جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - خبرنگاران و فعالان رسانه ها در آستارا بمناسبت روز خبرنگار، طی آئینی توسط فرمانداری، شهرداری، سپاه، هنگ مرزی و نیروی انتظامی این شهرستان مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا سرپرست فرمانداری آستارا روز یکشنبه در این آئین در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان گفت: رسانه ها با فعالیت شبانه روزی خود نقش غیر قابل انکاری در خنثی کردن توطئه های دشمنان به خصوص در قالب جنگ نرم بر عهده دارند.

سعید میرقربانی افزود: اصحاب رسانه شهرستان آستارا حضور پررنگ در برنامه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دارند و این امر را در کمتر شهرستانی شاهد هستیم و از این ظرفیت باید به درستی استفاده شود و اصحاب رسانه در ترویج مسائل بهداشتی برای مقابله با شیوع کرونا فعالیت چشمگیری کردند.

وی اضافه کرد: خبرنگاران باید انعکاس دهنده واقعیت های جامعه باشند و انتقادات در حوزه های مختلف هم باید سازنده و با ارائه راهکار همراه باشد تا بخشی از مشکلات برطرف شود.

سرهنگ بهزاد قنبری فرمانده سپاه آستارا هم در سپاه این شهرستان گفت: خبرنگاران فعال و سختکوش، بدون هیچ ادعایی همواره در راستای هدف ها و آرمان های انقلاب اسلامی قدم برداشته و برای ایجاد وحدت و امید در جامعه تلاش می کنند. 

سرهنگ هادی قاسمی فرمانده هنگ مرزی آستارا هم در مرزبانی این شهرستان گفت:  همگرایی، همدلی و وفاق مردم، اصحاب رسانه  و مسئولان سرمایه بزرگی است و هر یک از دستگاه های متولی نظم و امنیت، باید به این سرمایه با هوشمندی توجه کنند.

سرهنگ افراسیاب زاهدنیا جانشین نیروی انتظامی آستارا هم بیان کرد: خبرنگاران در نشان دادن اقتدار پلیس نقش مهمی دارند و نباید با اختصاص یک روز به خبرنگاران، زحمت های آنها در طول سال نادیده گرفته شود و قدردانی از فعالان این عرصه در مناسبت های مختلف ضروری است. 

جواد معیتی شهردار آستارا هم گفت: خبرنگاران در توسعه این شهر به خصوص در حوزه گردشگری، نقش غیر قابل انکاری دارند و با نظرات و انتقادهای خود، بستر پیشرفت را فراهم می کنند.

خبرنگاران خبرگزاری های فعال در آستارا با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در این شهرستان این روز را گرامی داشتند.

۱۷ مرداد ۱۳۷۷ با حمله گروهک تروریستی طالبان به کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان، محمود صارمی خبرنگار جمهوری اسلامی ایران به همراه هشت تن از فعالان کنسولگری به شهادت رسید و این روز به نام روز خبرنگار نام گرفت. 

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و علاوه بر نشریات محلی،  خبرنگاران ۶ خبرگزاری، دفترهای صداوسیما و خبرگزاری جمهوری اسلامی در آن فعال است. نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان