جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه سرمایه گذاری در شبکه تصفیه خانه ها از طریق صنعت محقق می شود، گفت: ۲۵ درصد پرتی و هدررفت آب در شبکه وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، تفاهم نامه های اجرا و عملیات احداث باقیمانده پروژه فاضلاب کلانشهر رشت و نیز شهرهای فومن، لاهیجان، سیاهکل، رودسر و آستانه اشرفیه، با حضور استاندار گیلان، بین شرکت آب و فاضلاب و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء کشور با بیش از 8 هزار میلیارد تومان اعتبار مبادله شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در این جلسه با بیان اینکه سرمایه گذاری در شبکه تصفیه خانه ها از طریق صنعت محقق می شود، گفت: 25 درصد پرتی و هدررفت آب در شبکه وجود دارد که باید برای جبران آن چاره اندیشی شود.

اتابک جعفری با اشاره به اینکه تفاهم نامه هایی توسط قرارگاه خاتم الانبیاء و آب و فاضلاب در استان های پرآب اما با صنعت ضعیف منعقد شده است ، افزود: این تفاهم نامه ها برای تسریع در اجرای پروژه های آب و فاضلاب که به دلیل عدم تصمیم گیری به موقع برای اجرا موجب وقفه های طولانی شده است، منعقد می شود.

وی ضمن قول مساعد برای تامین منابع مالی پروژه های آب و فاضلاب گیلان، تاکید کرد: تجهیز کارگاه در کمترین زمان برای تسریع در تکمیل این پروژه ها مهمترین مبحثی است که باید دنبال شود.

مدیرعامل هلدینگ نیروی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء نیز در این جلسه با بیان اینکه این قرارگاه فعالیت 30 ساله در حوزه آبرسانی به مناطق شهری و روستایی دارد و 50 درصد از مخازن سدهای کشور توسط قرارگاه خاتم اجرایی شده است،گفت: با توجه به نگاه دولت سیزدهم در استان گیلان و تمهید مقدمات و اقدامات شرکت آب و فاضلاب و تاکیدات و پیگیری های استاندار، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به تعهدات خود برای اجرایی شدن فاضلاب شهر رشت و نیز شهرهای فومن، لاهیجان، سیاهکل، رودسر و آستانه اشرفیه طی سه سال بصورت جهادی عمل خواهد کرد.

در این جلسه جبارکوچکی نژاد، سید علی آقازاده و محمدرضا احمدی سنگری نمایندگان مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی اجرا و احداث باقیمانده فاضلاب کلانشهر رشت را از مطالبات بحق مردم این سامان با توجه به تراکم جمعیتی و نیز گردشگرپذیر بودن استان گیلان دانستند و خواستار تسریع در روند عملیات اجرای پروژه های عام المنفعه این شهرستانها شدند.

سردار محمد عبداله پور فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این جلسه به اقدامات جهادی و سازندگی سپاه برای محرومیت زدایی مناطق کم برخوردار استان اشاره و بیان کرد: سپاه پاسداران از بطن مردم است و در اجرای ماموریت های خود بویژه خدمت به مردم مناطق همراه دولت خدمتگزاری می کند.

مسعود کاظمی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مازیار علی پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، سید امیرحسین علوی شهردار رشت و تعدادی دیگر از اعضای این جلسه هم گزارشی از اقدامات حوزه فعالیتی خود ارائه کردند.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان