جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه ۱۳۵ هزار و ۴۶۹ تن برگ سبز چای از ابتدای امسال تا مهرماه از چایکاران خریداری شده، گفت: از این میزان، ۳۰ هزار و ۴۸۱ تن چای خشک استحصال شده است.

حبیب جهان ساز امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به میزان برگ سبز چای خریداری شده در کشور تا از ابتدای امسال تا پایان مهرماه، اظهار کرد: طی این مدت ۱۳۵ هزار و ۴۶۹ تن برگ سبز چای خریداری شده است.

وی با اشاره نوع و کیفیت برگ سبز چای خریداری شده، افزود: ۴۳.۵ درصد چای های خریداری شده درجه یک و ۵۶.۵ درصد آنها از نوع درجه دو هستند.

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به ارزش چای خریداری شده باغات شمال کشور طی امسال تاکنون، گفت: ۷۶۰ میلیارد تومان میزان ارزش چای های خریداری شده از باغات چای استان های گیلان و مازندران است.

جهانساز با مقایسه میزان برگ سبز خریداری شده امسال در مقایسه با سال گذشته، بیان کرد: امسال در مقایسه با سال گذشته سه درصد افزایش در خرید برم سبز چای داشته ایم.

وی با اشاره به میزان استحصال چای خشک از چای های خریداری شده در امسال گفت: ۳۰ هزار و ۴۸۱ تن چای خشک از برگ های سبز خریداری شده طی امسال استحصال شده است.

رئیس سازمان چای کشور همچنین از پرداخت ۹۰ درصد مطالبات چایکاران شمال کشور خبر داد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان