جستجوگر خبری شهرستان شفت

شفت- رئیس اوقاف و امور خیریه شفت با بیان اینکه این شهرستان ۷۵۰ رقبه وقفی دارد، گفت: ۸۵ درصد متصرفین موقوفات به تعهدات خود پایبند نیستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد پور پیر بعد از ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به نقش پررنگ خبرنگاران در ترویج فرهنگ وقف در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: وقف یک احسان بی منت و یک خدمتگزاری ابدی است که هر فردی بدون هیچ چشم داشتی اموال خود را در اختیار افراد خاصی می گذارد.

وی به لزوم گسترش فرهنگ وقف در سطح جامعه اشاره کرد و افزود: واقف با وقف کردن اموال خود اسم و رسمش تا ابد ماندگار و از دیدگاه معنوی نیز پرونده اعمالش بسته نخواهد شد.

رئیس اوقاف و امور خیریه شفت با بیان اینکه این شهرستان ۷۵۰ رقبه وقفی دارد که از این تعداد ۱۶۰ رقبه فعال است، گفت: ۸۵ درصد متصرفین موقوفات به تعهدات پایبند نیستند.

وی با تاکید بر اینکه شفت ۲۰ موقوفه دارد که از این تعداد شش موقوفه بزرگ دارای سند مالکیت است، اضافه کرد: شهرستان شفت دارای ۱۵۲ مسجد. و۳۲ بقعه است.

پور پیر در ادامه با اشاره به مرمت امامزاده اسحاق افزود: با کمک خیرین و از عوائد بقعه و سایر منابع یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در زمینه مرمت این امامزاده هزینه شده است.

وی با تاکید بر اینکه هیچگاه مساجد ما سیاسی نبوده است، اضافه کرد: اغتشاشگران با آتش زدن مساجد اصل نظام را نشانه گرفته اند و هیچگاه این عملشان قابل قبول نخواهد بود.

رئیس اوقاف و امور خیریه شفت به ساماندهی و تشکیل هیئت امنای مساجد تحت عنوان پیر غلامان امنای این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: مساجد به سنگر مستحکم ارزش های دینی و اعتقادی و حضور روشنگرانه مردم تبدیل شده و قطعاً این حرکت می تواند به روشنگری و تبیین بسیاری از مسائل کمک کند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان