جستجوگر خبری شهرستان شفت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه دانشگاه محل آموزش و آموختن است، گفت: ما در کنار مسؤولیت آموزشی و آموختن، مسؤول فرهنگ انقلابی، ایثارگری، عدالت محوری، درستکاری و اخلاق مداری در دانشگاه ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حیدرعلی بالو عصر امروز در آئین تکریم و معارفه روسای دانشگاه در سالن اجتماعات مرکز آموزشی و درمانی الزهرا (س) رشت با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص جامعه دانشگاهی اظهار کرد: دانشگاه، سنگ و ساختمان نیست بلکه ماهیت اصلی دانشگاه، فرهنگی است که به همکاران خود و جامعه منتقل می کند. 

وی با بیان اینکه دانشگاه محل آموزش و آموختن است، افزود: ما در کنار مسؤولیت آموزشی و آموختن، مسؤول فرهنگ انقلابی، ایثارگری، عدالت محوری، درستکاری و اخلاق مداری در دانشگاه هستیم. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه دانشگاه نیاز به قهرمان ندارد، گفت: همه ما از یک تیم هستیم و مهم این است از مسؤولیتی که برعهده داریم، به درستی حفاظت و صیانت کنیم. 

بالو با اذعان به اینکه هرکسی در مسؤولیت خود درست عمل نکند، همه آسیب خواهند دید، تصریح کرد: هرکسی که به امور محوله خود توجه نکند، آسیب ها بیشتر می شود، دانشگاه نیاز به همکاری و هم افزایی دارد و ما وامدار مردم و خون شهدا هستیم که آن ها قهرمانان واقعی هستند. 

وی با اذعان به اینکه دانشگاه در همه ارکان زندگی مردم حضور مستمر دارد، افزود: دانشگاه ازاین رو شدیداً دارای ماهیت تخصصی و علمی است لذا در تمامی زمینه ها، جامعه پزشکی صاحبان اصلی این دانشگاه هستند. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه همه باید با همگرایی و به دوراز سیاست زدگی به یکدیگر کمک کنیم، گفت: باید با پرهیز از بحران سازی و دخالت های غیرتخصصی، تلاش کنیم تا خدماتی بهتر به مردم شریف استان ارائه کنیم. 

بالو با اشاره به اینکه تأمین سلامت مردم علاوه بر دانشگاه نیاز به همراهی و حمایت سایر سازمان های استان دارد، بیان کرد: از تمامی سازمان ها و نهادهای ذی ربط درخواست دارم تا به سهم خود در زمینه سلامت مرد همانند گذشته حساس و دغدغه مند باشند. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با گرامی داشت یاد و نام شهدای سلامت نیز تصریح کرد: ویروس کرونا جان مردم و تعداد زیادی از کادر بهداشت، درمان و کارمندان دانشگاه را گرفت که جا دارد از تلاش ها، جان نثاری ها و رشادت های تمامی اعضای خانواده بهداشت و درمان تقدیر کنم. 

وی با اشاره به کمک های مالی و تأمین تجهیزات توسط دولت و وزارت بهداشت در دوران شیوع ویروس منحوس کرونا گفت: آنچه موجب شد تا موفقیت ها در دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی ایام کرونا در کشور کسب شود، هم گرایی، تلاش و جان فشانی همگانی بوده است. 

بالو با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان اکنون مسیر سختی را در پیش دارد، افزود: در شرایط کنونی ممکن است وزارت بهداشت و دولت منابع کافی در اختیار نداشته باشد، لذا لازم است مدیریت هزینه ها در دستور کار قرار گیرد. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به توانمندی بخش خصوصی در استان افزود: بار زیادی از درمان در استان گیلان توسط بخش خصوصی به دوش کشیده می شود. 

وی با بیان اینکه نظام سلامت در بخش دولتی در منابع انسانی دارای ظرفیت بسیار خوبی است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان به لحاظ فضای فیزیکی رشد نداشته و اغلب در تعداد تخت های بستری به ویژه در مرکز استان، نیازمند توجه است. 

بالو با بیان اینکه دکتر سالاری و تیم مدیریتی وی، تلاش های زیادی در راستای توسعه نظام سلامت استان داشته اند، تصریح کرد: مجوزهایی با تلاش های صورت گرفته، اخذ شده که یکی از آن ها مجوز ساخت بیمارستان جایگزین پورسینای رشت است که این جایگزینی تنها باعث نوسازی تخت های موجود خواهد شد و تصمیم سازان کلان کشوری و استانی باید توجه داشته باشند که این موضوع مشکل کمبود تخت را مرتفع نمی کند، از طرفی تأمین ریالی اعتبارات این مجوزها هم که شاید بالغ بر ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان است، نیازمند همت همه مسئولین استانی و کشوری است. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قدردانی از زحمات و تلاش های سالاری، ریاست پیشین دانشگاه بخصوص در ایام شیوع ویروس کرونا گفت: به دلیل اعتمادی که به بنده داشتند تا به عنوان معاون درمان دانشگاه انجام وظیفه کنم، از ایشان تقدیر و تشکر می کنم. 

وی همچنین با تقدیر از مقام عالی وزارت و معاون درمان وزیر بهداشت افزود: امیدوارم با هم گرایی و همکاری همه جانبه به گونه ای تلاش شود که لایق این اعتماد باشم. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان