جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گفته مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان، ۲۰۰ پروژه در ایام دهه فجر توسط این اداره کل در استان گیلان به بهره برداری می رسد و ۱۱۰ اتاق و ۵۰۰ تخت به تأسیسات گردشگری استان گیلان افزود شده ...

رشت- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: در دهه مبارک فجر ۷۳ پروژه با اعتباری حدود ۲۱۰ میلیارد تومان در استان گیلان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی جهانی ظهر سه ...

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از تلاش ها برای ثبت جهانی شهر رشت در حوزه صنایع دستی خبر داد.

...

رودبار- غار دربند رشی با قدمت ۲۳۰ ساله نخستین سکونتگاه بشر بوده و در شهرستان رودبار قرار دارد که انتشار خبر تبدیل این غار به رستوران نگرانی مردم منطقه و تاریخ دوستان را فراهم کرده است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ...

رشت- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه ۲۵۰ پروژه گردشگری در استان در دست احداث است، گفت: نخستین موزه خوراک شناسی کشور در رشت راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی جهانی ...

۶۰ نفر از هنرمندان گیلان در کنار برپایی سه غرفه سوغات محلی گیلان و پنج غرفه هنرهای صنایع دستی در پانزدهمین جشنواره اقوام ایران زمین و اقتصاد استان گلستان حضور فعالانه دارند.

...

رشت- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به ورود ۵۳ میلیون گردشگر به استان گفت: در مقایسه با سال گذشته ۱۰۵ درصد رشد داشته ایم و گیلان مقصد اول گردشگری کشور بوده است.

به گزارش خبرنگار ...

مدیر کل میراث فرهنگی، میراث فرهنگی و گردشگری گیلان با بیان اینکه ارزیابان یونسکو درمهرماه به گیلان می رسند، گفت: تابلوهایی چند زبانه به منظور ثبت جهانی ماسوله با بالگرد هلال احمر در حال نصب است و اهم ...

...

رشت- مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به آغاز نشانه گذاری مسیر غار دربند رشی در رودبار طی روزهای آینده گفت: این نشانه گذاری به دسترسی آسان گردشگران کمک می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی جهانی با اشاره به ...

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از شناسایی بیش از ۳۰۰ نوع خوراک در شهر خلاق خوراک رشت خبر داد و گفت: 27 نوع خوراک این شهر تاکنون به ثبت رسیده و ثبت هفت خوراک دیگر نیز در ...

فومن- مدیر کل میراث فرهنگی گیلان از ثبت ملی غار محل زندگی «عزیز غارنشین» در شهرستان فومن خبر داد و گفت: وسایل زندگی وی جمع آوری و موزه ای منطبق با شرایط منطقه ایجاد می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، ...

رشت- گیلان علاوه بر طبیعت بسیار زیبا از آثار تاریخی ارزشمندی نیز برخوردار است که طی سال های گذشته در سایه بی توجهی خطر ویرانی و تخریب این بناها را تهدید می کند.

خبرگزاری مهر - گروه استان ها- ...

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان جهانی با اشاره به مصوبات سفر رییس جمهور به گیلان افزود: بیش از ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اختصاص داده شد که در ...

...

رشت- مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به رونمایی از «جام رشی»، گفت: ۱۶ میراث اثر ناملموس گیلان در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی جهانی پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم رونمایی از «جام ...

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از قرار گرفتن مصلی شهر رشت در فهرست میراث معاصر معماری کشور خبر داد و گفت: مساجد نقش مهمی در هویت فرهنگی مردم دارند و ثبت چنین آثار تاریخی می تواند ...

رشت- مدیر کل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به شناسایی دو گور تاریخی در میدان شهرداری رودسر حین عملیات توسعه شهری، گفت: مطالعات باستان شناسی برای تعیین قدمت گورها در حال انجام است.

رشت- مدیر کل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به شناسایی دو گور تاریخی در میدان شهرداری رودسر حین عملیات توسعه شهری، گفت: مطالعات باستان شناسی برای تعیین قدمت گورها در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی جهانی با ...

رشت- مدیر کل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به ورود بیش از دو میلیون مسافر به این استان، گفت: تاکنون اطلاعات بیش از ۶۷ هزار نفر شب اقامت در مراکز اقامتی گیلان ثبت شده است.

...

در نخستین نشست ستاد اجرایی خدمات سفر، معرفی جاذبه های کمتر شناخته شده، برگزاری ۴۰۰ غرفه نمایشگاهی، معرفی صنایع دستی و بازی های بومی و محلی و برگزاری جشنواره های ملی مختص هر شهرستان مطرح شد.

...

رشت- سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان آخرین وضعیت پرونده ثبت شهر ماسوله در یونسکو و همچنین برنامه های نوروزی این استان را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار ...

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از مهیا شدن شهر تاریخی ماسوله برای میزبانی از ارزیابان ثبت میراث ‍ جهانی یونسکو خبر داد و گفت: امیدواریم با حمایت و همکاری تمامی ...

...

رشت- معاون فرهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: بیش از ۴۲ اثر فرهنگی- تاریخی در منطقه دیلمان شهرستان سیاهکل کشف شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی جهانی گفت: با ...

رشت- معاون میراث فرهنگی گیلان گفت: بقایای یک فروند کشتی به طول ۴۸ متر در فاصله ۳۰۰ کیلومتری از ساحل دریا در آستانه اشرفیه کشف شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی جهانی ...

رشت- معاون میراث فرهنگی گیلان از موافقت با ثبت چهار اثر تاریخی گیلان در فهرست آثار ملی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی جهانی با اشاره به ثبت چهار اثر استان گیلان ...

رشت- معاون میراث فرهنگی گیلان با اشاره به پایان کاوش ها در منطقه باستانی لیارسنگ بن املش، گفت: ۱۹ گور تاریخی کشف شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی جهانی در این زمینه ...

رشت- معاون میراث فرهنگی گیلان از کشف بقایای تونلی تاریخی در روستای گلسرک رشت خبر داد و گفت: طول این تونل حدود ۷۰۰ متر است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی جهانی در این ...


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان