مردم گیلان از مفاخر و ادیبان شهر عام و خاص است.

وی با اشاره به اینکه صحبت کردن در جمع ادبا و مفاخر و اساتید بزرگ کار راحتی نیست، افزود: ادب حکم می کرد به نمایندگی از خانواده بزرگ سمیعی از تک تک بزرگان، اساتید، ادبا و مردم فرهنگ دوست بخاطر ابراز همدردی و حضور تشکر کنم.

فرزند «استاد احمد سمیعی گیلانی» با اشاره به علاقه شدید پدرش به ادبیات و زبان فارسی، بیان کرد: حُب و علاقه شدید استاد سمیعی به ادبیات و زبان فارسی سبب شد تا از رشته مهندسی فنی با کسب رتبه اول کنکور دست بکشد و به ادبیات روی آورد.

سمیعی با بیان اینکه پدرم خدمت بزرگی به جامعه ادبیات کرد، گفت: پدرم از ۱۰ شهادت نامه دکترای ادبیات، ۸ شهادت نامه را زیر نطر استاد بدیع الزمان فروزانفر گذراند و بعد از مرگ استاد فروزانفر، دیگر نپذیرفت که ادامه شهادت نامه را بگذراند.

وی ادامه داد: ارج و خدمت استاد سمیعی با کاغذ و مدرک قابل ارزشیابی نیست و بوده اند افرادی که بدون مدرک تحصیلی، به استادان، استادی می کردند.

گفتنی است؛ از استاد احمد سمیعی دو فرزند پسر و دختر به نام های سهیل و سوحا به یادگار مانده است.

پیکر گرانقدر «استاد احمد سمیعی گیلانی» بعد از گذاردن نماز، در فضای حیات تالار مرکزی رشت به آرامگاه ابدیت سپرده شد، یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان