جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گزارش ۸دی،علی اکبرنژاد اظهار کرد: ۶۰ درصد جوجه یک روزه بوقلمون کشور در گیلان تولید می شود و استان ما رتبه اول را در این خصوص به خود اختصاص داده است. وی افزود: گرایش مردم به خرید بوقلمون افزایش یافته است ...

به گزارش ۸دی،علی اکبرنژاد اظهار کرد: ۶۰ درصد جوجه یک روزه بوقلمون کشور در گیلان تولید می شود و استان ما رتبه اول را در این خصوص به خود اختصاص داده است.

وی افزود: گرایش مردم به خرید بوقلمون افزایش یافته است اما به دلیل قیمت بالاتری که نسبت به مرغ دارد، همچنان از فروش کمتری برخوردار است.

اکبرنژاد ادامه داد: فعلا اعطاء مجوز برای تولید جوجه بوقلمون یک روزه داده نمی شود چون مدت رشد بوقلمون زمان بر است و گیلان از جمله استان هایی است که از نظر بیماری پرندگان همواره از استان های پر ریسک بوده است.

وی با اشاره به اینکه در شفت و املش و لاهیجان بیش از دیگر شهرستانهای گیلان بوقلمون پرورش داده می شود، خاطرنشان کرد: بوقلمون های تولید شده در گیلان علاوه بر استان به استان های دیگر از جمله بازار تهران فرستاده می شود.

اکبرنژاد با بیان اینکه گیلان در تولید بوقلمون هفتمین استان کشور است، گفت: پیش بینی می شود تولیدکنندگان گیلانی امسال در هر دوره هزار و ۸۰۰ تن گوشت بوقلمون تولید و به بازارهای مصرف عرضه کنند که نسبت به سال گذشتته میزان تولید افزایش نیز یافته است.

معاون دام و طیور سازمان جهاد کشاورزی گیلان یادآور شد: اگر چه مصرف گوشت بوقلمون در استان ما رو به افزایش است اما هنوز با میزان مصرف استاندارد فاصله داریم.

اکبرنژاد با اشاره به اینکه گیلان ۱۷ واحد تولید بوقلمون صنعتی دارد افزود: ظرفیت تولید این واحدها بیش از ۹۳ هزار تن است، اما با توجه به مشکلات بازار بسیار کمتر از ظرفیت اسمی تولید می شود.

وی با اشاره به اینکه گیلان از نظر تولید جوجه یکروزه بوقلمون در کشور خودکفا است، گفت: هفت واحد بوقلمون مادر با توان تولید بیش از ۴ میلیون قطعه جوجه یکروزه بوقلمون در گیلان فعال هستند که نیاز ۶۰ درصد بازار کشور را تامین می کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شفت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان