جستجوگر خبری شهرستان شفت

۱۰۰ هزار هکتار از اراضی مستعد شالیزاری گیلان با اقلیم و آب وهوای مناسب پیش رو منتظر همت بلند کشاورزانی است تا با کشت و پرورش محصولات و یا پرورش راتون علاوه برافزایش تولید در واحد سطح، درآمد خانوار خود ...

معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی گیلان با اشاره به انجام فرآیند بیمه محصولات کشاورزی توسط ۵۳ هزار کشاورز گیلانی گفت: ۷۷ شرکت بیمه گذار و بانک کشاورزی آماده بررسی خسارت های ناشی از بارندگی های مرداد ...

...

معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی گیلان با اشاره به انجام فرآیند بیمه محصولات کشاورزی توسط ۵۳ هزار کشاورز گیلانی گفت: ۷۷ شرکت بیمه گذار و بانک کشاورزی آماده بررسی خسارت های ناشی از بارندگی های مرداد ...

...

رشت - رئیس اتاق بازرگانی گیلان با انتقاد از نبود پایانه صادرات محصولات کشاورزی در استان، گفت: وجود پایانه صادرات محصولات کشاورزی نیاز ضرورتمند توسعه تجاری گیلان است.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم رضائیان امروز چهارشنبه در نشست با رئیس ...

رشت- استاندار گیلان با تاکید بر اینکه شیوه سنتی کشاورزی باید به سمت نوین تغییر پیدا کند، گفت: تولید محصولات کشاورزی به شیوه ۳۰ سال قبل پاسخگوی نیاز امروز نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی عصر دوشنبه در نشست ...

رشت- مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به برداشت ۲۰۰ هزار تُن کیوی از باغات استان گفت: از این میزان ۲۷ هزار تُن به ارزش تقریبی ۲۵ میلیون دلار از آستارا صادر شده است.

به گزارش خبرنگار ...

رشت- رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان به خروج برنج از سبد محصولات استراتژیک توسط جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: با پیگیری های انجام شده برنج دوباره به سبد محصولات استراتژیک بازگشت.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدکاظم دلخوش پیش از ...

رودسر- باغداران کیوی با گلایه از افزایش هزینه ها و کاهش درآمدها خواستار حمایت بیشتر دولت از تولیدکنندگان این محصول ارزآور شدند.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- خدیجه جعفرپور: گیلان ظرفیت خوبی در بخش های مختلف به ویژه کشاورزی دارد ...

رشت- استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت های بخش کشاورزی و صادرات استان گفت: رونق اقتصادی و افزایش صادرات در گیلان با توجه به پرتودهی محصولات کشاورزی محقق می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی ظهر پنج شنبه در ...

رشت- صادرات محصولات کشاورزی همیشه با برخی مشکلاتی همراه بوده که کیوی به عنوان یکی از محصولات باغی گیلان نیز از آن مستثنی نیست لذا به گفته کارشناسان نیازمند تدوین سند جامع بهره برداری هستیم.

خبرگزاری مهر، گروه استان ...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: جهاد کشاورزی با تمام توان در کنار تولید کنندگان این بخش است.

به گزارش خبرنگار مهر، صالح محمدی عصر پنجشنبه در نشست خبرگان بخش کشاورزی گیلان اظهار کرد: اهمیت علم و دانش در ...

رشت- توسعه کشت دوم بهترین راه دستیابی به بهره وری بهینه است که به ارتقای توان اقتصادی کشاورزان کمک کرده و بخشی از هزینه های آماده سازی زمین برای کشت برنج در فصل زراعی را تأمین می کند.

خبرگزاری مهر، ...

رشت- رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به نبود یک بانک اطلاعاتی درست در بخش کشاورزی گفت: هر محصول کشاورزی باید دارای پرونده و شناسنامه باشد.

شاهپور علایی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر حفظ نباتات را اولویت ...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه تغییر کاربری عرصه های حاصلخیز استان خط قرمز این سازمان است، گفت: اجازه هیچ گونه تغییر کاربری را نمی دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، صالح محمدی پیش از ظهر پنج ...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به اجرای طرح کاروان تخصصی کشاورزی ویژه برنج، گفت: برای بالا بردن بهره وری در تولید محصولات کشاورزی نیازمند ورود طرح ها و پروژه های علمی هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، صالح محمدی ...

رشت- معاون سازمان انرژی اتمی با اشاره به تلف شدن ۳۰ درصد محصولات کشاورزی، گفت: نیازمند بهره گیری از سامانه های پرتوی هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید پژمان شیرمردی بعد از ...

رشت- معاون سازمان انرژی اتمی با اشاره به تلف شدن ۳۰ درصد محصولات کشاورزی، گفت: نیازمند بهره گیری از سامانه های پرتوی هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید پژمان شیرمردی بعد از ظهر چهارشنبه در دیدار با استاندار گیلان ...

رشت- استاندار گیلان با اشاره به نبود زنجیره ارزش تولیدات کشاورزی، گفت: مشکلی برای حمایت از واحدهای فناور و نخبگان وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی بعد از ظهر سه شنبه ...

رشت- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اعلام آمادگی برای حمایت تولید کنندگان غذای ارزان، گفت: باید از خام فروشی محصولات کشاورزی و واردات ماشین آلات پرهیز کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، ...

انزلی- مدیر شهرک های کشاورزی گیلان گفت: پنج شهرک گلخانه ای با ظرفیت ۱۳۵ هکتار گلخانه در شهرستان های استان در دست احداث است.

به گزارش خبرنگار مهر، مختار مهدی زاده بعد از ...

رشت- گیلان قطب تولید فندق در کشور است و اقتصاد شهرهای فندق خیز آن وابسته به این محصول بوده اما حفظ جایگاه این محصول ارزشمند در اقتصاد کشاورزی گیلان نیازمند بروزرسانی باغداری است.

رشت- استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت های بالای این استان در تولید محصولات کشاورزی، گفت: توجه به اقتصاد کشاورزی و ایجاد زیرساخت های سردخانه ای در گیلان ضروری است.

به گزارش خبرنگار ...

رودسر- وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه خودکفایی در تولید برنج اولویت دولت سیزدهم است، گفت: در همین راستا با قرارگاه خاتم برای افزایش تولید قرار داد امضا شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد ساداتی نژاد ظهر ...

رودسر- نماینده رودسر و املش با اشاره به ظرفیت های فراوان رودسر در تولید محصولات کشاورزی، گفت: توجه به تولید و برندسازی این محصولات ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد ...

رشت- رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به تولید محصولات استراتژیک در این استان و وضعیت نامطلوب تولید این محصولات، گفت: توجه ویژه مسئولان ملی به این مهم ضروری است.

به گزارش خبرنگار ...

رشت- پژوهشگر حوزه کشاورزی با اشاره به اینکه ساختار بخش کشاورزی کشور نیازمند بازنگری است، گفت: برای جلوگیری از ایجاد مشکل در صادرات باید به تولید محصولات ارگانیک توجه شود.

خبرگزاری مهر، ...

رشت- استاندار گیلان با اشاره به نارضایتی کشاورزان از کاهش قیمت محصولات کشاورزی در بازار از وزارت جهاد کشاورزی و صمت خواست برای ایجاد تعادل قیمت محصولات مورد نیاز شب عید را تعیین تکلیف کنند.

...

رشت- معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت با تأکید بر لزوم افزایش بهره برداری از زمین های شالیزاری گیلان در طول سال، گفت: تسطیح اراضی و زهکشی زیرزمینی در دستور کار قرار گیرد.

...

آستارا- مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به اینکه ۸۵ درصد محصولات کشاورزی ایران به اوراسیا از طریق مرز آستارا انجام می شود، گفت: کنترل ها در مرز دقیق است.

رشت- «کشاورزی قراردادی» طرحی جدید برای درآمدزایی، انتقال فناوری های مناسب، تضمین کیفیت محصول و بازار محسوب می شود که با اجرای آن دست دلالان کوتاه و اقتصاد محلی بهبود می یابد.

رشت- عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به برگشت برخی از محصولات کشاورزی از کشورهای صادر شده، گفت: باید برند سازی مورد توجه قرار گیرید تا استانداردهای بین المللی در تولید رعایت شود.

استاندار گیلان موضوعات مطرح شده در نشست مجامع نمایندگان استان های شمالی با آیت الله دکتر رئیسی رئیس جمهوری را تشریح کرد.

...

رئیس سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه سالانه 27 میلیون تن محصولات کشاورزی به کشور وارد و یک میلیون و یک صد هزار تن محصول به واسطه مرزهای ایران به کشورهای همسایه ترانزیت می شود، گفت: ...

...

شفت- استاندار گیلان با اشاره به اینکه ارتقای کیفیت محصولات کشاورزی به ویژه برنج مهم ترین رویکرد در استان است، گفت: در این راستای اصلاح ساختار صنایع تبدیلی باید مورد توجه قرار گیرد.

رشت- مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی گیلان این استان را قطب تولید محصولات کشاورزی دانست و گفت: سهم گیلان در ارزش افزوده کشاورزی کشور ۳.۲ درصد است.

جواد کاوه در گفتگو با ...

رشت- رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به ثبت مالکیت فکری و صنعتی چهار محصول زیتون، بادام زمینی، چای و برنج استان، گفت: این موضوع به واسطه کمیت و کیفیت این محصولات انجام شده است.

...


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان