جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان گفت: فاز اول باغ موزه دفاع مقدس گیلان شامل کتابخانه مرکزی و سالن اسناد دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ حسن حبیبی شامگاه سه شنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با بیان یکی از دستاوردهای دوران دفاع مقدس توجه به خود اتکایی و عمل به شعار ما می توانیم است، اظهار کرد: دفاع مقدس به ما ثابت کرد که هر جا با روحیه بسیجی و جهادی وارد شدیم دستاوردهای زیادی به دست آوردیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان افزود: دفاع مقدس باعث شد که در تولید صنایع دفاعی به خود اتکایی برسیم و در حوزه محور مقاومت نیز شاهد ظهور جوانان مقاومت در کشورهای همسایه به ویژه غرب آسیا هستیم همچنین تربیت مدیران تراز انقلاب از دیگر دستاوردهای دوران دفاع مقدس است.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ درصد از جمعیت جوان و فعال استان گیلان در دوران دفاع مقدس نقش آفرینی کردند، تصریح کرد: کمک های مردمی از این استان به جبهه ها زبانزد است.

حبیبی با اشاره به روند تکمیل باغ موزه دفاع مقدس استان گیلان گفت: فاز اول این پروژه فرهنگی دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد که شامل کتابخانه مرکزی و سالن اسناد است و ساختمان اداری نیز در حال آماده سازی است.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس به عرصه هنر هویت بخشید، افزود: امروز بیشترین مخاطبان تولیدات هنری مربوط به آثاری با موضوع دوران دفاع مقدس است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان افزود: سالن آمفی تئاتر چند منظوره باغ موزه دفاع مقدس گیلان به مساحت ۲ هزار متر مربع در آینده نزدیک افتتاح می شود.

وی بیان کرد: هدف ما از ساخت مکان های فرهنگی این است که فرهنگ گیلان از آل بویه تا قیام میرزا و نقش مردم در پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس را به جامعه نشان دهیم .نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان