جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان از پخش مستند کمک های هزار و ۵۱۳ کامیونی مردم گیلان در پشتیبانی از جنگ خبر داد و گفت: ۴۰ عنوان کتاب و ۳۰ عنوان کتاب صوتی مرتبط با حوزه دفاع مقدس در گیلان ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت ، سرهنگ پاسدار حسن حبیبی ظهر امروز در نشست خبری اعلام برنامه های هفته دفاع مقدس اظهار داشت: زیباترین و جامع ترین جلوه های رشادت و همبستگی ملی مردم عزیز ایران در دفاع مقدس دیده می شود، البته مردم گیلان نیز در این میدان نقش ویژه ای ایفا کردند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان با بیان اینکه بیش از 100 هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس از گیلان به سمت استان های جنوبی کشور رفتند، تصریح کرد: 8 هزار شهید، 22 هزار جانباز، 2 هزار و 700 آزاده و 22 شهید مدافع حرم ثمره رشادت و نقش مردم گیلان در این حوزه بوده است.

حبیبی با اشاره به تشکیل گروه های حزب الله و گروه های مردمی متعدد در دفاع از اسلام با بهره گیری از فرهنگ دفاع مقدس خاطرنشان کرد: امروزه بسیاری از ملت های آزادی خواه جهان با الگوگیری از قیام و مجاهدت مردم ایران در مقابل نظام سلطه مقاومت و ایستادگی می کنند.

وی گفت: تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در گیلان با حضور استاندار و نماینده ولی فقیه در استان همزمان با سراسر کشور با حضور پیشکسوتان دفاع در سالن شهدای ناجای رشت برگزار خواهد شد البته امسال تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس در روستاها هم دنبال خواهد شد و یک مستند چند قسمتی از آنان تهیه شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان از تدارک بیش از 4 هزار برنامه هفته دفاع مقدس در گیلان خبر داد و افزود: رژه نیروهای مسلح در کنار بوستان ملت رشت با حضور مدیران و فرماندهان، افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در میدان شهدای ذهاب رشت و برگزاری مراسم یادواره شهدای اقشار و محلات جزو برنامه های پیش بینی شده است.

حبیبی برگزاری محافل انس با قرآن و دفاع مقدس با حضور قاریان برجسته، رونمایی از 40 عنوان کتاب و 30 عنوان کتاب صوتی مرتبط با حوزه دفاع مقدس و همایش روحانیت و دفاع مقدس را جزو دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس در گیلان برشمرد و گفت: هشتمین کنگره ادبیات پایداری نیز با همکاری دانشگاه آزاد در گیلان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: اجرای تئاتر خیابانی، اختتامیه کارگاه های داستان نویسی و تاریخ شفاهی نویسی، فراخوان همکاری در طرح های پژوهشی با کمک نخبگان، برگزاری مراسم خاطره گویی رزمندگان دفاع مقدس و رونمایی از مستند کمک های هزار و 513 کامیونی پشتیبانی از جنگ مردم گیلان از دیگر برنامه ها است.

هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای انتقال واقعیت های جنگ تحمیلی به نسل جوان است تدارک 75 برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در آذربایجان غربی برگزاری 42 ویژه برنامه در هفته دفاع مقدس شهرستان های استان تهران

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان با بیان اینکه فصل نامه ادبیات و انقلاب اسلامی نیز امسال با امتیاز وزارت علوم و مجوز وزارت ارشاد کشور رونمایی خواهد شد، تصریح کرد: نشست های بصیرتی هم در هفته دفاع مقدس تحت عنوان "جهاد تبیین" دنبال می شود.

حبیبی با اشاره به وضعیت مرکز فرهنگی دفاع مقدس در گیلان ابراز داشت: گام های خوبی برای ساخت این پروژه فرهنگی برداشته شد و فاز نخست این مرکز فرهنگی شامل ساختمان اداری، کتابخانه و محوطه سازی دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد و فاز دوم نیز تا سال آینده افتتاح می شود.

انتهای پیام/ 612/حنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان