جستجوگر خبری شهرستان شفت

فضای انتخاباتی کشور با نزدیک شدن به روز برگزاری انتخابات هرروز گرم تر می شود و با توجه به شرایط کرونایی امسال، تنور تبلیغات و رجزخوانی هواداران در فضای مجازی داغ تر از همیشه شده است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- مریم اصغری: این روزها همه معتقدند ایران در حال گذر از پیچ مهم تاریخی است، حال و هوای شهر و کشور را امید به آینده ای بهتر و تغییر وضع موجود در برگرفته، از جوان و میان سال و سالمند گرفته تا رأی اولی هایی که منتظر رنگی شدن انگشت اشاره خود هستند، همه می آیند.

شرایط انتخابات ایران از دو منظر قابل بررسی است. از یک سو تلاش برای مشارکت حداکثری و از طرف دیگر مشارکت آگاهانه، رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند: «انتخابات در یک روز انجام می شود اما اثرات آن سال ها برای مردم باقی می ماند.» پس اهمیت انتخاب آگاهانه بسیار حائز اهمیت است.

این روزها خیلی ها برای بالا بردن شوق و اشتیاق مردم در انتخابات به صورت خودجوش، خانه ها و فضای مجازی خود را بستر روشنگری و دعوت مردم به انتخاب آگاهانه کرده اند و این یعنی مردم برای مردم، گام برداشته تا اثر مثبت مشترک را همگان در سفره های اقتصادی خود درک کنند.

کمپین ها و پویش های مختلف، هرکدام بستری شده برای فعالیت اجتماعی و سیاسی مردمی که قرار است برای خود تصمیم گرفته و سرنوشت خود را تغییر دهند علاوه بر این ها، ستادهای انتخاباتی مردمی هرکدام رنگ و بویی تازه از امید به آینده و تغییر وضع موجود دارند، گویی مردم لحظه شماری می کنند تا گامی برای بهتر شدن شرایط بردارند.

از سوی دیگر، دشمنان دیرینه این ملت روزشماری می کنند که با عدم استقبال مردم آن را بهانه ای برای فشارهای بین المللی و تحریم های جدید خود بدانند اما به طورقطع این بار نیز پس از انتخابات تاریخ این گونه خواهد نوشت «یک ایران پیروز انتخابات».

این روزها داوطلبان ریاست جمهوری به شکل های مختلف برای معرفی خود و برنامه ها، فعالیت دارند و با طرح رویکردها در تلاش برای شناساندن برنامه های خود به مردم هستند.

آخرین اظهارات داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

«محسن رضایی» نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفتگویی برجام را سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: آمریکا باید به سرعت تحریم ها را بردارد و اقدام مشروط را نمی پذیریم و دیپلماسی را از حالت کاغذی خارج کرده و عملی می کنیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: یارانه ۴۵۰ هزار تومان پشتوانه علمی دارد و قابل عمل است.

«عبدالناصر همتی» دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری نیز در گفتگوی تلویزیونی گفت: معیشت مردم دچار آسیب فراوان شده است. نحوه مدیریت اقتصاد ما اشکال دارد. تا به امروز سیاستمداران کشور را کنترل کردند و وضعیت ما امروز به این شکل است.

«علیرضا زاکانی» نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پس از ضبط برنامه در تلویزیون گفت: یکی از فجایعی که طی ۵۰ سال گذشته اقتصاد کشور را تحت تأثیر قرار داده است کاهش بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ برابری ارزش پول ملی است.

«سید ابراهیم رئیسی» نامزد انتخابات ریاست جمهوری پس از ضبط برنامه تبلیغاتی خود در رادیو فرهنگ در پاسخ به سوالات خبرنگاران درباره برنامه های دولتش برای تثبیت قیمت ها گفت: از ابتدای کار دولت تلاش می کنیم ثبات در بازار حاکم شده و تغییرات نسبت به دستورالعمل ها، بخشنامه ها و مقررات به حداقل ممکن برسد.

«سعید جلیلی» پس از ضبط برنامه تبلیغاتی گفتگو با نخبگان در پاسخ به پرسشی مبنی بر برنامه دولتش برای مبارزه با قاچاق کالا اظهار داشت: مافیایی که اقدام به قاچاق می کند حتی از مبادی رسمی که در برخی مواقع اسم قاچاق هم ندارد، کالا وارد کشور می کنند.

«سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی» در برنامه «شمارش معکوس» که از رادیو ایران پخش شد ضمن معرفی خود به بیان سابقه تحصیلاتی و اجرایی اش پرداخت و گفت: به عنوان کسی که تقریباً همه زوایای کشور را شناخته و در حوزه های مختلف نظام نقش داشته ام، فکر می کنم یکی از کسانی هستم که اشراف نسبی و قابل قبولی از همه موضوعات کشور دارم.

در زیر آخرین اخبار انتخابات از استان های مختلف کشور را مرور می کنیم

آذربایجان شرقی؛ تأکید حجت الاسلام آل هاشم بر مشارکت ملت

امام جمعه تبریز در جلسه شورای فرهنگ عمومی با اشاره به انتخابات پیش رو و هدف قرار دادن امید و انگیزه مردم توسط دشمنان گفت: باید با امیدآفرینی در جامعه، مانع توطئه دشمنان برای ایجاد یاس باشیم.

آل هاشم با بیان اینکه دشمن در تلاش است تا روح ناامیدی را در کالبد جامعه تزریق کند افزود: امید یکی از مفاهیم بسیار نزدیک به خوش بینی و یکی از ویژگی های زندگی است که افراد برای جستجوی فردای بهتر باید به دنبال امید و امیدواری باشند، امید یعنی انتظار موفقیت و آینده بهتر و دلیلی برای زیستن، وقتی امید در دل ها نشست اشتیاق زندگی با نشاط در بین مردم افزایش می یابد. و در مقابل یاس و ناامیدی بزرگترین دشمن یک ملت است که باید تلاش کنیم یاس و نا امیدی را از دل مردم پاک کنیم.

متن کامل اظهارات را اینجا بخوانید.

اصفهان؛ از اعلام شعار «رأی ما حق ما» تا توزیع تعرفه های انتخابات

رقابت داوطلبان انتخابات خرداد ۱۴۰۰ در هر دو بخش ششمین دوره انتخابات شوراها و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شهرهای مختلف استان اصفهان در حال بالا گرفتن است، اما امسال روند حضور در ستادهای انتخاباتی و شور و هیجانات طرفداران کاندیداها با شیوع کرونا رنگ و بوی دیگری به خود گرفته و اکثر کل کل های انتخاباتی در فضای مجازی دنبال می شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در سخنانی با تأکید بر لزوم توجه مردم به انتخاب فرد با صلاحیت، ادامه داد: هر گونه انتخاب نادرست خیانت به نظام و انقلاب است.

همچنین تصاویری در شبکه های اجتماعی استان اصفهان با عنوان ویدئویی از ستاد انتخابات حجت الاسلام رئیسی منتشر شد که بازتاب های زیادی نیز در فضای مجازی داشت، اما محمدجواد براتی، روابط عمومی ستاد انتخابات رئیسی در استان اصفهان این موضوع را تکذیب کرد و گفت: این اقدام ویدئو سازی باهدف تخریب چهره مردمی و فساد ستیز حجت الاسلام رئیسی بوده است.

توزیع تعرفه ها و اقلام انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان اصفهان نیز با حضور رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان انجام شد.

حیدرعلی قاسمی در این مراسم با تاکید بر اینکه همه اقدامات مورد نیاز برای برگزاری انتخابات خرداد در استان اصفهان انجام شده است، ابراز داشت: تعرفه های انتخاباتی در ۲۴ شهرستان که ۵۲ بخش را هم در بر می گیرد توزیع می شود.

اردبیل؛ ممنوعیت راه اندازی ستادهای انتخاباتی در شهرهای بزرگ

در استان اردبیل هم رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل از ممنوعیت برپایی ستادهای انتخاباتی در شهرهای بزرگ به دلیل شرایط کرونایی خبر داده است.

همچنین سید عبدالله طباطبایی دادستان اردبیل اظهار کرد: برای جلوگیری از شیوع حداکثری بیماری کرونا که هنوز خطر آن در منطقه به طور جدی احساس می شود، هر گونه فعالیت ستادهای انتخابات زیر ذره بین دادستانی اردبیل است.

طباطبایی از ممنوعیت ایجاد کارناوال های تبلیغاتی در اردبیل خبر داد و افزود: در صورت مشاهده هر گونه تجمعات یا کاروان های شادی در سطح شهر یا در مقابل ستادهای انتخاباتی داوطلبان ریاست جمهوری یا شوراهای اسلامی شهر با متخلفان به شدت برخورد می شود.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس هم در گفتگویی با اشاره به اینکه خادم و قدردان لطف و اعتماد مردم هستم، اظهار کرد: خادم خدمت در جایگاه نمایندگی مردم و نایب رئیسی مجلس هستم به ویژه که این لطف و اعتماد در انتخابات هیأت رئیسه سال دوم مجلس افزایش پیدا کرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: امیدوارم با حمایت جدی مردم از آیت الله رئیسی، دولتی انقلابی بر سر کار آید که همراه با مجلس به حل مشکلات مردم در زمینه های مختلف پرداخته و عقب ماندگی ها رو جبران کند.

البرز؛ تبیین شاخص های انتخاب اصلح توسط معاون سپاه

معاون سیاسی سپاه در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: رئیس جمهور آینده باید رویکرد عدالت گرایی و مبارزه با فساد داشته باشد و از تجمل گرایی دوری می کند.

سردار یدالله جوانی با بیان اینکه اگر مسئولی از راه نادرست ثروت اندوزی کند، غیرشرعی است و باید با او برخورد شود، گفت: اگر مال او حلال است، مسئول جمهوری اسلامی باید از زندگی اشرافی و تجمل گرایی پرهیز کند.

متن کامل گفتگو با سردار جوانی را اینجا بخوانید.

بوشهر؛ ۷۹۷ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن

دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به منظور برگزاری انتخابات باشکوه در استان بوشهر هماهنگی های لازم صورت گرفته و مراحل برگزاری انتخابات به صورت تعیین شده در حال اجرا است.

خسرو دهقانی خاطرنشان کرد: ۷۹۷ هزار و ۹۵۱ نفر در استان بوشهر واجد شرایط رأی هستند که از این تعداد ۱۸ هزار و ۴۳۸ نفر رأی اولی هستند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر هم گفت: شعب ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی باهدف رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در دادسراهای عمومی و انقلاب تشکیل شده است.

علی جمادی افزود: قضات این شعب از قاضی های با تجربه و آموزش دیده در این زمینه هستند.

تهران؛ از رصد سلامت انتخابات توسط تیم های نظارتی تا سخنرانی یکی از داوطلبان

در استان تهران هم فرماندار اسلامشهر از رصد تبلیغات زودهنگام نامزدهای انتخاباتی این شهرستان در فضای مجازی خبر داده و گفته است: ۱۵ خردادماه پاسخ هیأت مرکزی نظارت به شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده اعلام می شود.

عبدالرضا چراغعلی رئیس هیئت بازرسی تهران نیز در جلسه کارگاه آموزشی حقوق اطلاع رسانی و تبلیغات انتخابات در ایران ، با بیان اینکه نتیجه انتخابات برای ما مهم نیست بلکه آنچه مهم است امانتداری و صیانت از آرا مردم است، افزود: تیم بازرسی استان تهران به طور جدی سلامت انتخابات را رصد می کنند.

سید مهدی ساداتی فرماندار شمیرانات نیز در جلسه ستاد انتخابات شهرستان شمیرانات اظهار کرد: بیش از ۷۰۰۰ نیروی انسانی در ۲۹۰ شعبه چهار انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را با رعایت قوانین برگزار خواهند کرد.

همچنین حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی با حضور در شهرک صنعتی عباس آباد تهران و دیدار با مدیران و کارگران با اشاره به اینکه کارگران و تولیدکنندگان رزمندگان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند اظهار داشت: اینها سرمایه های ملی و ارزشمندی هستند که باید مورد حمایت باشند اما متأسفانه توسط ساختارهای فسادزا و معیوب، روز به روز در حال ضعیف تر شدن هستند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولتی با ائتلاف مردم، تولیدکنندگان و کارگران تشکیل خواهم داد.

متن کامل سخنان حجت الاسلام رئیسی را اینجا بخوانید.

خراسان شمالی؛ واگذاری فضاهای باز دستگاه های اجرایی به داوطلبان

احمد برادران معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تبلیغات انتخاباتی در خراسان شمالی اظهار کرد: تجمعات انتخاباتی در فضای بسته به هیچ نحو وجود نخواهد داشت.

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی ادامه داد: در ستادهای انتخاباتی، امکان برگزاری مراسم در فضای سر بسته ویژه عوامل اجرایی حداکثر تا ۲۰ نفر وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه تجمعات در فضاهای باز خواهد بود، افزود: مقرر شده است دستگاه های اجرایی فضاهای باز خود را به صورت عادلانه در اختیار داوطلبان قرار دهند.

برادران از تعدادی تخلف انتخاباتی و از افزایش ۱۰ درصدی صندوق های اخذ رأی نسبت به سال های گذشته خبر داد.

خوزستان؛ افتتاح مرکز رصد و پایش جرایم و تخلفات انتخاباتی

حجت الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی معاون دادگستری خوزستان از افتتاح مرکز دریافت گزارش های مردمی، رصد و پایش جرایم و تخلفات انتخاباتی در دادگستری خوزستان خبر داد و تأکید کرد: شماره چهار رقمی ۱۸۵۰ برای پاسخگویی به گزارش های مردمی این مرکز اعلام شده و آنها می توانند در طول شبانه روز به صورت پیغام گیر و یا مکالمه با اپراتور گزارش های خود را ارائه دهند.

وی افزود: همه گزارش های دریافتی عمومی بلافاصله رصد و در صورت اینکه گزارشی وصف کیفری و جزایی داشته باشد برای مدیران قضائی (رؤسای دادگستری و دادستان ها) ارسال می شود.

متن کامل این خبر اینجا قابل دسترسی است.

زنجان؛ مشارکت ۶ هزار نیروی پلیس برای امنیت انتخابات

در استان زنجان نیز فرمانده انتظامی استان زنجان گفته است که در راستای برگزاری انتخاباتی باشکوه ۶ هزار نیروی پلیس استان زنجان در این انتخابات در ابعاد مختلف امنیتی و انتظامی مشارکت دارند.

دبیر شورای هماهنگی ستادهای مردمی آیت الله رئیسی در استان زنجان هم در نشستی خبری گفت: کنترل تورم و نقدینگی در رأس برنامه های آیت الله رئیسی قرار دارد.

محسن افشارچی گفت: یکی از دلایل ناکارآمدی دولت ها در عرصه اقتصادی، ناتوانی دولت ها در اداره کشور بدون اتکا به منابع درآمدی از نفت بود.

وی با بیان اینکه کنترل تورم و نقدینگی در رأس برنامه های آیت الله رئیسی قرار دارد، ادامه داد: بعد از چهار دهه باید به این نتیجه رسید که متکی بودن به درآمدهای نفتی نمی تواند پشتوانه خوبی برای اقتصاد کشور باشد.

متن کامل خبر اینجا قابل دسترسی است.

سمنان؛ گریزی به مطالبات مردمی

یکی از مباحثی که همیشه در نزدیکی انتخابات مطرح می شود، خواسته ها و مطالبات مردمی از منتخبان در شورای شهر یا همان پارلمان محلی است که این روزها به واسطه مسائل و مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه، کم و بیش رنگ و بوی اقتصادی به خود گرفته است در حالی که نباید فراموش کنیم، جامعه نیازمند توسعه چند وجهی است. مشروح گزارش مهر در این زمینه را اینجا ببینید.

عضو هیئت بازرسی انتخابات استان سمنان هم با بیان اینکه جلسات مستمر هیئت بازرسی انتخابات برگزار می شود، گفت: کنترل و بازرسی ۷۷۸ شعبه اخذ رأی در استان انجام شده است.

سیستان و بلوچستان؛ تأمین امنیت ۲۰۰۰ صندوق رأی

در استان سیستان و بلوچستان طبق آمار ارائه شده از سوی وزارت کشور تعداد ۲ هزار و ۲۸۷ شعبه اخذ رأی در استان سیستان و بلوچستان پیش بینی شده که وظیفه تأمین امنیت آن بر عهده نیروی انتظامی است.

حبیب الله دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با مهر با تاکید بر اینکه حضور پر شور مردم در انتخابات دشمنان را ناامید می کند، گفت: میزان مشارکت یکی از شاخصه های مشروعیت نظام است.

فارس؛ رونمایی از اولین لیست انتخاباتی رسمی

شورای ائتلاف نیروهای انقلابی در استان فارس لیستی ۱۳ نفره خود برای انتخابات را به صورت رسمی منتشر کرد. بررسی این لیست نشان دهنده حضور جوانان و با تجربه ها در کنار هم است و بر اساس گفته مسئولین این شورا میانگین سنی افراد حاضر در لیست انتخاباتی ۴۵ سال بوده و توجه ویژه ای نیز به تخصص افراد وجود دارد.

رئیس کمیته نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرستان شیراز نیز از آغاز پایش مستمر فعالیت های انتخاباتی خبر داد و گفت: این کار تا پایان فرآیند انتخابات ادامه خواهد داشت.

متن کامل صحبت های حقیقی را اینجا بخوانید.

قزوین؛ افزایش امید به آینده کشور با مشارکت در انتخابات

استاندار قزوین در همایش سیاست های نظارت بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با اشاره به اینکه همه ما بر این باوریم که صیانت از امانت به عهده ما است، اظهار کرد: باید در راستای حفظ امانت تلاش کرده و به بهترین نحو انتخابات پیش رو را که به نوعی امانت و حق الناس است برگزار کنیم.

متن کامل سخنان استاندار را اینجا بخوانید.

حجت الاسلام نورالله قدرتی رئیس کل دادگستری قزوین نیز با اشاره به اینکه مشارکت حداکثری اولین خواسته رهبر انقلاب در انتخابات است، افزود: مردم باید با انتخاب آگاهانه و بصیرت انتخاب فرد اصلح بتوانند به مسئولیت ملی دینی و انقلابی خود عمل کرده و اولین گام بلند اجتماعی را در گام دوم انقلاب برای صیانت از کشور و مأیوس شدن دشمن بردارند.

رئیس ستاد انتخاباتی مرکزی آیت الله رئیسی در قزوین در نشست خبری با بیان اینکه ناکارآمدی و فساد برخی مسئولین باعث ناامیدی مردم شده است، گفت: با انتخاب صحیح می توان به ناکارآمدی و فساد پایان داد.

حجت الاسلام سید شمس الدین موسوی شالی ادامه داد: زمانی در دنیا حرف برای گفتن داریم که آمار فساد پایین بیاید، نیاز به یک دولت سالم که دچار حزب بازی نشود و دنبال شایسته سالاری باشد داریم.(متن کامل)

قم؛ شعار جنگ و دیوار کشی دسیسه دشمن است

معاون آموزش حوزه های علمیه در نشست بصیرتی انتخابات با اشاره به دسیسه و مکر دشمنان گفت: ترساندن و ناامید کردن از جمله این دسیسه ها است و دشمنان با سخنانی مثل جنگ و دیوارکشی و.. در مردم ایجاد رعب می کنند.

وی با بیان اینکه از دیگر حربه های دشمن، حرکت دادن افراد و پیاده نظام ها است، افزود: صندلی ریاست را برای هرکسی آماده نکنید؛ مگر آنکه حجت و دلیل شرعی و عقلی برای آن موجود باشد. به کسانی که در حرف و عملشان تفاوت وجود دارد، به زیاده خواهان و سیری ناپذیران، به افراد ناتوان در خدمت و کسانی که به دنبال اختیارات بیش از حد هستند، رأی ندهید.(متن کامل)

آیت الله محسن اراکی عضو مجلس خبرگان رهبری نیز با اشاره به ضرورت مشارکت در انتخابات گفت: حضور مردم در پای صندوق رأی اعلام حمایت از حکومت نایب امام زمان (عج) و تقویت حاکمیت برای اجرای عدالت است.

کرمان؛ تاکید استاندار بر بی طرفی عوامل برگزاری انتخابات

استاندار کرمان تاکید کرد: کرمان برای برگزاری انتخابات آماده است و عوامل برگزاری نیز در این فرایند کاملاً بی طرف هستند. وی با بیان اینکه اجرای بی طرفانه انتخابات وظیفه ما است، افزود: برای عوامل اجرایی فرقی نمی کند که چه کسی رئیس جمهور و یا عضو شورا می شود تنها به وظیفه خود عمل می کند.(فیلم خبر)

کرمانشاه؛ برگزاری نشست خبری رئیس شورای وحدت به میزبانی خبرگزاری مهر

حجت الله فاضلی رئیس شورای وحدت کرمانشاه بعد از ظهر یکشنبه در نشست خبری اظهار کرد: یکی از معدود نظام هایی که در کوتاه ترین زمان ممکن قانون اساسی و اصل نظام را به رأی گذاشته نظام جمهوری اسلامی بود، انقلاب اسلامی ایران این افتخار را دارد که بیشترین عرصه را برای مردم و خادمین آن فراهم کند.

فاضلی تصریح کرد: نقطه قوت فضای مجازی امروز بصیرت افزایی است، شورای وحدت با ایجاد کانال های مختلف در شبکه های اجتماعی برنامه های رئیسی را در قالب عکس نوشته و فایل های مختلف در کانال ها و گروه ها تقویت می کنند.(متن کامل)

شهرام کرمی دادستان کرمانشاه نیز با اشاره به در پیش بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: با توجه به تبلیغات زودهنگام برخی کاندیداهای شوراهای شهر و روستا تدابیری برای جلوگیری از تخلفات انتخاباتی کاندیداها در نظر گرفته شده است.

وی افزود: بر این اساس شعب ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در دادگستری و دادسرای کرمانشاه راه اندازی شده است.

کهگیلویه و بویراحمد؛ ممنوعیت برپایی ستاد انتخاباتی در یاسوج

مجید احمدی فرماندار بویراحمد اظهار کرد: بر پایی ستاد انتخاباتی از میدان امام حسین (ع) به خیابان جمهوری تا سه راه آبشار، از خیابان طالقانی تا هفت تیر، از میدان امام حسین (استانداری) به سمت بلوار امام خمینی تا میدان جانباز، از هفت تیر تا میدان شهدا (فلکه ساعت) و انتقال خون در شهر یاسوج ممنوع است.

وی بیان داشت: مکان یابی مشخص برای ستادهای انتخابات ریاست جمهوری در مرکز استان انجام شده است.(متن کامل)

گلستان؛ دعوت علمای اهل سنت از داوطلبان برای داشتن شفافیت

علمای اهل سنت گلستان داوطلبان را به چالش شفافیت دعوت کرده و از آنها خواستند برای جلوگیری از فساد مالی و غیره اطلاعات خود در سایت ازما ثبت کنند.

آخوند عبدالجبار میرابی امام جمعه قره تپه نیز با تاکید به امر شفافیت در انتخابات گفت: شفافیت با گفتمان شعاری به دست نمی آید بلکه یک امر شعوری است که داوطلبان لازم است با ثبت دارایی ها و صداقت خود این امر را ثابت کنند.(متن کامل)

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور نیز به خبرنگار مهر گفت: اولین شاخصه فرد اصلح در انتخابات این است که معتقد به قانون بوده و در تمام مدت خدمت خود به قسمی که در برابر ملت می خورد پایبند باشد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی گلستان گفت: اگر بانوان به عرصه دعوت مشارکت در انتخابات وارد شوند، دعوت آنها مؤثرتر خواهد بود و مشارکت پررونق تری خواهیم داشت.

حجت الاسلام محمد قمی ادامه داد: بانوان بیش از آن چیزی که جدی گرفته شده اند، مهم هستند به خصوص در عرصه فرهنگ و این امر حکایت از یک اراده قوی بوده که در سیاست های سازمان تبلیغات هم در نظر گرفته شده است.(متن کامل)

گیلان؛ از سخنرانی شریعتمداری تا اعلام تعداد واجدان شرایط رأی

مدیر مسئول روزنامه کیهان یکشنبه در نشست بصیرتی با موضوع انتخابات با تاکید بر اینکه باید به کارنامه اجرایی داوطلبان ریاست جمهوری دقت شود و آنها را با برنامه ها ارزیابی کرد، گفت: انطباق برنامه و کارنامه داوطلبان مهم است.

شریعتمداری با اشاره به نفوذ در ساختار، گفت: کسی که در ساختار عمدتاً خود را به مراکز تصمیم ساز و سیاست پرداز نزدیک کرده و معمولاً به مشاوران نزدیک است و وظیفه دارد نگاه دشمن را در قالب دیدگاه های خودی تئوریزه کرده و به مسئولان القا کند و این طیف بر خلاف گروه اول، مجبور هستند دیدگاه های خود را مطرح کنند و می توان از همین طریق آنها را شناخت. مشروح اظهارات را اینجا بخوانید.

رئیس ستاد انتخابات استان گیلان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به واجد شرایط بودن یک میلیون ۹۹۸ هزار و ۵۳۴ نفر برای رأی دادن در انتخابات، گفت: بیش از ۴۰ هزار نفر رأی اولی هستند. محمود قاسم نژاد با اشاره به اینکه انتخابات الکترونیکی تنها در شهر رشت برگزار می شود، افزود: با توجه به این شرایط تبلیغات این دوره از انتخابات در کشور بیشتر در بستر فضای مجازی تعریف شده است.

لرستان؛ لزوم انتخاب کاندیدای فرا طایفه ای

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در انتخابات شوراها کاندیدایی را انتخاب کنیم که فرا طایفه ای فکر می کند، بر ضرورت تشکیل شورای شهر متخصص تاکید کرد.

مهرداد ویسکرمی با تاکید بر ضرورت توجه به کار تیمی در بین اعضای شورای شهر گفت: باید تیمی در شورا سر کار بیاید که بتوانند با هم کار کنند، تیمی که نتوانند با هم کار کنند، ولو اینکه به صورت فردی دارای تخصص باشند در شورای شهر موفق نخواهند شد.(متن کامل)

ویدئوی مهر از آخرین اخبار انتخاباتی لرستان را در ادامه می بینید.


مازندران؛ تشکیل شعب ویژه جرایم انتخاباتی

رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه با فعالان مجازی که فضای انتخابات را ملتهب کنند برخورد قانونی می شود از داوطلبان خواست در تمامی مراحل انتخابات، قوانین و اخلاق را رعایت کنند.

حجت الاسلام صادق اکبری با اشاره به تشکیل شعب ویژه جرایم انتخاباتی تصریح کرد: امیدواریم با استفاده از تجربیات سال های گذشته، انتخابات پیش رو به بهترین شکل و در کمال سلامت و قانونمندی با حضور حداکثری مردم موقعیت شناس و ولایتمدار استان انجام شود.(متن کامل)

مرکزی؛ تکذیب لیست شورای ائتلاف برای انتخابات شورای شهر

دبیر شورای ائتلاف استان مرکزی با تکذیب گمانه زنی ها در مورد اسامی فهرست شورای شهر اراک گفت: اسامی منتشر شده در فضای مجازی صرفاً بر مبنای گمانی زنی است و فهرست نهایی بزودی اعلام می شود. حبیب احتشامی نیا با بیان اینکه مرحله مصاحبه تخصصی داوطلبین شورای شهر اراک پایان یافته است و ۲۲ نفر برتر که بیشترین امتیاز را کسب کرده اند نیز معرفی شده اند، گفت: اما هنوز اسامی نهایی شورای ائتلاف برای شورای شهر اراک قطعی نیست.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی هم یکشنبه در جمع مدیران دستگاه های اجرایی گفت: دشمنان نظام اسلامی با استفاده از فضای مجازی سعی در ناامید کردن مردم با هدف کاهش مشارکت در صحنه انتخابات دارند.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه مردم وظیفه سنگینی برای حضور پای صندوق های رأی دارند، تصریح کرد: مردم با حضور خود در انتخابات بصیرت و بینش سیاسی خود را به رخ دشمنان می کشند.(متن کامل)

رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز گفت: دستگاه قضا در مورد تخلفات انتخاباتی سخت گیر است و با جرایم انتخاباتی برخورد قاطع می کند.

هرمزگان؛ ۸۰ هزار رأی اولی

رئیس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: امسال ۸۰ هزار رأی اولی داریم و بیش از یک میلیون و ۱۸۰ هزار نفر در این استان واجد شرایط رأی دادن هستند. علی رئوفی عنوان کرد: برای نخستین بار در انتخابات شورای شهر بندرعباس به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد که به شکل ماشینی خواهد بود و صندوق های رأی الکترونیک تدارک دیده است.

عزیز الله کناری فرماندار بندرعباس هم در خصوص تبلیغات زودهنگام داوطلبان شوراها اظهار داشت: هر نوع تبلیغ زودهنگام و خارج از وقت قانونی توسط هر نامزدی ممنوع است و به عنوان یک تخلف مستندسازی و از مبادی ذی ربط پیگیری خواهد شد.

وی افزود: به همین منظور یک تیم قوی جهت رصد فضای مجازی و فیزیکی شهرستان تشکیل و کاملاً حرکات و تحرکات نامزدهای محترم را رصد و مستندسازی می شود.

یزد؛ رجز خوانی داوطلبان در فضای مجازی

هنوز لیستی از داوطلبان نهایی و قطعی شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان یزد منتشر نشده اما کار ستادهای تبلیغاتی، زیرپوستی آغاز شده و گرچه در سطح شهرهای استان هنوز خبری از انتخابات نیست اما فضای مجازی، کاملاً انتخاباتی است.

تقریباً تمام داوطلبان و لیدرهای تبلیغاتی آنها، گروه های هواداری ایجاد کرده اند و فعالیت خود را آغاز کرده اند. یکی در اینستاگرام خود را مشغول کشاورزی نشان می دهد، دیگری در حال شعرخوانی است، آن یکی در بافت تاریخی قدم می زند و دیگر با عکس نوشته هایی به دنبال طرح مشکلات مردم است.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد با بیان اینکه قانون و زمان آغاز تبلیغات انتخابات شوراها با ریاست جمهوری متفاوت است، اظهار داشت: بر اساس قانون، داوطلبان ریاست جمهوری از ششم تا بیست و ششم خردادماه و به مدت ۲۰ روز فرصت دارند تا به فعالیت های تبلیغاتی بپردازند این در حالی است که داوطلبان انتخابات شوراها در بازه زمانی بیستم تا بیست و ششم خرداد ماه و تنها به مدت یک هفته اجازه انجام فعالیت تبلیغاتی دارند.(متن کامل)

برای پیگیری آخرین اخبار انتخاباتی و مشروح اظهارات داوطلبان صفحه انتخابات مهر را دنبال کنید.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان