جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از خوشه دهی ۸۵ درصد از اراضی شالیزاری استان خبر داد و گفت: ۵ هزار کمباین برای کاهش ضایعات برنج، معاینه فنی شدند.

صالح محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: گیلان با ...

شفت- فرماندار شفت از به بار نشستن ۶۵ درصد از خوشه های برنج در شالیزارهای این شهرستان خبر داد و گفت: نخستین برداشت رسمی برنج در شالیزارهای شفت از نیمه اول مرداد آغاز می شود.

مهدی نقدی در گفتگو با ...

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گیلان با تأکید بر استفاده بهینه مصرف آب زراعی گفت: چهارمین مرحله آبگذاری شالیزارهای مناطق شرق گیلان از صبح روز چهارشنبه هفتم تیر از کانال راست سد سنگر برای مدت ...

...

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گیلان از ذخیره سازی ۵۳۵ میلیون متر مکعب آب در پشت سد سفید رود خبر داد.

...

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گیلان از ذخیره سازی ۴۸۸ میلیون متر مکعب آب در پشت سد سفید رود خبر داد.

...

نماینده مردم شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحمیل خسارت سنگین به کشاورزان شمالی در پی ورود بیش ازاندازه برنج خارجی، گفت: معاون اول رئیس جمهوری، دستور خرید تضمینی باقی مانده برنج کشاورزان ...

...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از اعزام کاروان ترویجی دانش پایه به شالیزارهای استان خبر داد و گفت: رویکردهای علمی جدید مطابق با محدودیت های منابع اقلیمی در اختیار مردم قرار می گیرد.

صالح محمدی در گفتگو با خبرنگار ...

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان از نشای بیش از 90 درصد شالیزارهای گیلان خبر داد.

به گزارش ...

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان از نشای ۹۱ درصد شالیزا ها و آغاز وجین در شالیزا هایی که قبل تر نشا شده، خبر داد.

...

به گفته مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان، این استان بزرگ ترین تولیدکننده برنج بومی در کشور است و ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار دارد و دومین تولیدکننده برنج در ایران است.

...

به گفته معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گیلان از قطع آب کشاورزی کانال چپ سد سنگر از پنجشنبه، چهار خرداد ماه به مدت چهار روز خبر داد.

...

رشت- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به فصل زراعی و خطر «تب شالیزار» برای کشاورزان گفت: شالیکاران رعایت نکات ایمنی و بهداشتی را در این فصل جدی بگیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، عقیل قلی پور پیش از ...

سریال دغدغه ها و مشکلات شالیکاران بعد از پایان برداشت محصول برنج از شالیزارها همچنان ادامه داشته و این بار به اپیزود آب بها رسیده است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها - بهرام قربانپور: تأمین آب کشاورزی برای شالیکاران گیلانی ...

رشت- معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به اینکه سوزاندن کاه و کلش ممنوع است، گفت: متخلفان جریمه نقدی می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ مجید رسول زاده فرساد با اشاره به اینکه با توجه به ...

رشت- زمان برداشت محصول برنج از شالیزارهای گیلان فرارسیده اما هنوز در برخی مناطق شاهد تشنگی و ترک خوردن زمین های زارعی و خشک شدن محصول شالیکاران هستیم.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها: با خوشه زدن شالیزارهای گیلان کشاورزان این ...

صومعه سرا- شالیزارهای روستای هنده خاله صومعه سرا به دلیل بی آبی خشک شده و گلایه شالیکاران این روستا پای نماینده ولی فقیه در گیلان را برای بررسی وضعیت شالیزارها به این منطقه کشاند.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها: با ...

رشت- شالیزارهای برخی مناطق شرقی و غربی گیلان به دلیل نبود آب دچار خشکی و ترک خوردگی شده اند و یکی از انتظارات کشاورزان این مناطق توزیع عالادنه آب توسط متولیان است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها: در چند سال ...

نخستین دوره ورزشهای شالیزاری شهرستان آستانه اشرفیه در پارک ساحلی این شهر با حضور پرشور مردم گیلان برگزار شد. در این جشنواره به صورت نمادین پنج ورزش شالیزاری شامل فوتچل، والیبالول، کشتی چل، لافندچل و ...

رشت- ایرنا - فرمانداری رضوانشهر گفت: براثر طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیل در این شهرستان، علاوه بر تخریب ۲۰ هکتار شالیزار، ۳۸ سردهنه کشاورزی هم بین ۳۰ الی ۷۰ درصد آسیب دیدند.

به گزارش خبرنگارایرنا، ...

رشت- ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری رضوانشهر گفت: براثر طغیان رودخانه و جاری شدن سیل، بیش از ۲۰ هکتار از شالیزارهای برنج و بخش زیادی از سردهنه های کشاورزی در این شهرستان تخریبب شدند.

به ...

رشت _ ایرنا_ رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه کودهای یارانه ای بر اساس میزان سطح کشت به کشاورزان نعلق می گیرد، گفت: کشاورزان در صورت تغییر اطلاعات مزارع تحت مالکیت خود می توانند با مراجعه به ...

...

معاون بیمه ای بانک کشاورزی گیلان با تأکید بر بیمه محصولات کشاورزی با توجه به تغییرات اقلیمی، گفت: در سال زراعی گذشته یک میلیارد تومان غرامت به چای کاران استانی پرداخت شده است.

...

رشت- امسال بر اساس پیش بینی ها ۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان معادل بیش از ۸۰ درصد شالیزارها به صورت مکانیزه نشاء می شود.

...

رشت - ایرنا - مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به محدودیت منابع آبی استان از شالیکاران خواست تا مدیریت منابع آبی را مد نظر قرار دهد و در این راستا تمامی فعالیت زراعی خود را براساس تقویم ...

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا از شالیکاران خواست با توجه به وجود آب کافی حاصل از بارش های اخیر و پیش بینی خشکسالی احتمالی در فصل بهار، هر چه سریعتر نسبت به شخم زمستانه شالیزارها اقدام کنند.

...

رشت- ایرنا – مدیر منابع آب رضوانشهر، انزلی و ماسال گفت: عملیات ترمیم و بازسازی ۵۸ سردهنه کشاورزی و لایروبی جوی ها، با هدف تامین آب زراعی در مناطق مختلف رضوانشهر و پره سر آغاز شد.

بهرام ...

رشت- کشاورزان گیلانی که سهم به سزایی در تأمین برنج کشور دارند این روزها تنها نظارگر افزایش افسار گسیخته قیمت این محصول در بازار به دست واسطه گرها هستند در حالی که جیبشان از این سود خالی است.

...

رشت- کشاورزان گیلانی که سهم به سزایی در تأمین برنج کشور دارند این روزها تنها نظارگر افزایش افسار گسیخته قیمت این محصول در بازار به دست واسطه ها هستند در حالی که جیبشان از این سود خالی است.

خبرگزاری مهر، ...

رشت- رئیس جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به برداشت ۲۰ درصد شالیزارهای استان، گفت: ۷۵ درصد این شالیزارها به صورت مکانیزه برداشت شده است.

مسعود الماسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره ...

رشت- ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر گفت: بر اثر تغییرات جوی و بارندگی های اخیر، حدود ۴۰ درصد از شالیزار های این شهرستان دچار ورس و خوابیدگی شده است.

مهندس فرامرز آصفی در گفتگو با خبرنگار ...

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا گفت: ۳۰۰ هکتار یا معادل هفت تا ۱۰ درصد شالیزارهای این شهرستان به علت بارش های اخیر و ورود روان آب ها دچار خسارت وِرس یا خوابیدگی شده است.

...

رشت- مدیر زراعت جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به خوشه دهی ۹۰ درصد شالیزارهای استان و رسیدگی دو درصد مزارع، گفت: ۷۵ درصد شالیزارهای گیلان با کمباین مخصوص برنج برداشت می شود.

ابراهیم ...

رشت- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به خوشه دهی ۷۰ درصد شالیزارهای استان، گفت: امسال بر اساس پیش بینی ها ۱۸۰ هزار هکتار شالیزار به روش مکانیزه برداشت می شود.

سید علی موسوی در گفتگو با ...

رشت- مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی در ۳۷ درصد اراضی استان، گفت: ۱۸۰ هزار هکتار از اراضی مستعد اجرای این طرح هستند.

رشت- ایرنا – فرماندار رضوانشهر گفت: دهها هکتار از شالیزار های این شهرستان بدلیل کمبود آب در معرض خطر و نابودی قرار دارند.

محمود قاسمی، در حاشیه جلسه شورای آب کشاورزی طی گفتگو با خبرنگار ایرنا بابیان ...

آستارا - ایرنا - تنش آبی در سه هزار و ۲۰۰ هکتار شالیزار آستارا  کشاورزان این شهرستان را برای عبور از بحران خشکسالی در انتظار مرحمت آسمان و مدیریت و تمهید مسئولان ساخته است. 

بندر مرزی آستارا در ...

رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به نشا ۲۲۵ هزار از اراضی شالیزاری استان، گفت: این میزان معادل ۹۵ درصد اراضی کل گیلان است.

مسعود الماسی در گفتگو با ...

رشت - ایرنا - استان گیلان به عنوان یکی از مهم ترین قطب های کشاورزی کشور دردولت تدبیر و امید تحولات مهمی را به سمت کشاورزی صنعتی شاهد بود که در این زمینه می توان به سرمایه گذاری بیش از ...

رشت- رئیس مؤسسه تحقیقات برنج کشور بت نأکید بر لزوم استفاده شالیکاران از بذر گواهی شده استاندارد، گفت: خلوص بذر گواهی شده بالای ۹۵ درصد است.

به گزارش خبرنگار مهر، مریم حسینی ظهر ...

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد حسین شاهکویی عصر دوشنبه در بازدید از روند مرمت سردهنه اراضی کشاورزی بخش های مختلف تالش گفت: درصد بالایی از مردم شهرستان در حوزه کشاورزی فعالیت می کنند و باید کمبودها و مشکلات این حوزه به حداقل برسد تا شاهد ...


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان