جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیر ستاد اقامه نماز گیلان از اقامه دوهزار مورد نماز جماعت در سطح مدارس استان قبل از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابوطالب حجازی ظهر امروز در اجلاس شهرستانی نماز در محل سالن اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان اظهار کرد: اکثر طلاق های صورت گرفته از بین تحصیل کرده ها بوده و دلیل آن فاصله گرفتن خانواده ها از دین است.

وی با بیان اینکه از خانواده ها انتظار داریم روش صحیح نماز خواندن را به فرزندان خود یاد دهند، گفت: برخی از دانش آموزان به دلیل بلد نبودن نماز خجالت می کشن و در صفوف نماز جماعت مدارس حضور پیدا کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان گیلان حلقه ارتباط بین مدرسه و خانه را مسجد دانست و بیان کرد: در زمان حضوری بودن مدارس بالغ بر دوهزار مورد نماز جماعت در سطح مدارس استان گیلان اقامه می شد که ۳۰۰ مورد آن از بین ائمه جماعت و مابقی از بین افراد معتمد مدرسه مسئولیت امام جماعتی را عهده دار بودند.

امام جمعه آستارا نیز در اجلاس شهرستانی نماز در محل سالن اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان با بیان اینکه متأسفانه نماز در ادارات به اولویت آخر تبدیل شده و نماز جماعت در برخی ادارات اقامه نمی شود، اظهار کرد: اولین وظیفه مسئولین اقامه نماز و فراهم کردن بسترهای لازم برای حضور کارمندان در نمازخانه است.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم حافظ نیا اقامه نماز را یکی از اهداف بعثت رسول خدا دانست و گفت: نماز اول وقت، آن هم به جماعت نباید تحت الشعاع جلسات اداری قرار بگیرند، به طوری که مقام معظم رهبری به محض شنیدن صدای اذان، جلسات مهم کشوری را به نیت اقامه نماز اولت وقت ترک می کردند.

 به گزارش فارس، پخش کلیپ، دکلمه خوانی و تجلیل از کارمندان فعال در اقامه نماز از دیگر بخش های اجلاس شهرستانی نماز بود که به همت فرمانداری، آموزش و پرورش، شهرداری، تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه در محل سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آستارا برگزار شد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان