جستجوگر خبری شهرستان شفت

استاندار گیلان: با استفاده از فعالیت های معدنی و کشاورزی می توان برای توسعه روابط اقتصادی کشورمان و آفریقای جنوبی سرمایه گذاری کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ دکتر اسدالله عباسی امروز در دیدار «ویکا مازوی کومالو» سفیر آفریقای جنوبی در کشورمان با ابراز خرسندی از این دیدار ، روحیه انقلابی ، آزادیخواهی و مدافع حقوق بشر بودن را از اشتراکات جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی برشمرد و گفت: فعالیت های معدنی و کشاورزی در آفریقای جنوبی و نیز تنوع فعالیت های کشاورزی، تکنولوژی، وجود بنادر کاسپین، انزلی و آستارا، اقتصاد دریا محور، کشاورزی و گردشگری در گیلان ، از نقاط مشترک ۲ کشور است که می توان برای سرمایه گذاری و تجارت از آن ها بهره برد.

وی با اشاره به نقش موثر حضور سفیر آفریقای جنوبی در ایران برای توسعه روابط حسنه بین ۲ کشور، دیدار با ویکا مازوی کومالو را مطلوب ارزیابی و اضافه کرد: فراهم ساختن زیرساخت ها و افزایش مناسبات ایران و آفریقای جنوبی در حوزه تجارت از جمله صادرات و واردات کالا های مورد نیاز ۲ کشور، با استفاده از ظرفیت های گیلان در دستور کار قرار دارد.

سفیر آفریقای جنوبی در ایران هم در این دیدار گفت: ایران و آفریقای جنوبی برای رشد و رونق کشورشان انقلاب کرده اند و به عنوان مدافعان حقوق بشر ، علاوه بر دخالت نکردن در امور داخلی کشور های طرف مقابل ، به حفظ روابط صمیمانه و دوستانه متعهد هستند.

ویکا مازوی کومالو با اشاره به سرمایه گذاری های مشترک بین ۲ کشور برای رونق تجارت، افزود: توسعه روابط ایران و آفریقای جنوبی با استفاده از نقاط مشترک مانند کشاورزی و یا توانمندی های گیلان در بخش تولید به خوبی امکان پذیر است.

وی گفت : سفر آقای رئیسی رئیس جمهوری ایران اسلامی به آفریقای جنوبی در آینده نزدیک، به انعقاد تفاهم های موثر برای توسعه تجارت و اقتصاد ۲ کشور منجر خواهد شد.

در پایان این دیدار دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان، یک اثر رشتی دوزی از صنایع دستی استان را به سفیر آفریقای جنوبی در ایران اهدا کرد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان