جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- فرماندهان انتظامی استان های گیلان و اردبیل در بیانیه ای مشترک اتفاقات اخیر در مرز آستارا و اردبیل را محکوم کرده و تأکید کردند با هر گونه رفتار مخل امنیت اجتماعی به شدت برخورد می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرتیپ دوم پاسدار عزیزالله ملکی، فرمانده انتظامی گیلان و سرتیپ دوم پاسدار هوشنگ حسینی، فرمانده انتظامی اردبیل در خصوص حوادث اخیر در این دو شهرستان بیانیه مشترکی صادر کردند.

در متن این بیانیه آمده است:

آستارا و اردبیل به لحاظ فرهنگ و تاریخ، آوازه ای دیرینه داشته و اهالی فهیم، ولایی و انقلابی این ۲ دیار از ایران اسلامی سرافراز، پیمان اخوت، همدلی، محبت و صمیمت دارند و ثابت کرده اند که در طول ادوار تاریخ، همواره در کنار هم و پشتیبان یکدیگر بوده و با اتحاد، مودت و برادری مشکلات را حل و فصل کرده اند.

مردم آستارا و اردبیل پیوندهای قومی و زبانی و خویشاوندی دارند و برای یکدیگر ارزش و احترام فراوانی قائل هستند و اختلافات پیش آمده به هیچ عنوان شایسته مردمان این دو دیار نیست.

بسیاری از مردم این دو شهر برای کار، تحصیل، خدمات درمانی و تفریح به شهرهای همدیگر رفت و آمد می کنندو در طول سالیان گذشته به صورت محبت آمیز و شایسته هر ایرانی، در کنار هم زندگی کرده اند.

فرماندهی انتظامی استان اردبیل و گیلان با محکومیت درگیری ها و اقدامات و فحاشی های اخیر صورت گرفته در فضای مجازی و حقیقی این موضوع را به دور از شأن اجتماعی و تاریخی مردمان با فرهنگ آستارا و اردبیل دانسته و عده ای معلوم الحال که قصد شعله ور کردن این اختلافات و از بین بردن صمیمیت و روابط خوب بین مردم این دو شهر را دارند، تذکر و هشدار جدی می دهد.

پلیس تأکید بر آرامش و آسایش فردی و اجتماعی داشته و دغدغه ای جز امنیت و آرامش و رفاه شهروندان، مسافران و هموطنان عزیز ندارد و مسئولانه و متعهدانه در سنگر تأمین، حفظ و توسعه امینت و آرامش ایفای نقش خواهد کرد که این مهم با تعامل، همدلی، هم افزایی و ارتباط صمیمی فی مابین فرماندهی انتظامی استان اردبیل و گیلان انجام خواهد شد.

بدیهی است؛ پلیس با هماهنگی مقام محترم قضائی در قبال هرگونه رفتار مجرمانه و مخل امنیت و آرامش فردی و عمومی چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اعم از تجمع، ایجاد مزاحمت، اخلال در تردد خودرویی و فراخوان های غیرقانونی، اقدام لازم معمول و با مسببان و محرکان با برخورداری از اقتدار قانونی به شدت برخورد خواهد کرد.

در پایان این بیانیه بر این موضوع مهم که امنیت و آرامش مردم خط قرمز پلیس است، به پرهیز از هرگونه رفتار احساسی و هیجانی تأکید می گردد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان