جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - معاون حفظ کاربری مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تاکید بر لزوم توجه به قانونمندسازی اراضی باغی و زراعی، گفت: ۸۰ درصد باغات روستایی گیلان سند مالکیت ندارند.

بهنام صمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، با ...

نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تهیه ۲ دستگاه پمپاژ قوی آب برای حل معضل تنش آبی در لنگرود خبر داد.

...

رشت- استاندار گیلان با تاکید بر جلوگیری از نابودی عرصه های شالیزاری استان گفت: حجم وسیعی از اراضی کشاورزی و شالیزاری گیلان به وسیله حرائم دستخوش تغییر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر اسدالله عباسی ظهر دوشنبه در نشست شورای ...

شفت- فرماندار شفت با اشاره به تجهیز و نوسازی بیش از ۶۶۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان گفت: ۱۵ هکتار از آب بندان های سطح شفت احیا شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی نقدی ظهر دوشنبه در جلسه ...

فومن- فرماندار فومن با بیان اینکه طرح سند دار کردن اراضی روستایی سبب کاهش مشکلات روستائیان می شود، گفت: با صدور سند اراضی در سطح روستا امکان هر گونه تخلف غیر ممکن می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، موسی فکور عصر ...

استاندار گیلان با بیان اینکه در احیای تالاب بین المللی انزلی آزمون و خطا نباید باشد، گفت: محل برداشت رسوب در تالاب بین المللی انزلی باید مشخص شود و برای استفاده و برداشت از رسوب از ظرفیت پیمانکاران ...

...

رشت- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه ۷۵ درصد از محصولات کشت دوم در استان برداشت شده است، گفت: عمده محصولات کشت شده راتون است.

ابراهیم اکبرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ...

رشت- نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه واردات برنج در زمان برداشت محصول به کشاورزان ضرر می زند، گفت: دولت باید این موضوع را مدیریت کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد صفری ...

رشت- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان از تخریب چهار ویلای غیرمجاز ساخته شده در ۸۵۰ متر مربع از اراضی شالیزاری بخش لشت نشا شهرستان رشت خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد آقایی بعد از ظهر ...

رشت- معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به پیگیری جدی طرح جامع حفاظت آب و خاک کشور گفت: این طرح با محوریت استان های شمالی اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر فریبرز عباسی پیش از ظهر ...

رشت- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان از اجرای کشت دوم در ۹۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در استان خبر داد و گفت: پیش بینی شده امسال ۲۵۰ هزار تن محصول برداشت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم ...

آستارا-ایرنا- امام جمعه شهرستان آستارا گفت: با هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی با هدف رونق تولید ملی مقابله شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمد جواد باقری ارومی امام جمعه شهرستان آستارا در خطبه های نماز ...

آستارا-ایرنا- امام جمعه شهرستان آستارا گفت: با هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی با هدف رونق تولید ملی مقابله شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمد جواد باقری ارومی امام جمعه شهرستان آستارا در خطبه های نماز جمعه در مصلی آستارا ...

رشت- شالیزارهای برخی مناطق شرقی و غربی گیلان به دلیل نبود آب دچار خشکی و ترک خوردگی شده اند و یکی از انتظارات کشاورزان این مناطق توزیع عالادنه آب توسط متولیان است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها: در چند سال ...

رودبار- کشاورزان رودباری در چند سال اخیر به جای برداشت دسترنج خود شاهد نابودی آن توسط آفت ملخ مراکشی بوده اند و از اقدامات بی نتیجه جهاد کشاورزی در مبارزه با این آفت گلایه دارند.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- ...

رشت -ایرنا - هرساله تغییر کاربری ها به بهانه های مختلف از سطح زیرکشت شالیزارها می کاهد. گاه به بهانه کمبود آب و گرانی هزینه های کاشت و برداشت استفاده از سنگ بلوک و دیوار گذاری و سپس فروش مزارع ...

هجوم آفت ملخ مراکشی طی سال های اخیر به باغات شهرستان رودبار خسارت های زیادی به محصولات کشاورزی این شهرستان زده و کشاورزان از شروع دیر هنگام و بی اثر بودن اقدامات متولیان گلایه دارند.

...

رشت - ایرنا - کشاورزان گیلان برای آغاز فصل کشت ، خزانه گیری و نشاکاری، از روزهای اخیر شروع به آماده سازی شالیزارهای خود کردند.

...

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر مرزی آستارا کشت قراردادی برنج را به معنای خرید تضمینی محصول شالیکاران از ناحیه دولت دانست و گفت: متولیان امر از جمله جهاد کشاورزی به ترویج این طرح جهت حمایت از برنجکاران ...

...

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا از شالیکاران خواست با توجه به وجود آب کافی حاصل از بارش های اخیر و پیش بینی خشکسالی احتمالی در فصل بهار، هر چه سریعتر نسبت به شخم زمستانه شالیزارها اقدام کنند.

...

مدیرکل ثبت اسناد و املاک گیلان با اشاره به صدور سند مالکیت برای ۹۰ درصد از اراضی ملی در طرح کاداستر گفت: چهار شهرستان گیلان زیر ۹۰ درصد، چهار شهرستان کوچصفهان، ماسال، کلاچای، آستانه اشرفیه، آستارا و ...

...

رشت- ایرنا – مدیر منابع آب رضوانشهر، انزلی و ماسال گفت: عملیات ترمیم و بازسازی ۵۸ سردهنه کشاورزی و لایروبی جوی ها، با هدف تامین آب زراعی در مناطق مختلف رضوانشهر و پره سر آغاز شد.

بهرام ...

رشت- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه تاکنون ۱۸ درصد اراضی شالیزاری استان شخم زمستانه زده شده است، گفت: این میزان معادل ۴۳ هزار هکتار از اراضی است.

رشت- کمتر از ۲۵درصد اراضی کشاورزی گیلان در سال بیمه می شوند در حالیکه سالانه شاهد بروز خسارات فراوانی در این بخش بر اثر حوادث مختلف هستیم که مسئولان باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند.

...

رشت- مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه صدور سند برای ۱۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به اتمام رسیده است، گفت: صدور سند دست سوء استفاده گران را کوتاه می کند.

...

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا از اجرای ۱۲ حکم قلع و قمع ابنیه غیرمجاز و آزادسازی ۲ هزار و ۱۲۵ متر مربع از اراضی زراعی و باغی این شهرستان در سال جاری خبر داد.

...

رشت- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۲ هزار و ۸۲۰ مترمربع از اراضی کشاورزی این شهرستان رفع تصرف شده است.

مهرداد محمدی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره ...

رشت- امام جمعه رشت با اشاره به اینکه برخی از آقازاده ها به دنبال ویلاسازی در اراضی کشاورزی گیلان هستند، گفت: برخورد با این افراد از سوی دستگاه های متولی ضروری است.

به ...

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا از آغاز برداشت راتون (برنج جوانه زده از خوشه بعد از برداشت اول) در سطح یکهزار هکتار اراضی زراعی این شهرستان خبر داد و میانگین تولید آن را ۷۵۰ کیلوگرم در هر ...

آستارا - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت: عمده ترین مشکل در پیشبرد عملیات اجرایی سدهای مخزنی و لاستیکی استان، عدم تخصیص اعتبارات کافی و به موقع است و تامین بودجه متناسب با برنامه زمانبندی ...

...

رشت-ایرنا-مدیر جهادکشاورزی املش گفت :بارش باران روزهای اخیر در این شهرستان باعث حالت ورس یا خوابیدگی بیش از۵۰ درصد شالیزارها و وارد آمدن ۵ میلیارد تومان خسارت به شالیکاران شد.

به گزارش ایرنا محمدمهدی صفری روز شنبه ...

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا گفت: ۳۰۰ هکتار یا معادل هفت تا ۱۰ درصد شالیزارهای این شهرستان به علت بارش های اخیر و ورود روان آب ها دچار خسارت وِرس یا خوابیدگی شده است.

...

آستارا - ایرنا - فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران تالش از دستگاه های اجرایی این شهرستان خواست، برای مقابله با مشکلات احتمالی ناشی از بارندگی های فصلی آماده باشند و نقاط بحرانی را در مقابل سیلاب ایمن ...

...

رشت- مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی در ۳۷ درصد اراضی استان، گفت: ۱۸۰ هزار هکتار از اراضی مستعد اجرای این طرح هستند.

آستارا - ایرنا - معاون وزیر جهاد و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: کیوی تناسب اقلیمی خوبی با شمال کشور و بخصوص استان گیلان دارد و این محصول با مزیت اقتصادی بالا باید بیشتر تولید و صادر ...

رشت- مدیر دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با تأکید بر برخورد با هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز، گفت: در سال گذشته ۵۹۶ بنای غیر مجاز در گیلان قلع و قمع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، یاور ...

آستارا - ایرنا - تنش آبی در سه هزار و ۲۰۰ هکتار شالیزار آستارا  کشاورزان این شهرستان را برای عبور از بحران خشکسالی در انتظار مرحمت آسمان و مدیریت و تمهید مسئولان ساخته است. 

بندر مرزی آستارا در ...

رشت- امام جمعه رشت با اشاره به وجود تنش آبی در شالیزارهای گیلان، گفت: مسئولان باید به فکر تأمین آب برای کشاورزان باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت با ...

رشت - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: امسال ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تأمین و ساماندهی آب کشاورزی و شرب استان گیلان تخصیص یافت.

امیرمرادی درجلسه کارگروه شورای حفاظتی منابع آب شهرستان املش در ...

آستانه اشرفیه- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی با هدف افزایش بهره وری و ارتقای وضعیت معیشت کشاورزان انجام شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود ...


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان