جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: در دهه مبارک فجر ۷۳ پروژه با اعتباری حدود ۲۱۰ میلیارد تومان در استان گیلان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی جهانی ظهر سه ...

رشت- استاندار گیلان از حضور ارزیابان یونسکو در اوایل اسفندماه سال جاری به رشت خبر داد و گفت: برای ثبت رشت به عنوان شهر جهانی صنایع دستی همه مسئولان پای کار باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی بعد از ...

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از تلاش ها برای ثبت جهانی شهر رشت در حوزه صنایع دستی خبر داد.

...

آستارا- سرپرست اداره میراث فرهنگی آستارا از ثبت ۴ اثر ناملموس این شهرستان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن کاظمی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: آئین سنتی عَلَم جوش (عَلَم جوشَه، عَلَم ...

رودبار- غار دربند رشی با قدمت ۲۳۰ ساله نخستین سکونتگاه بشر بوده و در شهرستان رودبار قرار دارد که انتشار خبر تبدیل این غار به رستوران نگرانی مردم منطقه و تاریخ دوستان را فراهم کرده است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ...

رشت- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه ۲۵۰ پروژه گردشگری در استان در دست احداث است، گفت: نخستین موزه خوراک شناسی کشور در رشت راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی جهانی ...

رشت- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به ورود ۵۳ میلیون گردشگر به استان گفت: در مقایسه با سال گذشته ۱۰۵ درصد رشد داشته ایم و گیلان مقصد اول گردشگری کشور بوده است.

به گزارش خبرنگار ...

رشت- مراحل انجام ثبت جهانی شهر تاریخی ماسوله سالهای زیادی است که به طول انجامیده اما این روزها گیلان میزبان ارزیابان یونسکو برای بررسی آخرین وضعیت این شهر است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها: شهر تاریخی ماسوله چشم انتظار ...

رضوانشهر- ۲۰ طرح اقامتی و گردشگری با سرمایه گذاری ۱۳۰ میلیارد تومانی به صورت متمرکز در رضوانشهر به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر شنبه با حضور اسدالله عباسی استاندار گیلان ۲۰ پروژه میراث فرهنگی، گردشگری و ...

مدیر کل میراث فرهنگی، میراث فرهنگی و گردشگری گیلان با بیان اینکه ارزیابان یونسکو درمهرماه به گیلان می رسند، گفت: تابلوهایی چند زبانه به منظور ثبت جهانی ماسوله با بالگرد هلال احمر در حال نصب است و اهم ...

...

رشت- مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به آغاز نشانه گذاری مسیر غار دربند رشی در رودبار طی روزهای آینده گفت: این نشانه گذاری به دسترسی آسان گردشگران کمک می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی جهانی با اشاره به ...

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از شناسایی بیش از ۳۰۰ نوع خوراک در شهر خلاق خوراک رشت خبر داد و گفت: 27 نوع خوراک این شهر تاکنون به ثبت رسیده و ثبت هفت خوراک دیگر نیز در ...

فومن- مدیر کل میراث فرهنگی گیلان از ثبت ملی غار محل زندگی «عزیز غارنشین» در شهرستان فومن خبر داد و گفت: وسایل زندگی وی جمع آوری و موزه ای منطبق با شرایط منطقه ایجاد می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، ...

رشت- گیلان علاوه بر طبیعت بسیار زیبا از آثار تاریخی ارزشمندی نیز برخوردار است که طی سال های گذشته در سایه بی توجهی خطر ویرانی و تخریب این بناها را تهدید می کند.

خبرگزاری مهر - گروه استان ها- ...

رشت- ارتقای صنعت گردشگری در گیلان و دستیابی به نقش آن در توسعه پایدار استان نیازمند عبور از روزگذرانی ها و دستیابی به ساختاری هدفمند، تمهیداتی هوشمندانه و اقداماتی مؤثر است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- مریم ساحلی: ...

رشت- مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به رونمایی از «جام رشی»، گفت: ۱۶ میراث اثر ناملموس گیلان در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی جهانی پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم رونمایی از «جام ...

رودبار- کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در نامه ای جداگانه به وزارت میراث فرهنگی و استاندار گیلان خواستار پیگیری موضوع تخریب پل تاریخی سیاهرود شهرستان رودبار شد.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- بهرام قربانپور: ...

رشت- مدیر کل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به شناسایی دو گور تاریخی در میدان شهرداری رودسر حین عملیات توسعه شهری، گفت: مطالعات باستان شناسی برای تعیین قدمت گورها در حال انجام است.

رشت- مدیر کل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به شناسایی دو گور تاریخی در میدان شهرداری رودسر حین عملیات توسعه شهری، گفت: مطالعات باستان شناسی برای تعیین قدمت گورها در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی جهانی با ...

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان با اشاره به حضور بیش از ۶ میلیون مسافر به استان گیلان گفت: بر اساس آمار تاکنون ۶ میلیون و ۳۴۴ هزار مسافر از طریق حمل و نقل هوایی و زمینی وارد گیلان ...

معاون گردشگری میراث فرهنگی گیلان نقش ورودی های استان در جذب مسافر و گردشگر را بسیار موثر دانست و گفت: در ۳۸ نقطه ورودی گیلان نمایشگاه های صنایع دستی با بیش از ۵۰۰ غرفه راه اندازی شده است.

...

رشت- مدیر کل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به ورود بیش از دو میلیون مسافر به این استان، گفت: تاکنون اطلاعات بیش از ۶۷ هزار نفر شب اقامت در مراکز اقامتی گیلان ثبت شده است.

...

رشت- آغاز مسافرت به گیلان در روزهای پایانی سال نویدبخش رونق دوباره صنعت گردشگری این استان در نوروز امسال است اما شهروندان گیلانی نگران اوج گیری دوباره کرونا بعد از پایان تعطیلات هستند.

رشت- معاون اداره کل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به پیش بینی تمهیدات لازم برای مسافرت های نوروزی، گفت: حفظ سلامت شهروندان گیلانی مهم تر از جذب گردشگر است.

به گزارش خبرنگار مهر، ...

لاهیجان- رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان لاهیجان از برگزاری نوروزگاه در این شهرستان خبر داد و گفت: غرفه فروش چای اصیل دائر می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست ...

رشت- «ماسوله» در حالی در مسیر جهانی شدن قرارگرفته است که مسئولان اداره کل میراث فرهنگی گیلان می گویند: ارزیابان سازمان جهانی یونسکو در تابستان و یا پاییز ۱۴۰۱ برای بازدید میدانی خواهند آمد.

...

رشت- سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان آخرین وضعیت پرونده ثبت شهر ماسوله در یونسکو و همچنین برنامه های نوروزی این استان را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار ...

رشت- معاون فرهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: بیش از ۴۲ اثر فرهنگی- تاریخی در منطقه دیلمان شهرستان سیاهکل کشف شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی جهانی گفت: با ...

رشت- معاون میراث فرهنگی گیلان گفت: بقایای یک فروند کشتی به طول ۴۸ متر در فاصله ۳۰۰ کیلومتری از ساحل دریا در آستانه اشرفیه کشف شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی جهانی ...

رشت- معاون میراث فرهنگی گیلان از موافقت با ثبت چهار اثر تاریخی گیلان در فهرست آثار ملی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی جهانی با اشاره به ثبت چهار اثر استان گیلان ...

رشت- معاون میراث فرهنگی گیلان با اشاره به پایان کاوش ها در منطقه باستانی لیارسنگ بن املش، گفت: ۱۹ گور تاریخی کشف شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی جهانی در این زمینه ...

رشت- معاون میراث فرهنگی گیلان از کشف بقایای تونلی تاریخی در روستای گلسرک رشت خبر داد و گفت: طول این تونل حدود ۷۰۰ متر است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی جهانی در این ...

رشت- مدیرکل اسبق میراث فرهنگی گیلان با گزارش سازمان بازرسی استان به اتهام سه فقره ارتشا محکوم شد.

به گزارش خبرگزار مهر به نقل از روابط عمومی بازرسی کل گیلان، در راستای مقابله ...


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان