جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: از زمان شروع طرح نظارتی ۱۵ اسفند تاکنون برای ۱۰۱۷ واحد متخلف، پرونده جریمه صادر شده است.

تیمور پورحیدری در دومین روز سال جدید با توجه به گزارش کمبود و افزایش قیمت خودسرانه مرغ به اتفاق روسای ادارات صمت برخی شهرستان ها، سرزده از کشتارگاه ها بازدید کرد و گفت: هیچ نرخ جدیدی برای عرضه مرغ تعیین نشده است و فروش بیش از ۶۳ هزار تومان به مصرف کننده تخلف است و برخی از کمبود های موجود مرغ ناشی از ورود زیاد گردشگران به استان است که در حال افزایش تخصیص مرغ با همکاری جهاد کشاورزی هستیم.

وی با توجه به ورود مضاعف گردشگران به استان و لزوم تامین کالای اساسی بیشتر، افزود: خوشبختانه همه کالا های پرمصرف به اندازه کافی ذخیره سازی شده است و با توجه به افزایش تقاضای مرغ گرم، مقرر شد که کشتارگاه های بزرگ استان گیلان فورا نیاز بازار استان را تامین کنند .

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان با اعلام جریمه ۲۶ میلیارد تومانی متخلفین در این ایام، عمده تخلفات تشکیل پرونده شده را گرانفروشی، قاچاق، کم فروشی و تقلب، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور در حوزه های پوشاک، کیف وکفش، لاستیک، انواع پمپ آب خانگی و کشاورزی، لوازم آرایشی و بهداشتی عنوان کرد و گفت: در کل استان ۷۰ اکیپ دونفره در سطح عرضه بر کالا ها و خدمات، مراکز توزیع عرضه میوه، نمایشگاه ها، فروشکاه های زنجیره ای، شرکت های پخش و انبار ها نظارت و در ایام عید و ماه مبارک نظارت مستمر خواهند داشت.

پورحیدری افزود: بیشتر تمرکز نظارتی بر گوشت مرغ گرم و منجمد، برنج، شکر، زولبیا و بامیه، آش وحلیم و نظارت بر هتل ها و مهمانپذیر ها و مراکز گردشگری و توریستی در اولویت می باشد و در این راستا تسریع در رسیدگی به شکایات و گزارشات مردمی در اولویت فعالیت بازرسان در سطح استان است.

وی به برگزاری گشت مشترک با تعزیرات، اصناف، بسیچ، اماکن عمومی، دانشگاه علوم پزشکی، استاندارد و گردشگری بصورت روزانه اشاره کرد و تصریح کرد: بازرسی از واحد های خبازی و مراکز نان حجیم و قنادی با توجه به حجم وسیع ورود مسافران همواره در دستور کار نظارتی و جز ضرورت برنامه ها بوده است که با همراهی مردم و گزارش تخلفات به سامانه ۱۲۴ این اداره کل و شماره ۱۳۵ تعزیرات از افزایش تخطی در بازار جلوگیری خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران جوان گیلان رشت


نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان