جستجوگر خبری شهرستان شفت

از شب گذشته برخی عناصر سازمان یافته و رابطین گروهک منافقین با ورود به تجمعات مردمی اقدام به تخریب اموال عمومی، حمله به خودروهای امدادی از جمله آمبولانس اورژانس و آتش زدن اماکنی مثل مسجد کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، طی روزهای گذشته، جمع های مختلفی از مردم در شهرهای مختلف کشور با برگزاری تجمعاتی، ضمن اعلام همدردی با ضایعه درگذشت مهسا امینی، خواستار اعلام شفاف جزئیات ماجرا از جانب مسئولان درباره این پرونده شدند. اما از شب گذشته برخی عناصر سازمان یافته و رابطین گروهک منافقین با ورود به تجمعات مردمی اقدام به تخریب اموال عمومی، حمله به خودروهای امدادی از جمله آمبولانس اورژانس و آتش زدن اماکنی مثل مسجد کردند.

پدر مهسا امینی روز گذشته در گفت وگو با تسنیم ضمن تأکید بر پیگیری پرونده دخترش تا زمان مشخص شدن نتیجه تحقیقات و امیدواری به وعده های رئیس جمهور، تأکید کرد که «کسانی که از موضوع مرگ مهسا دنبال سوءاستفاده هستند، هیچ ارتباطی با ما ندارند و ما نیز کاری به آنان نداریم، آن ها دلسوز ما نیستند.»

اتفاقات شب گذشته و خشونت عجیب تخریبگران نشان داد نه تنها دلسوز مهسا امینی نبوده اند بلکه مترصد فرصتی جدید برای ایجاد بلوا و آشوب بوده اند.

در شهر مشهد با وجود اینکه حدود 50 نفر از مردم در میدان تقی آباد و تقاطع خیابان راهنمایی اقدام به برگزاری تجمع کرده بودند و حتی برخی مسئولان از جمله فرماندار مشهد با حضور در خیابان، آن ها را به آرامش دعوت می کرد، این افراد اقدام به تخریب اموال عمومی کردند. 

طی این اقدامات نیز شیشه های چندین باب مغازه، ایستگاه اتوبوس شکسته و چند دستگاه خودرو و موتور نیروی انتظامی نیز به آتش کشیده شد.

 

اوج این اقدامات نیز در مشهد با آتش زدن یک نیروی پلیس توسط آشوبگران، شکستن شیشه های تعدادی از خودرو های عبوری و آتش زدن خودروی پارک شده یکی از شهروندان مشهدی بود.

رسانه های خارجی از این تجمع محدود به شدت استقبال کرده و با انتشار ویدئو های متعدد و دعوت دیگران به حضور در آن سعی در دمیدن در آتش داشتند. نکته قابل تأمل آن که شعار های سر داده شده در این تجمع و اقدامات صورت گرفته توسط برخی افراد، به روشنی گویای آن بود که ماجرای مرحومه مهسا امینی، صرفاً برای این افراد بهانه بوده و ایجاد آشوب و اغتشاش هدف اصلی آن ها است.

در پی این تجمع، خیابان های اطراف محدوده احمدآباد مشهد نیز دچار ترافیک شد و در ادامه با حضور و اقدام پلیس، تجمع کنندگان متفرق شدند.

در شهر کرمانشاه نیز شب گذشته و پس از فراخوان ضد انقلاب، عده ای با ورود به تجمع مردم در منطقه نوبهار شهر کرمانشاه شعارهای هنجارشکنانه سر دادند.

این گروه پس از حضور نیروهای پلیس برای متفرق کردن آن ها، دست به تخریب اموال عمومی زده و با رهگذران درگیر شدند.

در اصفهان نیز عصر سه شنبه حدود 50 نفر در چهارباغ عباسی تجمع کردند و شروع به سر دادن شعار کردند، کم کم این تجمع به اطراف میدان انقلاب  و بستر زاینده رود و حتی به  خیابان های میر و شیخ صدوق رسید.

 

با وجود اینکه برخی از معترضان اقدام به سر دادن شعارهای ساختارشکنانه کردند، نیروهای پلیس سعی داشتند با تذکر آن ها را متفرق کنند اما با شروع اقدامات فیزیکی و تخریب اموال عمومی، یگان ویژه به منظور حفظ امنیت مردم و کسبه، دستور بستن مغازه های اطراف میدان انقلاب را داد و اقدام به شناسایی افراد معاند کرد. در این شناسایی ها تعدادی لیدر شناسایی و دستگیر شدند.

در این راستا گردشگران و مردمی که در سی و سه پل حضور داشتند توسط نیروهای یگان های ویژه از این محل تخلیه شدند.

در این بین چندین نیروی پلیس در جریان سنگ پرانی های صورت گرفته از ناحیه سر دچار آسیب شدند.

در شیراز نیز که تجمع مردمی در حال برگزاری بود، با تشدید عمل افراد خشونت طلب، درگیری با نیروهای انتظامی و تخریب اموال عمومی آغاز شد و در نهایت متأسفانه  یک نیروی همیار پلیس توسط این افراد جان باخت و چهار مأمور پلیس زخمی شدند.

به دنبال فراخوان تجمع برای اعتراض به مرگ مهسا امینی در شهرستان های استان کردستان، غروب روز گذشته نیز، عده ای تجمعاتی را در خیابان های سطح شهر سنندج شکل دادند که با حضور مأموران انتظامی و متفرق شدن افراد، پایان یافت.

تجمعات دو روز اخیر با خشونت و تخریب اموال عمومی همراه بوده و اغتشاشگران دنبال ضرر رساندن به اموال عمومی بودند که پلیس بعد از اقدامات ساختارشکنانه معترضان با استفاده از گاز اشک آور اقدام به متفرق کردن آن ها کرد.

در یکی از فیلم های مربوط به اعتراضات شهر دیواندره به وضوح مشخص است که تعدادی از عناصر گروهک تروریستی کومله وارد جمعیت شده اند.

 

در شهر همدان نیز، شب گذشته تعدادی از مردم در حال برگزاری تجمع بودند که تعدادی از افراد اقدام به تخریب اموال عمومی از میدان آرامگاه تا میدان جهاد (دانشگاه ) کردند به طوری که به دلیل رعب و وحشت  ایجاد شده، رهگذران و کسبه مجبور به تخلیه معابر و تعطیلی واحدهای صنفی شدند.

در این اقدامات که به لیدری چند اغتشاشگر انجام شد، شیشه های بانک ها، فضاهای تبلیغاتی و ایستگاه های اتوبوس شکسته شد و سطل های زباله و یک کیوسک راهنمایی و رانندگی در آتش سوخت.

این افراد همچنین قصد آتش زدن آرامگاه امام زاده عبدالله (ع) شهر همدان را داشتند که با دخالت مأموران پلیس موفق به این کار نشدند و پس از تخریب نرده ها و آتش زدن درختان متواری شدند.

گفته می شود با دستگیری چند لیدر این اغتشاشات در شب گذشته آرامش به این شهر بازگشته است.

در شهر رشت نیز عده ای از معترضان و آشوبگران با بهانه قرار دادن درگذشت "مهسا امینی" در 2 شب گذشته دست به تخریب اموال عمومی و حتی خصوصی زدند؛ از جمله آتش زدن اتوبوس، موتورسیکلت شهروندان، آتش زدن یک مسجد در سبزه میدان و آسیب به چند بانک.

 

 

 

 

در همین راستا فرماندهی انتظامی استان گیلان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مجموعه انتظامی تأمین نظم و امنیت شهروندان را وظیفه خود می داند و قطعاً با هماهنگی مرجع قضائی با هرگونه تجمع غیرقانونی و تضییع کنندگان حقوق شهروندان و عاملان تخریب اموال عمومی برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان