جستجوگر خبری شهرستان شفت

گروه استان ها ـ روند شیوع ویروس کرونا در مرحله چهارم در سراسر نقاط کشور در حالی ادامه دارد که معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در تهران، از موج چهارم کرونا به عنوان بزرگ ترین و طولانی ترین موج بیماری نام ...

به گزارش گروه استان های خبرگزاری تسنیم، انتشار جدید ترین آمارهای رسمی از شرایط همه گیری کرونا در پیک چهارم نشان می دهد در اغلب بخش های کشور سیر نزولی بیماری آغاز شده است.

نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در تهران با عنوان اینکه هنوز در موج چهارم کرونا به سر می بریم، گفت: اینکه وارد موج پنجم کرونا می شویم یا خیر، به عملکرد سینوسی ویروس و همچنین رفتار مردم در قبال رعایت پروتکل های بهداشتی بستگی دارد.

وی با عنوان این که موج چهارم کرونانسبت به موج های قبلی بیماری بسیار خطرناک تر بود، افزود: میزان مبتلایان و مرگ و میر نیز در این موج نسبت به موج های قبلی با افزایش بیشتری همراه بود.

توکلی درباره اینکه آیا می توانیم بگوییم که موج چهارم به زودی به اتمام می رسد یا خیر، گفت: هنوز وارد فاز آرامش نشده ایم و شیب نزولی با کندی و تأخیر پیش می رود به همین دلیل نمی توان پیش بینی کرد چه موقع موج چهارم به اتمام می رسد یا اینکه بعد از آن وارد فاز پنجم می شویم یا خیر ولی آنچه می بینیم روند کُند موج چهارم است.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در تهران تصریح کرد: نمی توان به طور دقیق پیش بینی کرد که چه زمانی از موج چهارم خارج می شویم اما با توجه به شرایط به نظر می رسد دو هفته دیگر و تا اواخر خرداد درگیر موج چهارم باشیم.

وی تأکید کرد: قطعاً مسافرت های پیش رو و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، تغییرات سینوسی در ویروس ایجاد می کند و ممکن است مدت زمان بیشتری را گرفتار موج چهارم باشیم.توکلی از موج چهارم کرونا به عنوان بزرگ ترین و طولانی ترین موج بیماری در کشور نام برد و افزود: بررسی ها نشان می دهد که ویروس جهش یافته انگلیسی در موج چهارم غالب است.

 

این در حالی است که معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور از ایجاد امکان انجام تست سریع کرونا در مطب های پزشکی خبر داد و گفت: بر این اساس با درخواست خود بیمار این امکان را فراهم کردیم که بتوانند در مطب ها تست سریع کرونا را انجام دهند.

دکتر محمد جهانگیری درباره انجام تست کرونا در مطب های پزشکی، گفت: اقدامی که در این زمینه انجام دادیم، در جهت تشخیص زودرس بوده است. به طوری که امکان انجام تست فقط در مراکز بهداشتی نباشد و دسترسی بیشتری به تست اتفاق افتد. بر این اساس با تمهیداتی که انجام دادیم، قیمت تمام شده هر تست را احصاء کردیم، تخفیفی هم روی آن از سوی شرکت ها گذاشته شده و آن را به مطب هایی که بیمار می پذیرند داده ایم.

وی با بیان اینکه تست موجود در مطب های پزشکی، تست سریع ست، افزود: در تست رپید پاسخ مثبت ارزشمند است. به ویژه خوب است که این تست در افرادی که در معرض کرونا بوده اند، انجام شود. در حال حاضر تست سریع در شبکه های بهداشت، پایانه ها و مرزها انجام می شود. حال خوب است که وقتی افراد به بیمارستان ها و به ویژه مطب ها مراجعه می کنند، نیز دغدغه ای نداشته باشند. بنابراین این امکان را فراهم کردیم که در صورت درخواست خود بیماران، بتوانند تست سریع را در مطب ها انجام دهند. در این صورت دیگر بیمار برای انجام تست به جای دیگری ارجاع نمی شود و فرآیند انجام تست و پاسخ دهی هم 15 دقیقه طول می کشد.

جهانگیری ادامه داد: بنابراین هماهنگی هایی را به وجود آوردیم که امکان انجام سریع تست کرونا در مطب ها طبق پروتکلی که سازمان نظام پزشکی با معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و با تایید معاونت درمان داشته، فراهم شود. بنابراین در مطب های رسمی این اقدام انجام می شود. آموزش های لازم هم به پزشکان ارائه شده و در عین حال تعرفه آن را هم مشخص کردیم که کمتر از تعرفه آزاد است و از شرکت ها تخفیف گرفته شد و 30 تا 40 درصد زیر قیمت تعرفه آزاد است.

وی تاکید کرد: هر بیماری که تمایل داشته باشد، با پرداخت 60 هزار تومان می تواند در مطب ها تست سریع کرونا را انجام دهد.

جدیدترین اخبار کرونا در ایران| رشد 27 درصدی موارد ابتلا/48 ساعت تعیین کننده برای پایتخت/ احتمال شکل گیری کانون های جدید خانوادگی + نقشه و نمودارجدیدترین اخبار کرونا در ایران| 13 کانون نگرانی و احتمال گسترش ویروس هندی / تهران همچنان در وضعیت شکننده و ناپایدار/ برنامه ریزی برای سفرهای غیرضروری ممنوع + نقشه و نمودارجدیدترین اخبار کرونا در ایران| تغییر الگوی بستری در جنوب و پایتخت/ جمعیت سیال و شکل گیری خوشه های جدید/ قطع برق و مشکلات جدی واکسیناسیون+ نقشه و نمودارجدیدترین اخبار کرونا در ایران| فریب شیب نزولی آمارها را نخوریم/ تهران روی لبه پرتگاه همه گیری/ سختگیری تردد بین استانی در تعطیلات خرداد 1400 + نقشه و نمودارجدیدترین اخبار کرونا در ایران|رشد 16درصدی تعداد بستری ها در یک روز/ تغییر وضعیت مناطق مرکزی کشور/ احتمال قرنطینه "سرپل ذهاب" + نقشه و نمودارجدیدترین اخبار کرونا در ایران| افزایش 62.5 درصدی شهرستانی های قرمز/ جابه جایی جمعیت در تعطیلات نیمه خرداد تعیین کننده است + نقشه و نمودار

پبامک واکسن برای چه کسانی ارسال می شود؟

جعفر صادق تبریزی، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، در ارتباط با روند واکسیناسیون افراد گروه های هدف گفت: امیدواریم از پایان خرداد واکسن ایرانی در اختیار داشته باشیم و واکسیناسیون را از طریق تولیدات داخلی انجام دهیم.

وی افزود: چهار واکسن در فاز3 مطالعات بالینی هستند که شامل دو واکسن برکت و انستیتو پاستور است که کار مشترک با کوبا است به نظر می رسد که سریع تر از بقیه به دست ما خواهد رسید.

صادق تبریزی گفت: تاکنون حدود4 میلیون و 111 هزار نفر واکسن دریافت کرده اند و حدود 5 میلیون و 400 هزار واکسن توزیع کردیم. همچنین 451 هزار نفر در سامانه سلامت نام نویسی کرده اند و برای حدود 355 هزار نفر نوبت داده شده و یا واکسن تزریق شده است و مابقی امروز نوبت دهی خواهند شد.

وی ادامه داد: پیامک واکسن برای افرادی ارسال می شود که در سامانه سلامت ثبت نام کرده باشند و کسانی که ثبت نام نکرده اند در حال حاضر برنامه ای نداریم مگر اینکه جز جمعیت تحت پوشش ما باشند.

صادق تبریزی توصیه کرد: کسانی که جز جاماندگان تزریق واکسن هستند می توانند با مراجعه به سامانه سلامت و ثبت نام برای تزریق واکسن اقدام کنند.

هشدار درباره عادی انگاری کرونا در استان کردستان

رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان است و به گفته مسئولان تداوم این وضعیت می تواند باعث گره خوردن پیک چهارم و پنجم بیماری شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، براساس گزارشات منتشره تردد و بی خیالی شهروندان نسبت به کرونا، حضور در تجمعات و برپایی تجمع صدها نفری به بهانه ثبت رکورد جهانی گینس و شلوغی در پارک کودک در چند روز اخیر باعث نگرانی شده است چراکه هم اکنون شهر سنندج در وضعیت بسیار شکننده قرار داشته و هنوز پیک چهارم را هنوز پشت سر نگذاشته ایم و نباید پدیده کرونا عادی انگاری شود.

ابراهیم زارعی؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان از اعمال محدودیت های جدید کرونایی در استان خبر داد و تصریح کرد: نباید در مواجه با کرونا، اجازه عادی انگاری را بدهیم؛ وضعیت استان در حال حاضر شکننده و نگران اوج گیری دوباره کرونا در برخی از شهرها هستیم .

وی با بیان اینکه چهار شهر استان در وضعیت زرد قرار دارد، افزود: در حال حاضر سنندج در وضعیت نارنجی قرار دارد و هر لحظه ممکن است دوباره قرمز شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه منع ترددهای شبانه همچنان در سطح استان ادامه دارد، اعلام کرد: منع تردد بین شهری از 11خردادماه همزمان با سراسر کشور آغاز و تا 17 همین ماه ادامه خواهد داشت.

57 بیمار جدید به آمار بستری شدگان کرونایی در گیلان افزوده شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، استان گیلان همچنان در وضعیت شکننده و ناپایدار کرونایی قرار دارد و شهرستان های آن تحت اثر تعداد بستری شدگان کرونایی رنگ بندی های متفاوتی را تجربه می کنند.

 طبق آخرین تغییر رنگ بندی در شهرستان های استان گیلان در حال حاضر 11 شهرستان این استان در وضعیت زرد و 6 شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی به سر می برد. 

11 شهرستان استان گیلان که در حال حاضر در وضعیت زرد کرونایی به سر می برند شامل شهرستان های آستارا، تالش، رضوانشهر، ماسال، صومعه سرا، فومن، سیاهکل، لاهیجان، لنگرود، املش و شفت است.

همچنین 6 شهرستان گیلان شامل شهرستان های رودسر، رودبار، آستانه اشرفیه، رشت، بندر انزلی و خمام در وضعیت نارنجی کرونایی به سر می برند که البته رودسر و رودبار به دلیل اینکه مبادی ورودی استان هستند در اکثر زمان ها وضعیت قرمز و یا نارنجی داشته اند.

در پی دستور ستاد ملی مقابله با کرونا در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا گیلان نیز محدودیت هایی برای تردد در این استان از 12 تا 17 خردادماه در نظر گرفته شد و در این بازه زمانی ورود هموطنان به گیلان ممنوعیت دارد.

 شمار بستری شدگان کرونایی در بیمارستان های استان گیلان و نزولی بودن آمار بستری شدگان حاکی از رعایت پروتکل های بهداشتی توسط هم استانیان بوده است که البته این همراهی باید تداوم داشته باشد تا بتوانیم کرونا را در گیلان مهار کرده و زمینه ایجاد پیک پنجم را فراهم نکنیم.

 به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر 300 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند که 57 نفر از آن ها در 24 ساعت گذشته به این آمار افزوده شده اند.

همچنین از 300 بیمار کرونایی بستری شده در بیمارستان های گیلان 75 نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که 7 نفر از آن ها امروز به این بخش منتقل شده اند.

در این راستا درخواست کادر پرتلاش بهداشت و درمان استان گیلان رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی از سوی هموطنان و عدم مسافرت به گیلان در تعطیلات پایان هفته جهت قطع زنجیره  کرونا است.

 شناسایی 36 مبتلای جدید کرونا در استان سمنان

حبیب الله خجسته پور در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، با اشاره به شناسایی 36 بیمار مبتلا به کرونا اظهار داشت: از این تعداد 25 نفر بستری شده و 11 نفر نیز بیمار سرپایی بودند.

وی خاطرنشان کرد: گر چه تعداد بستری ها نسبت به روزهای قبل افزایشی است اما روند ابتلا رو به کاهش است و پیش بینی می شود در روزهای آینده شاهد کاهش تعداد بستری ها نیز باشیم.

سخنگو و جانشین رئیس ستاد مقابله با کرونا ویروس استان سمنان تعداد افراد بستری شده مبتلا به کرونا در حال حاضر در بیمارستان ها و مراکز درمانی این استان 143 نفر است.

خجسته پور همچنین از فوت یک بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته در استان سمنان خبر داد و افزود: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا در مجموع تعداد یک هزار و 98 نفر جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به تعداد کل مبتلایان از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا در استان سمنان تصریح کرد: از ابتدای شیوع بیماری تا کنون تعداد 39 هزار و 231 نفر به بیماری کووید 19 مبتلا شدند.

سخنگو و جانشین رئیس ستاد مقابله با کرونا ویروس استان سمنان با بیان اینکه خوشبختانه تعداد افراد بهبود یافته از بیماری کرونا در این استان نیز مطلوب است به تعداد کل ترخیص شدگان از ابتدای شیوع بیماری اشاره کرد و افزود: در مجموع تعداد 10 هزار و 436 نفر نیز بهبود یافته و ترخیص شدند.

خجسته پور افزود: در شبانه روز گذشته نیز تعداد 35 نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ها و مراکز درمانی استان سمنان ترخیص شدند.

شرایط کرونایی قشم نگران کننده است

متاسفانه شرایط کرونایی این شهرستان با توجه به قرار داشتن نام قشم در لیست شهرستان های قرمز کرونایی، همچنان نگران کننده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قشم، علیرضا نصری،فرماندار قشم در این راستا اظهار داشت: متاسفانه شرایط کرونایی این شهرستان با توجه به قرار داشتن نام قشم در لیست شهرستان های قرمز کرونایی، همچنان نگران کننده است.

وی افزود: براساس قوانین ویژه ستاد ملی کرونا، ناگزیر از انجام سختگیری های با هدف گذر از خطر بیشتر و پیشگیری از مرگ و میرهای ناشی از ابتلای افراد به کرونا در قشم هستیم.

به گفته وی، فعالیت های اقتصادی به دلیل شرایط قرمز اعمال می شود و از ورود مسافران در تعطیلات مربوط به 14 و 15 خرداد که با تعطیلات پایان هفته مجموعا چهار روز تعطیلی می شود، هم پیشگیری خواهد شد.

فرماندار قشم تصریح کرد: بی توجهی به قوانین ستاد ملی کرونا که منجر به قرمز ماندن رنگ کرونایی قشم شده است، علاوه بر خسارات اقتصادی به کسبه، باعت افزایش بیشتر افراد به انواع کرونا و در نهایت بیشتر شدن شمار مرگ و میرهای ناشی از این ویروس مهلک در شهرستان قشم شده است.

به گفته وی، با رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد ملی کرونا تلاش کنیم علاوه بر فراهم کردن شرایط بهتر خدمات از سوی کادر درمان، همچنین سهمی در جان باختن هم نوعانمان نداشته باشیم.

نصری گفت: نیروهای انتظامی و بسیج با حمایت قاطعانه دستگاه قضا شهرستان قشم با افراد متخلف که قوانین ستاد ملی کرونا را نادیده می گیرند، برخورد خواهند کرد.

رئیس ستاد کرونای قشم خاطرنشان کرد: تنها راه نجات از خطر ابتلا به کرونا در کنار زدن واکسن برای گروه های اعلام شده، استفاده مستمر از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از حضور در اجتماعات، شست و شوی مداوم دست ها با آب و صابون و رعایت ممنوعیت برپایی آیین های عروسی، عزا و مهمانی های دورهمی است.

علیرغم تغییر رنگ قرمز کرونایی در بیشتر نقاط کشور، متاسفانه قشم و 12 شهرستان دیگر ایران بر قرمز ماندن رنگ کرونایی پافشاری می کنند.

متاسفانه تردد مسافران و گردشگران  از نقاط مختلف کشور به قشم با هدف استفاده از ظرفیت های ویژه گردشگری این جزیره و همچنین خرید مناسب از بازارها و مجتمع های تجاری یکی از دلایل افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان است.

رعایت نکردن کامل قوانین ستاد ملی کرونا از سوی شماری از بومیان قشم با برپایی جشن های عروسی، مهمانی های شبانه و مراسم های عزا هم از دیگر دلایل قرمز ماندن رنگ کرونایی در این شهرستان است.

شهرستان قشم متشکل از سه جزیره قشم، لارک و هنگام با حدود 150 هزار نفر جمعیت به عنوان یکی از شهرستان های استان هرمزگان در جنوب کشور قرار دارد.

جان باختن 5 بیمار و بستری شدن 363 نفر در بخش کرونایی بیمارستان های استان بوشهر

همزمان با جان باختن 5 بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر ، شمار جان باختگان این بیماری در استان به یک هزار و 158 نفر رسید.

سعید کشمیری با اشاره به طرح واکسیناسیون علیه کرونا اظهار داشت: تاکنون 23 هزار نفر در استان بوشهر علیه کرونا واکسینه شده اند و روند تزریق واکسن به گروه های هدف ادامه دارد .

وی با بیان اینکه تاکنون در گروه سنی 80 سال به بالا بیش از 85 درصد واکسن دریافت کرده اند گفت: به 50 درصد گروه سنی 70 سال به بالا واکسن کرونا تزریق شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ثبت 5 فوتی دیگر به سبب کرونا در استان خبر داد و بیان کرد: روز گذشته 5 مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا، شامل 3 آقا و یک خانم با سابقه بیماری و کودکی با 7 سال سن بدون سابقه بیماری زمینه ای در استان بوشهر به ثبت رسید.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون یک هزار و 158 نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند گفت: از آغاز شیوع کرونا تاکنون بیش از 43 هزار نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده اند.

کشمیری با اشاره به 57 بستری جدید در بخش های کرونایی بیمارستان های استان خاطر نشان کرد: اکنون 263 بیمار در بخش کرونایی مراکز درمانی استان بوشهر بستری هستند که 35 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری و 20 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

وی افزود: خوشبختانه روز گذشته 40 بیمار نیز با حال عمومی خوب از بیمارستان های استان بوشهر ترخیص شده اند، که از این تعداد 28 نفر از آن ها مثبت قطعی بوده اند.

مجموع فوتی های ناشی از کرونا در ایلام به 788 نفر افزایش یافت

محمد کریمیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام؛ با بیان بی ثبات بودن روند آماری مبتلایان، بستری ها و مرگ ناشی از ویروس کرونا اظهار داشت: مجموع فوتی های ناشی از کرونا در ایلام به  788 نفر افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: 21 مبتلای کرونا با علائم حاد تنفسی طی 24 ساعت گذشته در مراکز درمانی این استان بستری شده اند و با احتساب این تعداد بستری جدید مجموع بستری های استان به 95 نفر افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام افزود: همچنین از بستری های جدید چهار نفر مربوط به چرداول، سه نفر ایوان، سه نفر آبدانان، سه نفر دهلران، 2 نفر سیروان، و یک نفر ملکشاهی است.

 کریمیان یادآور شد: 31 ابتلای جدید در 24 ساعت گذشته شناسایی شده و مجموع مبتلایان استان 38 هزار و 726 نفر و تعداد بهبودیافتگان نیز 37 هزار و 801 نفر است.

وی اضافه کرد: در 24 ساعت گذشته یک فوتی ناشی از کرونا ثبت شده و مجموع فوتی های استان تا این لحظه به 788 نفر افزایش یافته است.

 کریمیان ادامه داد: تنها 2 شهرستان ایلام و آبدانان در وضعیت نارنجی قرار دارند و سایر شهرستان ها زرد هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان کرد: درصد رعایت استفاده از ماسک در فروردین ماه سال جاری 66 درصد، اردیبهشت ماه 73 درصد و در پنج روز نخست خرداد ماه نیز 75 درصد بوده است.

کریمیان تصریح کرد: روند بستری موارد جدید مشکوک به کرونا استان رو به کاهش است و در طول هفته گذشته ترخیص بیماران کرونایی از میزان ورودی پیشی گرفته است.

3 شهرستان قرمز کرونایی در کرمان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، بر طبق آخرین آمار رنگ بندی کرونایی استان کرمان با سه شهرستان جیرفت، سیرجان و شهربابک بعد از استان هرمزگان بیشترین تعداد استان های قرمز کشور را به خود اختصاص داده و مجموع بیماران بستری کرونایی در استان کرمان به 2 هزار و 906 نفر رسیده است.

براساس آخرین آمار وضعیت کرونا در استان کرمان موارد بستری قطعی کرونا در حال حاضر در بیمارستان های استان کرمان 407 مورد است که به تفکیک 241 نفر در کرمان، 16 نفر در رفسنجان ، 79 نفر در جیرفت ، 10 نفر در بم و 61 نفر در سیرجان بستری هستند.

با بستری 62 بیمار دیگر در روز گذشته تعداد، کل موارد بستری مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدا به 20 هزار و 906 نفر رسیده و با فوت چهار بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان مجموع فوتی های کرونایی در استان به 2 هزار و 906 نفر رسیده است.

به گزارش تسنیم در حال حاضر از 23 شهرستان استان کرمان، سه شهرستان جیرفت، سیرجان و شهربابک در وضعیت قرمز کرونایی، 9 شهرستان بافت، بردسیر، رفسنجان، رودبار جنوب، زرند، قلعه گنج، کرمان، کهنوج و منوجان در وضعیت نارنجی و مابقی شهرستان ها در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

در حال تکمیل... 

 

 

انتهای پیام/ عنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شفت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان