جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای گیلان از اجرای پنجمین مرحله آبگذاری شالیزارهای مناطق مرکزی این استان از امروز پنجشنبه پانزدهم تیرماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد خانی پور با اعلام این خبر گفت: ...

رشت - مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: نخستین خوشه زنی برنج در گیلان در شالیزارهای املش مشاهده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم اکبرزاده پیش از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حالی که ...

رشت- مدیر بهره برداری و نگهداری از سد و شبکه شرکت آب منطقه ای گیلان از اجرای چهارمین مرحله آبگذاری شالیزارهای مناطق مرکزی این استان از امروز شنبه سوم تیر ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی میرزایی ...

شفت- مدیر جهاد کشاورزی شفت از وجین ۴۷ درصد اراضی شالیزاری این شهرستان خبر داد و گفت: ۹۹ درصد از شالیزارهای شفت نیز نشاء کاری انجام شده است.

محمد رضا یوسف نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شهرستان ...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از نشاء کاری ۹۸ درصدی شالیزارهای این استان خبر داد و گفت: تاکنون ۸۰ درصد نشاء کاری ها در اراضی شالیزاری گیلان به صورت مکانیزه انجام شده است.

صالح محمدی در گفتگو با خبرنگار ...

رشت- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تاکنون ۹۱ درصد معادل ۲۱۶ هزار هکتار از شالیزارهای استان گیلان نشاء شده است.

ابراهیم اکبرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه استان گیلان با بیش از ۷۵۰ ...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اجرای ۱۹۳ طرح مشاغل خانگی در بخش کشاورزی استان گفت: این طرح ها در زمینه پرورش گل و گیاهان زینتی، توسعه گلخانه و سایر موارد است.

صالح محمدی در گفتگو با ...

شفت- بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در چوبر شفت موجب آبگرفتگی شالیزارهای این روستا شد.

...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از شخم ۷۵ درصد از شالیزارهای این استان خبر داد و گفت: تاکنون ۱۷۸ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان گیلان شخم اولیه زده شده است.

صالح محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با ...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به آغاز برداشت راتون از شالیزارهای استان گفت: پیش بینی شده امسال ۴۹ هزار و ۳۰۰ تن راتون برداشت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، صالح محمدی شامگاه سه شنبه در گفتگو با ...

رشت- توسعه کشت دوم بهترین راه دستیابی به بهره وری بهینه است که به ارتقای توان اقتصادی کشاورزان کمک کرده و بخشی از هزینه های آماده سازی زمین برای کشت برنج در فصل زراعی را تأمین می کند.

خبرگزاری مهر، ...

رشت- استاندار گیلان با تأکید بر اینکه قیمت گذاری مناسب برنج مطالبه مهم کشاورزان است، گفت: قیمت باید متناسب با هزینه و زحمت شالیکاران باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی ظهر یکشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار ...

رشت- روزهای پایانی برداشت محصول برنج از شالیزارهای استان های شمالی در حالی سپری می شود که در این میان انتشار خبر رفع ممنوعیت واردات برنج نگرانی هایی را برای شالیکاران به وجود آورده است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- ...

رشت- انتشار خبر سرقت از شالیزارهای گیلان طی روزهای گذشته در فضای مجازی و رسانه ای، مربوط به دو ماه پیش بوده و قدیمی است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها - بهرام قربانپور: فضای مجازی و رسانه ای به دلیل ...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از برداشت ۲۲۷ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان خبر داد و گفت: پیش بینی شده امسال بیش از ۷۰۰ هزار تن برنج سفید برداشت شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، صالح محمدی با ...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به روزهای پایانی برداشت برنج در استان گفت: تاکنون ۱۷۵ هزار هکتار از اراضی شالیزاری گیلان مکانیزه برداشت شده است.

صالح محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برداشت ۱۹۵ ...

رشت- امام جمعه رشت گفت: دولت باید با ایجاد شرایطی اجازه ندهد کشاورزان هنگام فروش محصول خود به دلیل واردات برنج دچار ضرر شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت ...

رشت- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به برداشت ۲۰ هزار هکتار از اراضی شالیزار استان گفت: باران روزهای اخیر خسارتی نداشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی موسوی شامگاه سه شنبه در گفتگو با بخش ...

این روزها صدای لغو ممنوعیت واردات برنج به گوش می رسد موضوعی که در آستانه آغاز فصل برداشت این محصول در استان های شمالی نگرانی هایی را به دنبال داشته است.

خبرگزاری مهر؛ گروه استان ها- مریم ساحلی: روایت ...

این روزها صدای لغو ممنوعیت واردات برنج به گوش می رسد موضوعی که در آستانه آغاز فصل برداشت این محصول در استان های شمالی نگرانی هایی را به دنبال داشته است.

خبرگزاری مهر؛ گروه استان ها- مریم ساحلی: روایت ...

خمام- نخستین برداشت برنج از شالیزارهای استان گیلان در یکی از روستاهای بخش چوکام شهرستان خمام انجام شد.

...

رشت- رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به وجود ۱۷ هزار و ۳۰۰ عدد انواع ماشین آلات برداشت برنج، گفت: ۱۹۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری گیلان مکانیزه برداشت می شود.

حیدر کامیاب در گفتگو با خبرنگار مهر ...

رشت- معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به لزوم توجه به توسعه و تسهیل اراضی و آبیاری در استان های شمالی، گفت: گیلان سهم مهمی در تولید و تأمین نیاز برنج کشور دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا ...

آستانه اشرفیه- چالش آب کشاورزی در برخی مزارع گیلان به ویژه آستانه اشرفیه بسیار مشهود بوده و از سوی دیگر ورود فاضلاب به اراضی شالیزاری این شهرستان واکنش هایی را در پی داشته است.

...

رشت- رئیس جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به وجین ۱۸۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان، تأکید کرد: کشاورزان از کود پتاس در هنگام وجین استفاده کنند.

صالح محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت شالیزارهای ...

رشت- سرپرست مدیریت حفظ نباتات جهاد کشاورزی گیلان وجود کرم باران در شالیزارهای استان را خطرناک ندانست و گفت: نیازی به سمپاشی شالیزارها برای از بین بردن این کرم وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، طی روزهای گذشته انتشار ویدئویی ...

افزایش تصاعدی قیمت برنج در بازار بدون اینکه سودی نصیب کشاورز شود همیشه مورد بحث بوده و به گفته کارشناسان باید برای کنترل این وضعیت قیمت تضمینی را جایگزین خرید تضمینی این محصول کرد.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها: در ...

رشت- مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه ای گیلان گفت: مرحله چهارم آبگذاری کانال راست سنگر برای آبیاری شالیزارهای مناطق شرق گیلان از امروز به مدت ۸ روز آغاز شد.

به گزارش ...

آستانه اشرفیه- نماینده آستانه اشرفیه در مجلس با اشاره به سابقه برگزاری ورزش های شالیزاری در این شهرستان، گفت: باید این ورزش ها به نام آستانه اشرفیه ثبت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم نجفی بعد از ظهر جمعه ...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: در ۱۳۰ هزار هکتار معادل ۵۵ درصد از اراضی شالیزاری استان گیلان وجین انجام شده است.

صالح محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت کشت در شالیزارهای استان گیلان، اظهار ...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به کاهش شدید پتاسیم در عرصه های شالیزاری استان با توجه به آزمایش های انجام شده، گفت: شالیکاران از این کود برای ایجاد مقاومت استفاده کنند.

صالح محمدی در گفتگو با خبرنگار ...

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به کشت بیش از ۵۰ درصدی اراضی شالیزاری گیلان گفت: بر اساس آمار تاکنون ۵۵ درصد اراضی شالیزاری این استان معادل ۱۳۰ هزار از ۲۳۸ هزار هکتار اراضی کشت ...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به کشت ۷۳ هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری استان، گفت: این میزان معادل ۳۱ درصد ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری گیلان است.

صالح ...

رشت- نشاء برنج هرساله از اوایل اردیبهشت به دو روش سنتی و مکانیزه در شالیزارهای گیلان انجام می شود.

...

رشت - عبور از بحران کم آبی و کاهش خسارت در شالیزارها مستلزم پیش بینی تمهیدات به موقع و اتخاذ راهکارهای مؤثر از سوی متولیان امر و شالیکاران، تغییر تاریخ کشت و استفاده از نزولات آسمانی است.

...

رشت- ۴۵ درصد معادل بیش از ۱۰۷ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان گیلان خزانه گیری شده اند.

...

رشت- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: بیش از ۱۰۷ هزار هکتار معادل ۴۵ درصد از اراضی شالیزاری استان گیلان خزانه گیری شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم اکبرزاده ظهر ...

رشت- مدیر عامل آب منطقه ای گیلان با اشاره به آغاز رهاسازی آب در کانال های آبیاری ۱۲ اردیبهشت ماه تعیین شده است، گفت: ذخیره آب پشت سد در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته است.

...

رشت- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه ۱۴۲ هزار هکتار از اراضی شالیزاری شخم زمستانه زده اند، گفت: کشاورزان کشت را بر اساس تقویم زراعی انجام دهند.

سید ...

رشت- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به انجام شخم زمستانه در ۴۰ درصد اراضی شالیزاری استان، گفت: این مقدار معادل ۹۵ هزار هکتار از اراضی است.

سید علی موسوی ...


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان