جستجوگر خبری شهرستان شفت

در پی «عدم رعایت تقویم زراعی» در برخی از شالیزارهای شفت خشک سالی رخ داده و کشاورزان در فصل برداشت با بی آبی مواجه شدند.

...

رشت- کاهش بارش باران و ذخیره پشت سد سفیدرود به عنوان اصلی ترین منبع تأمین آب کشاورزی سبب آسیب به برخی شالیزارها گیلان شده این در حالی است که مسئولان از نبود مشکل حرف می زنند.

خبرگزاری مهر، گروه استان ...

رشت- شالیزارهای برخی مناطق شرقی و غربی گیلان به دلیل نبود آب دچار خشکی و ترک خوردگی شده اند و یکی از انتظارات کشاورزان این مناطق توزیع عالادنه آب توسط متولیان است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها: در چند سال ...

کاهش منابع آبی به ویژه در استان هایی که کشاورزی شغل بخش زیادی از جمعیت آنها است تنش زا بوده و به گفته کارشناسان بهره گیری از کشاورزی دانش بنیان و ایجاد شبکه ساماندهی ضروری است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ...

آب قطعا یکی از مهمترین نیازهای بشری و بدون جایگزین بوده که تأمین پایدار و مطمئن آن مهم مطالبه مردم و وظیفه و تکلیف برای مسئولان است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها: وقوع ...

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان از تخصیص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در جهت مقابله با خشکسالی در استان گیلان خبر داد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته این میزان از اعتبار به منظور بازسازی و تعمیر ...

...

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به نشاء ۳۳ درصدی شالیزارهای گیلان گفت: بر اساس آمار ۷۹ هزار هکتار از اراضی شالیکاری استان نشا شده و ۵۹ هزار هکتار نیز کشت مکانیزه داشته و ۲۱۹ ...

همزمان با افزایش قیمت برنج در بازار مصرف و آغاز فصل آماده سازی مزارع برنج در برخی استان های همجوار، شالیکاران گیلانی نیز فصل کشت خود را آغاز کردند اما متأسفانه با کاهش چشم گیری آب ذخیره شده در ...

رشت - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان از تلفات یکصد میلیون متر مکعب آب بین مزارع در انهار کشاورزی استان خبر داد و گفت: کشاورزان انهار بین مزارع شان را لایروبی کنند زیرا توزیع آب به لایروبی ...

رشت - گیلان بیشترین میزان بارش را دارد و نباید با بحرانی کم آبی مواجه باشد اما با توجه به افزایش سرانه مصرف چالش کم آبی و خشکسالی بیخ گوش این استان سرسبز قرار گرفته است.

...

رشت- رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به تغییر اقلیم و کاهش بارندگی ها، بیان کرد: میزان بارش در برخی استان های کشور نسبت به سال گذشته ۹۰ درصد کاهش یافته و این خشکسالی مطلق است.

...

رییس مرکز خشکسالی گفت: با توجه به شرایط جوی به کشاورزان توصیه می شود که از کشت محصولات آب بَر به سبب تنش های آبی امتناع کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، احد وظیفه رییس مرکز خشکسالی ...

از ابتدای سال آبی تاکنون دمای متوسط کشور بیش از حد معمول و طبیعی(میانگین بلندمدت) بوده و کاهش دما در برخی مناطق در آبان ماه، به معنی جلو افتادن فصل سرما و زمستان نیست.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل ...

آستارا - ایرنا - تالاب هستل یا استیل آستارا، جایی که توسکاهای شناور آن منظره بدیعی را آفریده ، تابستان گرم امسال در اثر کمبود بارش باران و برداشت بی رویه آب برای مصارف کشاورزی در نقاطی به خشکی نشسته ...

رشت - ایرنا - بارش های چند روز اخیر در استان باران خیز گیلان ، عطش آبی شالیزارهای تشنه گیلان را تا حدودی فرو نشاند و آنها را از خطر پوکی دانه و کم محصولی رهانید.

به گزارش ایرنا، خشکسالی امسال ...

رشت – ایرنا- مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت: نوبت  بندی آب بر اساس تقویم زراعی استان برنامه ریزی شده و تا پایان تیرماه ادامه خواهد داشت.

وحید خرمی روز سه شنبه در گفت و ...

آستارا - ایرنا - تنش آبی در سه هزار و ۲۰۰ هکتار شالیزار آستارا  کشاورزان این شهرستان را برای عبور از بحران خشکسالی در انتظار مرحمت آسمان و مدیریت و تمهید مسئولان ساخته است. 

بندر مرزی آستارا در ...

آستارا - ایرنا - امام جمعه آستارا با اشاره به مشکلات ناشی از قطعی مکرر آب شرب مشترکان، از مسئولان استانی و محلی خواست برای تامین زیرساخت های آبرسانی به این شهرستان، برنامه و تدبیر اساسی داشته باشند.

...

رشت- ایرنا- نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت با بیان اینکه کشاورزان استان با مشکل اساسی کم آبی مواجه هستند،حل این مشکل را اولویت مسئولان دانست و بر مکانیزه شدن کشاورزی در استان تاکید کرد.

آیت الله رسول فلاحتی در ...

رشت- ایرنا- قرمز، واژه ای برای هشدار وضعیت کرونایی تا هواشناسی، این روزها پایش به حوزه برق و در پی آن خاموشی های مکرر باز شده تا زنگ خطر هشدار بحران آب و خشکسالی نیز در کنار گرما و کرونا ...

رشت- کاهش بارش نزولات آسمانی در سال زراعی جاری سبب کمبود منابع آب کشاورزی و مشکل برای شالیکاران گیلانی شده است.

...

رشت - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: امسال ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تأمین و ساماندهی آب کشاورزی و شرب استان گیلان تخصیص یافت.

امیرمرادی درجلسه کارگروه شورای حفاظتی منابع آب شهرستان املش در ...

لنگرود- کاهش نزولات آسمانی و کمبود آب به ویژه در بخش کشاورزی اراضی شالیزاری شرق گیلان را با بحران مواجه کرد و کشاورزان از مسئولان انتظار حمایت دارند.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها: کشت برنج یکی از اصلی ترین شغل ...

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: برای مقابله با تنش آبی و آبیاری اراضی کشاورزی، باید با هماهنگی مرزبانی از رودخانه مرزی آستاراچای آب برداشت شود و میراب ها در توزیع عادلانه منابع همکاری کنند.

به ...

رشت - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان بر مدیریت و صرفه جویی در مصرف انرژی برق توسط مردم، ادارات و نهادهای دولتی تاکید کرد و گفت: قطعی برق محدود به مناطق مسکونی و تجاری نبوده و طی چند ...

رییس کمیته ارزیابی سیلاب کمیته ملی سدهای بزرگ ایران گفت: بررسی آمارِ میزان تخلیهِ آب از چاه ها نشان می دهد که علیرغم افزایش تعداد چاه های حفاری شده در طی یک دهه اخیر، مجموع آب تخلیه شده افزایش نیافته ...

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، دکتر ارسلان زارع روز دوشنبه در دیدار با دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه ، تکمیل طرح های تأمین آب برای مقابله با کم آبی و خشکسالی و ...


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان