جستجوگر خبری شهرستان شفت

استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت نخبگان علمی در تسریع روند احیای تالاب بین المللی انزلی، همگرایی و افزایش تعاملات بین بخشی در راستای حل این مهم را موثر دانست.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز گیلان ، دکتر اسدالله عباسی در جلسه شورای اداری بندر انزلی با گرامیداشت یاد و خاطره سرداران و شهیدان والامقام این شهرستان، گفت: در حل مشکل تالاب انزلی از توان داخلی استفاده می کنیم و مادامی که نخبگان زیادی در این خصوص وجود دارد، دست دراز کردن به سمت خارجی ها بی معنا است.
وی با تأکید بر لزوم توجه به اجرای کامل سیاست های دولت در بندرانزلی افزود: امروز مردم انتظار دارند تا تاثیر مستقیم اقدامات دولت در بخش های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، امنیتی و اجتماعی را در زندگی روزمره خود مشاهده کنند.
وی گفت: همه مدیران موظفند با همراهی رسانه ها نسبت به اطلاع رسانی هوشمندانه و تبیین اقدامات دولت مردمی و انقلابی تلاش کنند.
دکتر عباسی تنها راه برای حل و شناسایی مشکلات گیلان را نگاه جامع و واقع بینانه برشمرد و گفت: باید شاهد مدیریت تحولی در گیلان باشیم درست به مانند آنچه در اداره کل بنادر و دریانوردی در حال انجام است، زیرا تنها راه موفقیت و پیشرفت استان توجه به همین مهم است.
وی با بیان اینکه دولت بنا دارد در راستای برنامه توسعه ای، منویات رهبری، اسناد بالادستی و برنامه های راهبردی به اهدافش در کشور که خدمت به مردم و تعالی ایران اسلامی است دست یابد، افزود: باید از ظرفیت های صادراتی بهره برده و در نهایت صادرات ۱۰ میلیون تنی را افزایش و توسعه دهیم، زیرا هدف و سیاست دولت همین امر است.
دکتر عباسی، حذف ارز ترجیحی را اقدام جهادی دولت در راستای حل مشکلات کشور در بخش اقتصاد برشمرد و با تأکید بر اینکه ظرفیت اقتصادی در کشور و استان گیلان بسیار بی شمار است، گفت: باید بهره روی در معادن را افزایش و خام فروشی محصولات نفتی و پتروشیمی را کاهش دهیم به این منظور باید تلاش کرد.
استاندار گیلان ایجاد مانع از سوی دستگاه های اجرایی در اتمام پروژه های زیرساختی را نابخشودنی دانست و گفت: این مورد اصلا برای بنده و دولت پذیرفتنی نیست، زیرا منجر به تعطیلی پروژه ها می شود، لذا سریعا باید با برگزاری جلسه ای در استانداری موانع برداشته شود.
دکتر عباسی با بیان اینکه در سفر رئیس جمهوری مصوباتی در خصوص تالاب انزلی داشتیم، یکی از دلایل عقب ماندگی استان گیلان را عدم توجه به علت و تمرکز بر معلول دانست و گفت: در احیای تالاب انزلی ابتدا باید مشکل آبخیزداری را در تالاب انزلی برطرف و سپس به دنبال دیگر مشکلات برویم.
وی افزود: مشکلات تالاب انزلی و پسماند گیلان شناسایی شده و هر هفته کارگروهی در استانداری برگزار و گزارشات لحظه ای ارائه می شود.
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه برای حل مشکل رسوب در تالاب انزلی باید ابتدا آبخیرداری انجام شود، گفت: از ۴۰۵ میلیاد تومان مصوبه سفر ۲۸۴ میلیارد تومان تخصیص داده شده است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد، ولی ابتدا باید در تالاب بین المللی انزلی مسئله آبخیزداری را با هم صدایی حل کنیم.
دکتر عباسی از تأمین اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای نابودی گیاه مهاجم سنبل آبی خبر داد و افزود: بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان نیز همراه متولیان امر، پای کار نابودی گیاه سنبل آبی آمده و پنج میلیارد تومان در گذشته و پنج میلیارد تومان دیگر هم به این مسئله تخصیص داده شده است.
وی با اشاره به شناسایی منشأ آلودگی تالاب بین المللی انزلی بیان کرد: سراوان منشا آلودگی در تالاب انزلی بوده است که در همین خصوص منشا آلودگی در سراوان شناسایی و تصفیه خانه زندان لاکان راه اندازی و بخش اعظمی از تصفیه خانه های بیمارستانی در رشت تکمیل شده است و پنج هزار میلیارد تومان اعتبار به این مسئله تعلق گرفته است.
استاندار گیلان، اجرای طرح کاداستر را اقدامی موثر در جهت جلوگیری از تعرض به حریم و اراضی تالاب برشمرد و گفت: دولت به دنبال اقدامات عملیاتی برای انجام امور است.
دکتر عباسی با بیان اینکه اعتبارات خوبی به مسئله کنار گذر شهرستان بندر انزلی تعلق گرفته است، گفت: از ۱۰۰ الی ۱۵۰ میلیارد تومان تعلق گرفته ۵۰ میلیارد تومان آن تاکنون تخصیص پیدا کرده و مابقی آن در آینده ای نزدیک تخصیص پیدا می کند.
به گفته وی از یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده برای راه آهن رشت کاسپین، تنها ۱۵۰ میلیارد تومان آن باقی مانده و مابقی تخصیص اعتبار شده و مصالح هم تأمین شده است.
استاندار با ابراز خرسندی از بهره مندی تمامی روستا های بندر انزلی از کابل خود نگهدار گفت: عملکرد دولت در سال گذشته در حوزه برق بسیار خوب بوده و با اقدامات صورت گرفته چرخ صنعت و برق منازل با همدیگر چرخیده و رضایتمندی مردم را در پی داشته است.
دکتر عباسی در خصوص حل مشکلات استادیوم فوتبال تیم ملوان بندر انزلی نیز تصریح کرد: از فدراسیون فوتبال به من گفتند که با شرایط موجود امکان برگزاری مسابقه فوتبال در بندر انزلی وجود ندارد، به این سبب با ترک تشریفات اعتبارات لازم برای تجهیز استادیوم بندرانزلی تخصیص یافت و تمامی مشکلات برطرف شده و در تلاشیم استادیوم عضدی رشت و تالش هم رفع می شود.



نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان