جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: در سال گذشته بیش از ۱۲ میلیارد تومان حق بیمه اجتماعی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد گیلان به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس اهرابی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به پرداخت حق بیمه اجتماعی مددجویان کمیته امداد اظهار کرد: بیمه شدگان می توانند از تمامی مزایای بیمه های اجتماعی نظیر بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی استفاده کنند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان افزود: در سال گذشته بیش از ۱۲ میلیارد تومان حق بیمه اجتماعی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد گیلان به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شد.

اهرابی با بیان اینکه این حق بیمه با هدف توانمند سازی و ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان این نهاد پرداخت می شود افزود: سه هزار و ۹۰ نفر از مددجویان کمیته امداد گیلان به صورت ماهیانه این حق بیمه را دریافت می کنند.

وی بیان کرد: شرایط دریافت مستمری بازنشستگی برای زنان ۵۵ سال سن و مردان ۶۰ سال سن با سابقه پرداخت حق بیمه حداقل ۱۰ سال است.

اهرابی عنوان کرد: در سال گذشته ۱۱۰ نفر از بیمه شدگان و مددجویان کمیته امداد گیلان از مزایای دریافت مستمری، بازنشستگی و مستمری برای بازماندگان و ازکارافتادگی بهره مند شدند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: ۴ هزار و ۳۱ نفر از مددجویان روستایی مشمول طرح بیمه روستاییان و عشایر هستند که حق بیمه آنان به صورت سالانه توسط کمیته امداد مرکز به صندوق بیمه روستاییان و عشایر واریز می شود و برای سال گذشته نیز مبلغ حدود دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در این خصوص واریز شده است.

وی با اشاره به افزایش دریافت کنندگان حق بیمه اجتماعی کمیته امداد گیلان بیان کرد: در اواخر سال گذشته، مجوز پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی ۲ هزار و ۳۰۰ زن سرپرست خانوار تحت حمایت دیگر نیز اخذ شد.

اهرابی تاکید کرد: برای پرداخت حق بیمه افراد اضافه شده نیز اعتبار دو میلیارد تومانی تخصیص یافته است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان